Red Hot Chili Peppers

Τωρα τουλαχιστον που εφυγε ο Φρουσιαντε μπορει να ακουσουμε live κανα τραγουδι απο το one hot minute …

European Tour Dates
Posted on June 17, 2011 by admin
We?re coming back to Europe beginning October 7 in Germany!

October 7th ? Germany, Cologne, Lanxess Arena On sale June 25th (TBC)
October 9th ? Germany, Hamburg, O2 World On sale June 25th (TBC)
October 11th ? Sweden, Stockholm, Ericsson Globe Arena On sale June 21st
October 12th ? Sweden, Stockholm, Ericsson Globe Arena On sale June 21st
October 14th ? Denmark, Herning, Boxen Arena On sale June 22nd
October 16th ? Holland, Rotterdam, Ahoy On sale June 23rd
October 18th ? France, Paris, Bercy On sale June 27th
October 21st ? Germany, Frankfurt, Festhalle On sale June 25th (TBC)
December 4th ? Germany, Berlin, O2 World On sale June 25th (TBC)
December 5th ? Germany, Munich, Olympiahalle On sale June 25th (TBC)
December 7th ? Austria, Vienna, Stadthalle On sale June 25th
December 10th ? Italy, Torino, Palaolimpico On sale July 4th
December 11th ? Italy, Milan, Forum On sale July 4th
December 13th ? Switzerland, Zurich, Hallenstadion On sale June 23rd
December 15th ? Spain, Barcelona, Palau Sant Jordi On sale June 30th
December 17th ? Spain, Madrid, Palacio de Deportes de la Comunidad On sale June 30th

MORE DATES TO BE ANNOUNCED

ομορφα στο τορινο αλλα δεν θα παω για να μην κλαψω οταν θα δω κλιγκχοφερ αντι για φρουσιαντε!
και να σκεφτει κανεις οτι θα πληρωνα για να τους δω με φρουσιαντε :frowning:

προσευχες και βουντου βουντου για να ερθουν το καλοκαιρι του 2012!!

κακογουστο:wacko:
καλα οχι οτι ειχαν ποτε τπτ εργα τεχνης…

Βασικα ειναι λιγο παραξενο.Αλλα εμενα μου ψιλοαρεσει.

τι θα γινει με αυτους??θα ερθουν επιτελουες στο ελλαδισταν???πφφφφφφφφφφφφφφφφ…
ps ασυνηθιστο εξωφυλλο,αλλα θα το συνηθισουμε σιγα σιγα…

εγω ακομα δεν μπορω να το χωνεψω

Νταξι το Stadium Arcadium ηταν δισκαρα και απο τα καλυτερα των RHCP γενικοτερα και δεν νομιζω οτι απο εδω και περα μπορουν να βγαλουν κατι εστω και λιγο χειροτερο απο αυτο.Η προβλεψη μου ειναι οτι θα ειναι πολυ μετριο.Απλα καποια στιγμη πρεπει να τους δουμε!!

Ιδιαιτερο, αλλα μαλλον ακυρο και κακο εξωφυλλο. Να δουμε τι θα λεει και η ουσια, δηλαδη η μουσικη. Το Stadium Arcadium ηταν οντως δυνατος δισκος, δεν ειμαι κανας τρελος φαν, αλλα τον γουσταρα αρκετα τον δισκο.

??:-k??

(μια χαρα εξωφυλλο)

τωρα προσεξα οτι γραφει με ασπρα γραμματα στο ασπρο φοντο Red Hot Chili Peppers (πανω πανω)

Φέρτε πίσω τον John.Ακόμα και live να έρθουν να παίξουν,θα είναι τελείως διαφορετικοί χωρίς αυτόν.Αύριο κάνει πρεμιέρα και το πρώτο single του album.Κάτι έχει πάρει το αυτί μου για funky style με chorus που φέρνει στο νού παλιούς Rolling Stones.Ενδιαφέρον.Σε λίγες ώρες θα ξέρουμε.

