Red Hot Chilli Peppers - Stadium Arcadium

Ενώ οι Nirvana ήταν μπαντάρα ε? Από ολες τις απόψεις. Απαράμιλλη τεχνική, δισκάρες μόνο για τους μυημένους στα μυστικά της μουσικής μόνο, και πάντα δικαίωναν τον εαυτό τους (αυτό βασικά ισχύει, μια ζωή αίσχος ήταν :lol: ).
Nαι έχεις δίκιο τελικά… τι να κλάσουν οι RHCP μπροστά τους. Ένα απλό εμπορικό ροκ σχήμα είναι.
Α ναι! Και ο νέος δίσκος πολύ μάπα ρε παιδί μου! Θα βάλω καλλίτερα να ακούσω το Smells like teen spirit που είναι κομματάρα…

diladi sigrineis to nevermind me ton ilithio disko ton rhcp?

ειναι σαν να συγκρινεις την πουτσ@ με την π@πουτσ@ :wink: :wink:

Εμένα πάντως το Stadium Arcadium μου άρεσε πάρα πολύ. Χθες, το άκουγα ενώ πότιζα το κήπο και είχα πορωθεί τόσο που ξεχάστηκα και παραλίγο να πνίξω όλα τα φυτά του κήπου.

Πάντως στη σύγκριση που τέθηκε RHCP Vs Nirvana προτιμώ RHCP γιατί έχουν πολύ καλύτερους μουσικούς και είχαν μεγαλύτερη αντοχή στα drugs :smiley:

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ΘΕΟΣ

Έγραψες! :smiley: :smiley: :smiley:

basika mporei na egine auto dioti apokimithike apo ta bareta refren

Εγω λοιπόν με το που το πήρα στα χέρια μου, ήμουν τόσο χαρούμενη που μετά από 4 χρόνια είχα καινουργιο CD τους που δεν μου πέρασε από το μυαλό η περίπτωση να μη μου αρέσει!!! Και καλά έκανε δηλαδή γιατί το βρήκα φοβερό! Μου άρεσε που έχει νέα στοιχεία αλλά διατηρείται ταυτόχρονα ο γνωστός τους ήχος, καθώς και η ιδέα… Jupiter-Mars.
Παντως μου έκανε εντύπωση το ότι 3 άτομα -φαν τους- είπαν ότι το εξώφυλλο είναι χάλια! Στην αρχή είπαμε ήμουν στον κόσμο μου και δεν πρόσεξα τίποτα, αλλά όντως τελικά μου φάνηκε αν όχι χάλια, αδιάφορο…;

__XAXA!! ΘΕΟΣ! :lol: :lol:

__Λένα, δε ξέρω πόσο χρονών είσαι, αλλά μάλλον δεν πρόλαβες τα “arcades” (“ηλεκτρονικά”, φλιπεράκια, pong, space invaders κλπ) και το όλο στιλ και την κουλτούρα τους… Αν είχες αυτό στο μυαλό σου, με βάση την αναβίωση του σήμερα, του εξωφύλλου, του τίτλου και της μουσικής τους… νομίζω πως θα έδενε το πράμα πολύ καλύτερα και θα σου άρεσε. Οκ, ποτέ δεν ξετρελάθηκα με εξώφυλλο τους, αλλά δε μπορώ να πω πως δε μου άρεσε, κάθε άλλο. 8) Πρέπει να μπεις στον κόσμο του, στα λογοπαίγνια και το τι δηλώνει, στην κουλτούρα της ιστορίας. Παντως, δε μιλάμε και για το φοβερό εξώφυλλο -όντως. 8)

isxyei :lol: 8) 8) :lol:

Ρε μπαςς??? Δεν τον τον περιμενα τετοιο θαυμασμο για τους rhcp απο ολους σας…
Θα παω να το παρω κι εγω…(απο τιμη πως παει??)

Ε αφού είναι έτσι λέω να το “πάρω” κι εγώ :smiley:

Ρε μπαςς??? Δεν τον τον περιμενα τετοιο θαυμασμο για τους rhcp απο ολους σας…
Θα παω να το παρω κι εγω…(απο τιμη πως παει??)[/quote]

Αξίζει πραγαμτικά ο δίσκος. Στα Pmw όταν πήγα είχε εξαντληθεί αλλά στα Μετρόπολις αν θυμάμαι ήταν 18,50 Ευρώ.

Ειναι το 1ο μου ποστ στο φόρουμ κ πραγματικά δεν περίμενα να γράψω σαν 1η φορά για τους RH. (οχι οτι δεν ακουω ή ακουγα:) )
Καταρχήν το Californication το θεωρώ ως το καλύτερο δίσκο που βγάλανε.το by the way μου άρεσε επίσης αρκετά χωρίς αυτο να σημαίνει οτι για πολλους δεν ειναι χάλια.προσωπική εκτιμηση.το συγκεκριμένο που εχω στα χέρια μου δεν μπορώ να πω οτι ξετρέλανε, ειναι κλασικό RHCP αλλα κ με πολύ σαβούρα.γενικα δεν ειμαι υπέρ των 2ων CDs. (με εξαιρεση των SMAshing Pumpkins)
το σίγουρο ειναι οτι κάνανε πολυ καλή δουλειά αλλα υπάρχουν κ μετριότητες.

τραγουδια που μου άρεσαν πολύ ειναι:Strip my mind, Wet Sand(2ο καλύτερο), :smiley: Dany California, Stadium Arcadium etc.

Ποιός θα μου το γράψει??? (γιατί 18,50? για RHCP δεν δίνω!!) :lol: :lol:

τη special edition την είδες? νομίζω ?65 την έχει κεντρικό δισκοπωλείο… 8O

τη special edition την είδες? νομίζω ?65 την έχει κεντρικό δισκοπωλείο… 8O[/quote]

Εγώ την είδα την special edition αλλά δεν κατάλαβα τι βάλανε στο σκατόκουτο και κοστίζει τόσο…

Όσο για την τιμή νομίζω για 2πλο σιντί είναι καλή.

To Stadium είναι ένας μέτριος δίσκος από ένα μεγάλο συκρότημα. Δηλαδή πολύ καλύτερος από τους μεγάλους δίσκους μέτριων συγκροτημάτων. Και δυστυχώς από αυτά έχουμε πήξει τα τελευταία χρόνια

[quote=“Shadowcaster”]

__Λένα, δε ξέρω πόσο χρονών είσαι, αλλά μάλλον δεν πρόλαβες τα “arcades” (“ηλεκτρονικά”, φλιπεράκια, pong, space invaders κλπ) και το όλο στιλ και την κουλτούρα τους… Αν είχες αυτό στο μυαλό σου, με βάση την αναβίωση του σήμερα, του εξωφύλλου, του τίτλου και της μουσικής τους… νομίζω πως θα έδενε το πράμα πολύ καλύτερα και θα σου άρεσε. Οκ, ποτέ δεν ξετρελάθηκα με εξώφυλλο τους, αλλά δε μπορώ να πω πως δε μου άρεσε, κάθε άλλο. 8) Πρέπει να μπεις στον κόσμο του, στα λογοπαίγνια και το τι δηλώνει, στην κουλτούρα της ιστορίας. Παντως, δε μιλάμε και για το φοβερό εξώφυλλο -όντως. 8)[/quote]

Πρέπει να ενημερωθώ λοιπόν… Thank ya!
Α! 17…

Καλόοοοοοοοο!