Οι rem στην αθηνα!

μου την σπαει η νεοτροπια ολων των δηθεν μουσικοφιλων.μιζερια γαμω το κερατο μου

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=2433&page=860 :wink:

δε θα είμαι εδώ για να πάω αν γίνει, αλλά τους καταλαβαίνω αυτούς που λένε πως θα προτιμούσαν εισιτήριο. Περιμένουμε πολλά χρόνια για να δούμε τους REM στην Ελλάδα και υπάρχει κίνδυνος, να πάει τόσος πολύς κόσμος (που υπό συνθήκες εισιτηρίου δε θα το σκεφτόταν καν να πάει, γιατί δεν ενδιαφέρεται) που θα βγει ξινή η συναυλία σε όσους είχαν την κάψα να τους δουν τους REM.

Όπως και να έχει, ας κλείσει η συναυλία και όλα τα άλλα είναι “άλλα λόγια να αγαπιόμαστε”. Μεγάλη μπάντα και με καλό φετινό δίσκο, άρα καλό live!

Και με Kaiser Chiefs αντί Πυξ Λαξ αυτή τη φορά για support.
Τσακ-τσακ μειώθηκε ο αριθμός των “άσχετων” :wink:

Χαχ, ειλικρινά δε νομίζω.

Όλα καλά, αλλά φοβάμαι κι εγώ το ενδεχόμενο μπούγιο/μπάχαλο καθώς είναι πρώτη (?) φορά που παίζει κάτι τόσο μεγάλο χωρίς αντίτιμο. Ελπίζω να το έχουν σκεφτεί ως/όσο αρμόζει.

ο Έλληνας έχει αποδείξει 147654531265 φορές πόσο γυφτογύφτουλας είναι…

εδώ σε συναυλίες με εισιτήριο κ δεν σέβεται τον διπλανό του…

αν είναι δωρεάν θα γίνει το μπούγιο του αιώνα. θα έρθουν κ τπτ πιωμένοι κ θα πετάξουν κ τπτ μπουκάλια κ θα είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα…

κατά τα άλλα, σούπερ λάηβ, θέλαμε να τους δούμε !

σωστός ο monte…
βασικά δεν ξέρουμε και με αυτές τις συνθήκες θαναι full performance…

Βασικά, καθίστε να δούμε με ποια “μορφή” θα είναι το δωρεάν. Φαντάζομαι πως αν δεν το κάνουν σε κανένα Καλλιμάρμαρο (λέμε τώρα…), όπου χωράνε όλοι, λογικά θα δοθούν προσκλήσεις (τα γνωστά: Στείλε sms και κέρδισε κτλ), αλλιώς θα γίνει μπάχαλο! Εννοώ δηλαδή, πως έστω και αν είναι δωρεάν, το λογικό είναι πως με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, θα δοθούν προσκλήσεις-εισιτήρια.

Ε, το θέμα είναι να θέλουν κι αυτοί να μας ξαναδούν μετά από αυτό.

Φαντάσου πχ να σκάσει τσούρμο μεταλλάδων που θέλει να εκδικηθεί τους μη-τρου γκέη καλλιτέχες που θα ναι πάνω, αστυνομίες, μπουκάλια, πανηγύρια και χαρές να γουστάρουμε όλοι .

Ακούγεται παιδικό, αλλά έχει όλα τα φόντα να συμβεί στη χώρα τούτη. Φρούτη.

8O8O[-o<

R.E.M και ξερω ψωμι.μου φτανει να τους ακουω,δεν ου χρειαζεται να τους δω

Μακαρι να ισχυει…Αλλη μια μπαντα που θα ηθελα να δω κυριως για την ιστορια…

Απ’ έξω κι ανακατωτά.

Σωστά γι αυτό βάλτε 50 ευρώ και πάνω εισιτήριο να ρθουν οι πολιτισμένοι κ οι εκλεκτοί.

χαχα - είσαι αζτείος

αυτό λέω?

Βασικά ναι, αυτό λες.

Ότι αν δεν έχει εισιτήριο θα σκάσουν οι βρωμιάρηδες, οι μεθυσμένοι οι μπάχαλοι με μπουκάλια και θα τα κάνουν πουτάνα. Δηλαδή το να κάνεις μαλακίες σε μια συναυλία εξαρτάται από το πόσα λεφτά έχεις να πληρώσεις για το εισιτήριο.

Τεσπά, δεν έχει νόημα να το συζητάμε, γιατί πρόκειται για διαφημιστική κίνηση του MTV.

Πάντως σε αντιρατσιστικά και λοιπά φεστιβάλ που γίνονται συναυλίες με ένα συμβολικό αντίτιμο, πχ. 5 ευρώ (και που πολύς κόσμος μπαίνει τζάμπα έτσι κι αλλιώς) δεν έχω δει τετοια φαινόμενα.

εν μέρη ναι - αν δεν σε νοιάζει αυτό που βλέπεις (καθώς είναι τσάμπα κ ήσουν περαστικός από εκεί) έχεις όλα τα φόντα, ως πιθηκοέλληνας - να τα σπάσεις. δεν είπα πουθενά ότι εξαρτάται από το πόσα λεφτά έχεις, αλλά λέω πως όταν κάτι δεν το πληρώνεις και δεν σε πολυνοιάζει (είδα φως κ μπήκα φάση), δεν το σέβεσαι κ όλας…

πότε βγαίνει η μπλε κάρτα σου ? είσαι καιρό στην χώρα μας ? :lol::lol:

και τα πέντε ευρώ σου τα σέβεσαι…

Εγώ πάλι λέω πως αμά θες να κάνεις μαλακίες σε μια συναυλία τις κάνεις έιτε έδωσες 50 ευρώ (όπως αυτοί με τα καπνογόνα στους Maiden) είτε δεν έδωσες τίποτα.

απλά αν δεν έδωσες τπτ κ αν δεν σε νοιάζουν οι REM είναι πιο πιθανό…

Απλά μη ξεχνάμε πως συνήθως μαλακίες σε συναυλίες (με εισιτήριο) γίνονται σε φεστιβάλ, με περισσότερα απο ένα ονόματα. Όπου κάποιος έχει πάει για να δει κάποιο συγκεκριμένο όνομα π,χ, και επειδή δε του αρέσει κάποιο άλλο αρχίζει τις ηλιθιότητες, τύπου μπουκάλια, κλπ. Ναι μεν έχει πληρώσει, αλλά έχει πληρώσει για το φεστιβάλ στο σύνολο του.

Αν επρόκειτο για ένα μόνο όνομα, δύσκολα θα έδινε κάποιος 50-60 (και λιγότερα) ευρώ και θα έκανε καφρίλες.

Πάντως προσωπικά γουστάρω πολύ που είναι δωρεάν η συναυλία, ακόμα και αν το δωρεάν έχει το τίμημα του μερικές φορές! Μου θυμίζει φάση πλατεία και έλληνες καλλιτέχνες, σε συναυλίες διαμαρτυρίας, χαχα!