Ναι τωρα που το βλεπω ειναι λιγο ακυρο :stuck_out_tongue:
Σε αυτο που ποσταρα δεν αναφερομαι στο εξωφυλλο.Ειναι απλα καποιες σκεψεις για το νεο αλμπουμ.

Για να μπουμε στο θεμα το εξωφυλλο ειναι καλο.Απλα ειναι καπως διαφορετικο απο αυτα των προηγουμενων δισκων τους.

Δεν με ενδιαφέρει και τόσο το εξώφυλλο όσο η μουσική, το τελευταίο ήταν πραγματικά καλό και ας μην ξεχναμε ότι ουσιαστικά ήταν 2 δίσκοι. Με νέο κιθαρίστα όμως δεν ξέρω τι να περιμένω, ομολογώ ότι ό,τι έχουν βγάλει χωρίς τον John μου είναι ψιλοαδιάφορο. Θα δούμε…

Same here. Δεν θελω να βγαζω συμπερασματα ομως, θα περιμενουμε τον δισκο με καλες προθεσεις και θα δουμε.

Το καινούριο κομμάτι
http://soundcloud.com/kroq/red-hot-chili-peppers-the/s-CrrWW

σουπερ το κομματι

Αρεσκω και εγω ! :thumbup:

Σιγουρα μεγαλο γκρουπ(και εμπορικο)και θα γουσταρα πολυ να τους δω και ζωντανα αλλα πως τα περισσοτερα γκρουπ ειναι υποτιμημενα αυτοι ειναι υπερεκτιμημενοι

συγκροτημα απο το 1984 και ενα σετλιστ με 20 δικα τους καλα κοματια δεν ειναι ικανοι να βγαλουν
δεν ειναι τυχαιο αλλωστα που στα Live τους προτιμουν να παιξουν διασκευες παρα καποιο δικο τους που δεν εγινε single Κλπ

οι πρωτοι τους δισκοι ενταξει το λιγοτερο που μπορω να πω ειναι οτι πρεπει να αποσυρθουν απο την κυκλοφορια:lol:

αν δεν ηταν ο Frusciante το πολυ να τους ακουγαν σε καμια παραλια της καλιφορνια τιποτα τυπαδες που ακουνε mc hammer

εχουνε και την κακια συνηθεια να βγαζουν δισκους με 16-17 τραγουδια απο τα οποια μεχρι τα πρωτα 9 κομματια πχ ειναι φοβερα και με υψηλο επιπεδο στην συνεχεια απολυτες φιλεριες και τραγουδια χωρις σκοπο και νοημα απλα για να υπαρχουν

californication καλη δισκαρα στην συνεχεια to by the way και αυτος ωραιος
και μετα μπλουμμμμ το stadium arcadium δεν φτανει με τιποτα τους δυο παραπανω

μορφη ο flea ωραιος τυπος τρελλαμενος
ο kiedis καλος performer
o chad ενας μετριοτατος drummer
Frusciante ουσιαστικα ο μουσικος εγκεφαλος και ο λογος της επιτυχιας τους

για τον νεο δισκο λογω απουσιας του John δεν περιμενω και πολλα πραγματα το νεο κομματι που ακουσα οκ καλο ειναι αλλα οχι και τιποτα το τρελο
peppers ειναι ομως και μονο το brand και η παραγωγη που θα εχει ο δισκος φτανει για να γινει επιτυχια και ας μην ειναι κατι ιδιαιτερο

Δεν με ενθουσίασε το νέο κομμάτι χωρίς να είναι κακό…
Ας περιμένουμε και τα υπόλοιπα…

Δεν ισχύει αυτό που γράφεις, εύκολα βγάζουν σετ λιστ και με 20 και με 25
δικά τους, είτε βάλουν μέσα παλιά είτε επικεντρωθούν στην περίοδο από το Mother’s milk και μετά. Τις διασκευές τις παίζουν γιατί γουστάρουν, για να δίνουν στα live ένα απρόβλεπτο στοιχείο κλπ.