Red Hot Chilli Peppers - Stadium Arcadium

Λυπάμαι που θα σας στεναχωρήσω όλους τους Toolάδες, αλλά κατά την προσωπική μου άποψη αυτό είναι μέχρι στιγμής το cd της χρονιάς…
Πραγματικά με κόλλησε στον τοίχο από το πρώτο άκουσμα…

Το πήρα χθες και απογευματάκι άκουσα το 1ο CD “Jupiter”.Απογοητεύτηκα.Μετά όμως βράδυ βάζω το 2o CD “Mars” και τρελάθηκα.Καταπληκτικό ή μάλλον ήταν αυτό που περίμενα από τους Red Hot.Ε σήμερα το έχω λυώσει και το 1ο cd τελικά άρχισε να το συνηθίζει το αυτί μου και μ αρέσει και αυτό εκτός από 2-3 τραγούδια που ακόμα θεωρώ απαράδεκτα για Red Hot.
Συμπέρασμα:Μην το σκέφτεστε καν,αγοράστε το!
Πάντως θα ήταν προτιμώτερο να βγάλουν το album Dr Τζέκυλ και Mr Χάιντ μιας και έτσι όπως έχει γίνει η διαλογή των τραγουδιών το 1ο υστερεί πάρα πολύ από το 2ο.

Γκρουπάρα.

Αλλά… Περίμενα κάτι πιο δυνατό μετά το By The Way (που δεν μου άρεσε κιόλας). Θα λιώσει και θα τα ξαναπούμε.Το Mars γαμεί πάντως.

[size=2]One Hot Minute \m/[/size]

Όντως το δεύτερο καλύτερο από το πρώτο, ωστόσο γενικά το cd είναι πολύ καλύτερο από το By the way…
Από τις λίγες μπάντες των 90’s με τεχνική μουσικών 70’s και 80’s…
Κι εναν μπασίστα μέσα στην τριάδα των αγαπημένων μου, μαζί με Myung και Jacob

Snow (Hey Oh), Stadium Arcadium και Wet Sand (η κιθάρα στο τέλος όλα τα ευρώ) από το πρώτο cd μέχρι στιγμής.

Tο ακουσα το album και το βρήκα πολύ καλό. Και τα δύο cd. Απλά νομίζω το δεύτερο έχει πιο δυνατά τραγούδια. Γενικά είναι πολύ καλή κυκλοφορία. Αυτά που έχω ξεχωρίσει ως τώρα:
Charlie
Hump De Bump (μου θύμισε πολύ τις αρχές του γκρουπ, πολύ funky :smiley: )
Tell Me Baby
She Looks To Me

kalo, alla to CD ths xronias mexri tora einai to Meds

Το Meds; Μπα…εμένα μια από τα ίδια μου φάνηκε…Για τσεκάρετε μία τους νέους Flaming Lips…

UPDATE:

Το 21st Century είναι [size=6]ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ[/size] :!: :!: :!:

nihilist με εκπλήσεις :? 8O :smiley:

Ευχάριστα ή δυσάρεστα :?: :smiley: :smiley: :smiley:

[size=1]Έχω και γω τις αδυναμίες μου, σαν παιδί![/size]

Αυτό είναι το θέμα, ότι δεν ξέρω αν η έκπληξη είναι ευχάριστη η δυσάρεστη… :smiley: :smiley: Πάντως εγώ με R.H.C.P ούτε κρύο, ούτε ζέστη…

Εντάξει γούστα είναι αυτά. Όπως τη βρίσκει ο καθένας.
Τώρα πάντως ακούω Immolation, αν αυτό σε καθησυχάζει! :lol: :lol: :lol:

Για να μην ανοιγω νεο thread…μηπως ξερει κανει αν θα ερθουν στην ελλαδα?? η ειναι μονο φημες.

Animal Bar!
Σαν τον γραφικό μες το αμάξι με τέρμα την ένταση…
Καιρό είχα να το κάνω. :smiley:
Α!Και πρέπει να ομολογήσω ότι το Jupiter το αδίκησα …

Είναι οι στάνταρντ φήμες που κυκλοφορούν κάθε φορά… Οι rhcp είναι πολύ μεγάλο όνομα για την Ελλάδα μας και οι διοργανωτές πολύ άτολμοι…

Το νέο album είναι πολύ καλό. Μετά από το εκπληκτικό californication και το άκλαυτο by the way, το stadium arcadium είναι σκοτεινό, είναι funky, είναι δυνατό, είναι μελωδικό και το σημαντικότερο : μοιάζει δουλεμένο και όχι δουλειά του ποδαριού. Η αλήθεια είναι επίσης ότι όταν φτιάχνεις ένα διπλό album είναι πολύ δύσκολο να μην έχεις μέσα ούτε μια μέτρια στιγμή…

Και η λύση ποια είναι; Μην κάνεις διλπό δίσκο!!! Βάλε τα καλύτερα σε ένα και μη μας κουράζεις!!! 8)

ρε παιδια σορρυ κιολασ αλλα περα απο εναν αδερφο πιο πανω εχει αναθεωρησει κανεις αλλος την αποψη του για το δισκο?
Μια συνολικη εικονα του thread το βγαζει λιγο καπως και δεν νομιζω να αντικατοπτριζει την πραγματικοτητα αναλογικα…
Τελοσπαντων οπως ειπε κ καποιοσ προηγουμενος το βρισκω πολυ δουλεμενο, τερμα ωριμο και τεζα προσεγμενο…
Πραγματικα μια τελειως ευχαριστη εκπληξη!!!

ΔΙΣΚΑΡΑ!!!

:o :o :o :o

Πολλά τρομέρα τραγούδια κυρίως του Jupiter cd.
Αρκετός πειραματισμός.
Με εξέπληξε ο κιθαρίστας τους θετικά, και τέλος:

Rick Rubin = εγγύηση 8)

Παλεύει στην προτίμηση μου μαζί με το Carlifornication για την πρωτιά!.. :roll:

Όσοι γουστάρετε R.H.C.P. μην διστάζετε, αδειάστε τα δισκοπωλεία τώρα!!! 8)

η μεγαλητερη και ποιο εμπορικη βλακια που ακουσα ποτε. ενα συγκροτημα που απλα επρεπε να βγαλει εναν δισκο. κριμα γιατι αλλα δειχναν παλαιοτερα.