Red Hot Chili Peppers

Γαμώτο, μετά από τόσο καιρό συνηδητοποίω ότι στεναχωριέμαι που έφυγε ο φρουσιαντες:(

Το μόνο ποστ με το οποίο διαφωνώ. πιθανά επειδή προτιμώ την funk πλευρά των rhcp (όχι οτι τα μελωδικά τους είναι κακά…). Ειδικά το uplift mofo party plan για μένα μέσα έχει κομματάρες…funky crime,behind the sun,special secret song inside,walking on down the road… με την προυπόθεση ότι θέλουμε να ακούσουμε random uber funk stuff :smiley:

Παίζει να’ μαι λίγο φολς και να συμφωνώ με παναότη

Μπα, σιγά γούστα είναι αυτά! Εξάλλου όπως είπα εγώ προσωπικά άρχισα να ακούω rhcp συστηματικά όταν έψαχνα για funk rock, ε και τα 3 πρώτα τους τυχαίνει να είναι pure funk rock :p.

Εντάξει το freaky style ομολογώ ότι ούτε εγώ το αντέχω, άλλα τα άλλα 2 είναι gg!

Ουτε εγω μπορω να ακουσα τα πρωτα τους

Nαι μωρε γούστα είναι αυτά…

Επίσης το τελευταίο καιρό, όπως μάλλον έχετε διαπιστώσει, έχει πέσει ξέθαμμα στις πιπεριές.

Εψάξα πράγματα για τον νέο κιθαρίστα. Ντάξει δε ξέρω αν σ’ επίπεδα έμπνευσης φτάνει τον φρουσιαντε, αλλά ο τυπάς δεν είναι κακός, ενώ έχει κάνει άπειρες συνεργασίες με διάφορους καλλιτέχνες…

Αγαπητοί και αγαπητές!

Μόλις επιβεβαιώθηκε η πρώτη εμφάνιση των Red Hot Chili Peppers μετά από τον τελευταίο τους δίσκο Stadium Arcadium. Θα εμφανιστούν στο Rock In Rio στις 24 Σεπτεμβρίου 2011… Η ΑΡΧΗ ΕΓΙΝΕ! 8O

http://www.rockinrio.com.br/red-hot-chili-peppers-snow-patrol-e-capital-inicial-confirmados-2/

[SPOILER]Εγώ κάπου εδώ αρχίζω να αναπνέω αργά… :p[/SPOILER]

Μακαρι να ερχονταν Ελλαδα να τους βλεπαμε.

ονειρο μου να τους δω λαϊβ… θα εκανα τα παντα για να τους δω!!!

αν εκανες τα παντα ,θα πηγαινες εξωτερικο

αντε να ερθουν και μια φορα ελλαδα

Αν και γενικά θέλω να πάω φέτος σε κάποιο φεστιβάλ…
Οι rhcp θα είναι το πρώτο κριτήριο…ποιό θα είναι αυτό…
Εεεε κι αν δεν πάνε σε κανένα πεταγόμαστε στο Rio… :lol: :lol:

RHCP και ξερό ψωμί!!! Can’t Stop να τους ακούω:P Aν και για να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να πω ότι συγκλονίστηκα από το Stadium Arcadium… Nevermind! Μακάρι να αποφασίσουν να μας έρθουν καμιά βόλτα, έτσι για να γίνει χαμός!

Για να δούμε…

Την δισκογραφική τους επιστροφή ετοιμάζουν αυτό το διάστημα οι Red Hot Chili Peppers. Αυτό θα είναι και το πρώτο studio album για την μπάντα χωρίς τον John Frusciante στην κιθάρα τον οποίο αντικατέστησε ο Josh Kilnghoffer.

Ο drummer του συγκροτήματος Chad Smith μίλησε για το άτιτλο προς το παρόν album λέγοντας πως πρόκειται για μια συλλογή από εξαιρετικά τραγούδια τα οποία η μπάντα έχει σχεδόν ολοκληρώσει.

Η νέα δισκογραφική δουλειά των Red Hot Chili Peppers αναμένεται να βγει στα καταστήματα την τελευταία εβδομάδα του Αυγούστου.

Καλά, δε θα είναι και το πρώτο χωρίς Frusciante, απλώς θα είναι το πρώτο μετά το One Hot Minute.

ααα μπραβο! και μπερδευτηκα γιατι θυμομουν οτι ειχαν για ενα διαστημα τον Dave Navarro!!

Peppers χωρίς Frusciante, σαλάτα δίχως ψωμί. :frowning:

Και όχι μόνο. Πριν τον Frusciante είχαν αλλάξει άλλους 3-4 με πιο γνωστό τον Hillel Slovak που πέθανε από ναρκωτικά.

σωστος… μη σου πω και πιτα γυρο χωρις τζατζικι… :frowning:

λεει την τελευταια εβδομαδα του αυγουστου θα βγει ο καινουργιος δισκος.

πιστευω δε θα μας απογοητευσουν γιατι πολυ απλα οι τυποι ειναι τρελοι για δεσιμο:p

bump επειδή έχω ξεθάψει βιντεάκια από το live show in slane castle. Τι λαιβάρα θεέ!:o

Kατά τη γνώμη μου αισθητά καλύτερο, από το live in hyde park στο οποίο ο kiedis δεν έβγαζε τα φωνητικά. Βέβαια ντάξει και στο hyde park ο frusciante οργίαζε.

Τι κομματάρα το don’ t forget me ρε πούστη μου. Ειδικά την παρούσα φάση με κάποια περιστατικά που μου’ χουν συμβεί, μ’ έχει αγγίξει όσο πάει…

Και τέλος τί κρίμα που έφυγε ο john. Καλό γι’ αυτόν, απ’ τη στιγμή που έτσι ένιωθε, αλλά δεν ξέρω αν θα είναι ποτέ ίδιοι οι red hot. Απλά οι κιθάρες σε άλμπουμς όπως το by the way, λένε πάνω με χρυσά γράμματα JOHN FRUSCIANTE, κάτι σαν υπογραφή. Δε ξέρω… το συναίσθημα, των χαρακτηριστικών αυτών κιθαριστικών σημείων παιγμένων από κάποιον άλλο θα είναι από τα πιο ξενικά συναισθήματα…