Red Hot Chili Peppers

:ban: :ban:

αν ειναι ΒΑΝ η απαντηση στην οποιαδηποτε γνωμη του καθενος εδω μεσα τοτε νταξ, χανεται πασα ιδεα :slight_smile:

βασικά,ακούς scorps?:-k

πλάκα σου κάνει Ράνια.

Παρακαλώ μείνετε επί του θέματος.

ΥΓ. Ράνια, προτείνω stadium arcadium :stuck_out_tongue: Ακόμα το λιώνω

χαλάρωσε,δε μας βλέπει κανείς,δεν είναι μέτσαλ τόπικ:roll:

το χω ψαξει το θεμα πεππερς παιδια, και μονο το californication κατι λεει.

οι scorpions εχουν μια καποια αξια, κριμα ομως που εμενα ουτε αυτοι μ’ αρεσουν :smiley:

ε,μπαν να τελειώνουμε

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα θεος :stuck_out_tongue: πιαστηκε η μεση μου να προσκυνω :stuck_out_tongue:

αχ αυτες οι καλες αρχες πως μ’ αρεσουν :smiley:

Μου αρέσουν πολύ πολύ, αλλά σιγά σιγά με το πέρασμα του χρόνου νομίζω πως πρόκειται περί υπερεκτιμημένης μπάντας.

μία χαρά μπάντα μου φαίνεται…όλοι τους τραγουδιστικά κιόλας ο anthony είναι πολύ καλύτερος τώρα…αδύναμία έχω σε chad και flea…να πούμε την αλήθεια πολλά κομμάτια έχουν ίδιο μοτίβο και ρυθμούς και γίνονται κουραστικοί…εμένα μαρέσει η εποχή blood sugar sex magik!!

Υπερεκτιμημένους δεν τους λές με τίποτα. Τουλάχιστον μέχρι το “Californication”.
Αδιάφορους από κει και μετά ναι. Τα δύο τελευταία, δεν είναι Red Hot.Είναι κάτι άλλο
Βασικά το αγαπημένο μου είναι το “One Hot Minute”, το οποίο έχει καθιερωθεί ως απίστευτα υποτιμημένος δίσκος στο πέρασμα του χρόνου. Βασικά μόνο το Blood, Sex, Sugar, Magic να 'χαν βγάλει, πάλι κορυφαίοι θα 'ταν.

Τα δύο τελευταία δεν.

+1 …Τεράστια δισκαρα…

Τρομερή μπάντα,με πολύ cool(δεν μου έρχετε αλη λέξη στο μυαλό) μουσική και ξεωριστό στυλ.Ειδικά ο τραγουδιστής είναι απλά θεός.

Αγαπημένο κομμάτι:By the way

Υ.γ.Θυμάμαι κάτι παλιές φώτος με τον τραγουδιστή και τον ντράμμερ να λωσσοφιλιούνται,νομίζω στα 80’ς ή αρχές 90’ς…τρελό γέλιο:lol: :lol: :lol:

8O 8O
Εισαι σιγουρος οτι εχεις ακουσει αρκετα RHCP?

Ελα ρε κακχιεεε.Το Give it away λεει το παιδι

Μιλάω για το ομόνυμο κομμάτι…μου το έχουνε κάνει αφιέρωση αυτό το τραγούδι,οπότε και 1000 καλύτερα κομμάτια να γράψουνε δεν πρόκειται να το βγάλω απ’ τη καρδιά μου…

εγω ρε παιδες τα τελευταια τους τα γουσταρα παρα πολυ!!!
ιδιαιτερα το stadium arcadium!!!
αλλα και το by the way!!!

βοηθησε και πολυ το dvd τους που δα στο slaine castle,που ταν ολα τα λεφτα!!!

ο φρουσιαντε πολυ καλος κιθαριστας!!!

έχει κάνει και σόλο δουλεία που είναι πολύ αξιόλογη:wink:

Κατά τα άλλα τι να πω απίστευτή μπάντα που ευτυχώς ο κόσμος έχει καταλάβει την αξία της:) Μακάρι να τους δούμε και σύντομα από Ελλάδα μερία(Τζίγγερ μπορεί να σε βρίζω όλη μέρα αλλά αν φέρεις red hot δεν ξαναλέω κακή κουβέντα:p )

στο stadium arcadium εχει ενα κομματι απο τα αγαπημενα μου το readymade.ενα απο τα πιο ροκ κομματια των red hot.
βασισμενο σε ριφαρα του frusciante.
το γαματο ειναι στην μεση του τραγουδιου,που λεει ο kiedis “…oh clean it up,johnny…” και μπαινει μετα το σολο που ειναι τελειο!!!

τα προσωπικα του τα βλεπω εδω και καιρο στο μετροπολις.
σε τι φαση ειναι??

Καλή μπάντα με άπειρα χιτ και ιδιαίτερο στυλάκι μουσικά. Ντάξει ψιλομοιάζουν τα κομμάτια μεταξύ τους αλλά αυτό είναι το δικό τους ξεχωριστό ύφος, και κατάλαβαίνεις αμέσως οτι πρόκειται για Peppers. Θέλω και γω να τους δω λαιβ, αλλά είμαι και κάπως επιφυλακτικός απέναντι στις ζωντανές εμφανίσεις τους. Το Live at Slane Castle το έχω αλλα δεν το έχω ευχαριστηθεί γιατί γιατί κολλαέι και δεν παίζει καλά, όμως ο χώρος είναι όντως φανταστικός όπως έχω δει σε άλλο DVD των U2 άπό το ίδιο μέρος. Υπάρχει άλλη κυκλοφορία των Peppers σε DVD?