Red Viper @Hardcore Μονόκερος Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου

Παιδες ενα μικρο ψωνιο εχω και εγω εκτος του Bakker, τους Manowar, των Tea Party και της ΑΕΚ. Να παιζω μια φορα καθε 300χρονια μουσικη σε κανα μαγαζακι.
Απο τον Ιουλιο εχει ανοιξει επιτελους ενα νεο μεταλ μπαροκλαμπ στην πλατεια Νεας Σμυρνης, το Hardcore Μονοκερος και μιλωντας με τα παιδια εκει κανονισα να παιξω το Σαββατο 30/9.
Θα χαρω να δω καποιες γνωριμες και μη, φατσες και απο εδω.

18 Likes

Παραγγελιές δέχεσαι?
Επίσης, από μπύρες τί παίζει εκεί;

Γιατι να μην δεχομαι. Το αν θα παιξουν ειναι αλλο θεμα :stuck_out_tongue:
Οι μπυρες του απο οτι εχω καταλαβει δεν ειναι φτηνες, αντιθετως με τα υπολοιπα ποτα. Γενικα δεν το χω πολυ γιατι πινω μονο μηλιτες. Εχει παντως και κατι οικονομικες κανατες

2 Likes

Το ψήνω να ερθω να ζητήσω burzum…

Δεν θα σαι και ο μονος

Το θεμα δεν ειναι τι θα ζητησει, το θεμα ειναι τι θα παρει.

3 Likes

Ειναι πανω απο το Pop Up αν καταλαβα καλα; Στη διαρκεια του καλοκαιριου ισως πηγα πλατεια μονο δυο φορες, αλλα βλεποντας στον χαρτη μονο προς τα πανω μπορει να βρισκεται και οχι σε ισογειο. Καλη προσπαθεια παντως, παροτι η πλατεια δεν ειναι ακριβως “μεταλ στεκι”. Σκεφτομουν διαρκως οτι τα τελευταια αρκετα χρονια η Νεα Σμυρνη δεν εχει κατι αξιολογο, με το Mosquito να ειναι το μονο που ειχε potential αλλα οχι και τη χαρη. Αν ειμαστε καλα ως τοτε, θα περασω για ενα μπυρακι και ενα γεια.

1 Like

Να περασεις :slight_smile: Ναι ειναι στον πρωτο οροφο. Η πλατεια παλια ηταν αρκετα μεταλ. Θυμαμαι για χρονια να αραζουμε εκει παρεες. Πολλα βραδια φταναμε και τα 30-40 ατομα. Παιζαμε και αμπαριζα…χαχα.
Τελευταια εχει χαθει γενικα το μεταλ στους δρομους, αλλα Νεα Σμυρνη θα δεις ακομα τετοιο κοσμο.
Το μαγαζακι εχει ξεκινησει αρκετα καλα και ηδη μαζευει κοσμο.
Το Mosquito ηταν ωραιος χωρος ρε γαμωτο, αλλα δεν μαζεψε ποτε ιδιαιτερο κοσμο απο την στιγμη που πηγε στην Βενιζελου.

2 Likes

Καλα, βλεπω οτι η ΝΣ εχει μεταλ κοσμο, αναμφισβητητα. Αλλα δεν εχει στεκια για το ειδος, ισως το κοντινοτερο σε ροκαδικο να ειναι το Επιτοκιο. Μακαρι να γινει στεικο το συγκεκριμενο. Εχω κατασταλαξει σε ενα taproom κοντα στο Mall, που ειναι πραγματικα εντυπωσιακο απο γευσεις και μουσικη (εχει άλλα προβληματα), ομως παντοτε ενα ροκαδικο στη γειτονια ειναι καλο. Ευχομαι να πιασει. Το Mosquito στη Βενιζελου ειχε απολυτο μπαρ feeling σαν χωρος, ωραια μουσικη, αλλα νομιζω οτι αλλου ηταν το προβλημα του και οχι στο σημειο οπου βρισκοταν.

2 Likes

Το Mosquito ηταν σουπερ σαν χωρος. Στον ηχο εχανε λιγο, αλλα δεν ηταν κ κλαμπ. Απλα επειδη ειχα παιξει εκει αρκετες φορες με ενοχλουσε.
Μπορω να φανταστω τι σκεφτεσαι γτ δεν επιασε

Τaproom λες το Paragon?

1 Like

Τελειώνουν οι Obsessed και ερχόμαστε για αφτεράκι δηλαδή.

1 Like

Μολις σε δω θα βαλω Forza ΑΕΚαρα :stuck_out_tongue:

1 Like

Ε ναι λοιπον :rofl:

1 Like

Ωραιο μαγαζι. Industrial. Εχουμε τιμησει κ μεις αρκετες φορες

1 Like

καλή η paragon , ωραίες μπύρες αλλά δεν με τρελαίνει η μουσική , περισσότερο η ένταση δλδ

1 Like

Έχει Idles εκείνη τη μέρα - θα προσπαθήσω να περάσω μετα !

1 Like

παντως αν κανονίσουμε ατυπη φορουμοσυνάντηση ειμαι φουλ μεσα.

5 Likes

Αυτό θα ήταν το ιδανικό και ένας λόγος να τραβηχτω τόσο μακριά από τα Φιλαδέλφεια εκεί χάμω :stuck_out_tongue:

1 Like

@Red_Viper φερε Μαριναρα κι ερχομαι :stuck_out_tongue:

1 Like

και εγω περισσο μαν :wink:

1 Like