Red Hot Chili Peppers

θύμησε το μου εν καιρώ! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

(ωχ… την πάτησα! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )

Apisteutoi einai !!! Apo ta liga all time classic sigrothmata pou vgazoun akoma diskous kai paramenoun akoma sthn korifi . By the way ka8e diskos tous metraei agria.

το θάρρος σου αγγίζει τα όρια του θράσσους…(αναφερόμενη στο άβαταρ…)

[SIZE=“2”]i wanna be the minority i don’t need your authority down with the moral majority 'cause i wanna be the minority…[/SIZE]

Εμενα παντως μου αρεσουν πολυ…Ειδικα το μπασο τους τα σπαει!!

red hot …αντε ελατε και απο δω να σας δουμε…να δουμε το γρηγοροτερο μπασσιστα να σολαρει…κορυφη…απλα κδιαχρονικη κορυφη…

κορυφαίοι σε ολα και κάνουν φοβερα live . η συναυλία τους θα μου μείνει αξέχαστη

που τους ειδες man;
και μενα μ’αρεσουν πολλα τραγουδια τους, απο τους κορυφαιους στο ειδος τους ειναι. Flea rocks φυσικα…

Πριν ενα χρόνο τους είδα στην Γερμανία και ομολογώ οτι κάνουν φοβερά live . Ειχα πάει για άλλη συναυλία και μου έκατσε και αυτή , καλή φάση . Εχω δει πάρα πολλές συναυλίες και παλιά δούλευα σε συναυλίες . Τουλάχιστον ειμαι ευχαριστημένος που κατάφερα να δω ολα τα αγαπημένα μου συγκροτήματα μέχρι τώρα γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να ξημερώσει αύριο οπως λένε .:slight_smile:

  • Αν έρθουν Peppers θα πάμε;
    - Αφού ρε μαλάκα ούτε 2 τραγούδια τους δεν ξέρεις!
  • Τι λε ρε μαλάκα ξέρω πολλά, ρώτα με και θα δεις.
    - Πώς ονομάζονται τα μέλη τους τότε;
  • (Μετά από λίγο…) Εύκολο, ο Red, ο Hot, ο Chili και ο Pepper!

Συζήτηση με ένα συμφοιτητή, έκλασα στο γέλιο λέμε! :lol:

ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

FLEA και τα μυαλά στα κάγκελα…Παπάδες παίζει.

Ρε παιδιά υπάρχει κανείς που να αντέχει να ακούσει πάνω από δύο κομμάτια ( συνεχόμενα, έτσι? ) από τα πρώτα 3 άλμπουμ τους?
( 1984 - S/T, 1985 - Freaky Styley, 1987 - The Uplift Mofo Party Plan )

Δεν λέω, μεγάλο γκρούπ, αλλά μιλάμε τα πρώτα τους δεν τα παλεύω με τίποτα! Από το Mothers Milk και μετά αρχίσαν να μαμούν!

ναι πραγματι, μερικα αλμπουμ τους ειναι gtp…

Όλοι οι φίλοι του σχήματος μπορείτε να διαβάσετε ένα live report από την φετινή τους εμφάνιση στην Σερβία, ΕΔΩ

To διάβασα και είδα πως δυστυχώς έπαιξαν ελάχιστη ώρα. Κρίμα για όλο αυτό τον κόσμο που μαζέυτηκε από όλα τα Βαλκάνια.:frowning:
Τα έγραψα και σε άλλο μου post για την συναυλία στο Παρίσι που είδα, δυστυχώς κάτι δεν πάει καλά με αυτούς…:-k

Ακριβώς!Τα τρία πρώτα είναι εντελώς ό,τι να ναι…
Το Mother’s Milk,και όσα έβγαλαν απο κει και πέρα είναι μεγάλες δισκάρες:)

Γρηγοροτερος ειναι μονο οταν οδηγαει καποιο super car…Κατα τ αλλα ειναι ενας απλα πολυ καλος μπασιστας.
Προσωπικα τους γουσταρω περισσοτερο στα cd τους παρα στα live τους.Οτι εχω δει ηταν απο μετριο εως κακο σε αποδοση(σε βιντεο παντα,μια και live δεν τους εχω δει ποτε για να χω περισσοτερο εμπεριστατωμενη αποψη.).

το dvdακι τους live at slane castle το χεις δει??το δα και εμεινα με στο στομα ανοιχτο.και το λαιβ τους και η παραγωγη του dvd ειναι καταπληκτικη!!!ασε το χωρο που παιζουν!!!μαγεια!η μπαντα μπροστα,γυρω γυρω πρασινο και απο πισω το καστρο Slane.γιατι αυτες οι χωρες να δινουν τετοιους χωρους για λαιβ,και η πολιτισμενη ελλαδα τιποτα??? :frowning:

δεν ξερω,αλλα γουσταρω φρουσιαντε τρελα!!!

κατα τα αλλα μεγαλη μπαντα.φοβεροι δισκοι απο Mother’s milk και επειτα!!Blood Sex Sugar Magic,Californication,By The Way και Stadium Arcadium ειναι καταπληκτικα!

για να πει και η Ρανια την αποψουλα της εδω…

ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ :smiley: ο μπασσιστας ομολογουμενως ΤΑ ΣΠΑΕΙ, ειναι απο τους καλυτερους ανα τον κοσμο αυτη τη στιγμη, αν μπορουσα να παιξω το 1/1000 θα ημουν χαρουμενη… αλλα ως εκει. Ο Αντονυ ή πως τον λενε στα λαιβς το ψιλομαμαει το θεμα… επισης ο Τζον εχει καλα σολο… ο Τσαντ δεν μου λεει τιποτα…ε και τελος παντων σαν συγκροτημα δεν μου λεει τιποτα.

ΓΟΥΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ Ε! δεν κατακρινω τιποτα. Απλα εμενα δεν μου αρεσει να ακουω τραγουδια που αναλυουν θεματα χυλοπιτας (wet sand) με κλαψομουνιστικο τραγουδιστη. Τωρα σε καποιους αλλους αρεσει αυτο. Αναλογα με τον καθενα…