Red Hot Chili Peppers vs Oasis vs Radiohead vs Jane's Addiction

πλακα κανεις??? δεν υφιστανται οι ποιοι??? οι τζεηνς??? αρ γιου φακινγκ σιριους? δλδ σε ποιους επαιξε τρομπετα ο Φλι και αργοτερα και μπασσο?

αν δε το γνωριζεις οι τζεηνς ειναι αυτοι που δωσαν τα πρωτα δειγματα του εναλλακτικου και γκραντζατου ηχου που ακολουθησε στα 90ς. Ειναι λοβ ιτ ορ χειτ ιτ, ομως ανυπαρκτοι και συνηθισμενοι με τπτ.

Οσον αφορα τον Φρουσιαντε +φωνω απολυτα. Ενας απτους λιγους θεους κιθαριστες. απεριττος και πανεξυπνος. βαζει ακριβως αυτο που χρειαζεται εκει που πρεπει χωρις να χρειαζεται να υπερβαλει για να φανει. Μακραν ο καλυτερος απτους πεπερς για μενα. Μη ξεχναμε οτι πηγαιναν για φουντο ωσπου γυρισε και ανεβηκαν στη κορυφη.

…αλλα οι τζεηνs ειναι godlike genious8)

RED HOT CHILI PEPPERS-Ανωτερη κλαση!!!

Radiohead για μένα… Οι RHCP είναι No.2… :wink:

Radiohead χαλαρά !!
Peppers, πιστεύω πως αν περάσεις τα 20, δεν μπορείς να ακούσεις (σόρυ).
Jane’s, δεν χωράνε εδώ,
Oasis, κουράστηκα που τό 'γραψα κιόλας …

Σε δικαιολογω!!! Ειναι κ πολυ μαπα!!!(προσωπικη αποψη)

καθαρα προσωπικη αποψη, γιατι, ο πατερας μου 67 χρονων εχει κολλημα με πεππερς, και ο φλεα ειναι το ειδωλο του, καθως επαιζε μπασο πια παλια…

και οχι , οχι μονο ο πατερας μου, αλλα αν δεις ποτε συναυλιες, ειδικα στο σλεην καστλ , μονο μικροι δν ειναι στο κοινο…
το εχω ψαξει και γιαυτο σου λεω. :D:wink:
\

οσο για τους ρεντιοχεντ, τους εχω σε μεγαλη εκτιμιση, ειναι οι πινκ φλοιντ της εποχης μας, ας μ επιτραπει ο χαρακτιρισμος αυτος…

οι πινκ φλοιντ δν παιζονται… οκ… αλλα ααααλλο θεμα αυτο :p:p:p

Όχι. :!:

αγαπητε φιντο αυτο ειναι εποχη 1994-1996 οταν ηταν ο ντειβ ναβαρο(τζεηνς’) στην κι8αρα για τους πεππερς.
και μολις εφυγε απο το μπαντ λογω του ερχομου του φρου,

ο φλεα ηταν μπασιστας τον πεππερς αφου αυτος και ο κιεντις ξεκινισαν τη μπαντα…απλα εχει κανει πολλα σαπορτ σε αλλες μπαντες. και το οτι ηρθε ο ντεηβ στη θεση του φρου απο τους τζεηνς ο φλεα φταει :stuck_out_tongue:

ανυπαρκτοι δν ειναι, συνι8ισμενοι δν θα το ελεγα χααχχαχα ψυχεδελια-αλτερνεητιβ-φανκ-ροκ-και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις τους κανει να εχουν ενα δικο τους στυλ μουσικης.

οσο για τον φρου… … εχω να πω ενα πραγμα…
το single του can’t stop εχει 3 τραγουδακια.
Can’t Stop
Right on time
Nothing to lose chrischurch fireworks music

το right on time ειναι ενα ηχογραφημενο λαηβ στον καναδα, που ειχαν βγει μονο με τις καλτσες στα πουλια τουςσ και δν φορουσαν τιποτε αλλο. το γνωστο SOX ON KOX αν εχετε δει ποτε. τεεεσπα…

και το nothing to lose ειναι ενα τραγοθδι π φτιαχτηκε εκεινη την ωρα πανω στη σκηνη…
ο κυριος φρου, αρχιζε να παιζει ενα ακυρο φανκι ρυθμο,…σε λιγο χωνεται τα ντραμς και μαζι τους το μπασσο απο τον αλλο θεο απο κει, και τον κιεντις να δοκιμαζει improvising στα λυριψσ, καθως τρεγοθδαγε οτι τ ερχοταν εκεινη τη στιγμη. o φρου, σε τελεια μερα, εδειξε τι ικανοτητες εχει, κρατωντας ενα τραγουδι μεχρι τα 13 λεπτα…
πολυ τους εχουν υπερτιμημενους…

( οπιος θελει το nothing to lose μπορω να του το στειλω μεσω μεηλ, μεσω msn.)

φυσικα και δν ειναι πινκ φλοηντ και φυσικα δν τους ακουμπανε καν, απλα ειναι εμπνευση τους, και αν καταλαβεις το στυλ των τραγουδιων τους, σε γυροφερνει γυρω απο φλοηντ συνεχως.

Ε έτσι όπως το είπες ήταν παρεξηγήσιμο :stuck_out_tongue:

Οι Anathema είναι καλύτεροι “Floyd clones” :smiley:

αμεεεεε συφωνω απολυτα shaman . γεα

δεν μπορω να διαλεξω αναμεσα σε peppers και radiohead… Μεγαθυρια…

Χμμμμ… Γιατι? :?

Peppers με διαφορα για μενα!!!:bow::respect:

ρε παιδια τι ρωτατε,peppers και τα μυαλα στα μπλεντερ!

Αν και δεν υπάρχουν οι Verve στο poll θα πω Radiohead με κλειστά μάτια!

εεε θελει κ ερωτημα???RED HOT CLILI PEPPERS!!!:smiley:

Πλέον με σιγουριά Radiohead. Απίστευτη μουσική.

1.Red Hot Chili Peppers
2.Radiohead
3.Oasis

για Jane’s Addiction ουτε συζητηση…

+1 ειναι που εχουν το βλαμενο το navaro κ δεν τους παω με την καμια:?