Αγαπημένο σύγχρονο γκρουπ με retro 70's ήχο

Στο πρώτο άν θυμάμαι καλά είχαν γυναικεία φωνητικά, και η ατμόσφαιρα μου έμοιαζε κάπως με The Devil’s Blood.

Graveyard και Blood Ceremony. ειδικα οι πρωτοι ειναι πολυ αγαπημενοι μου!

επισης θα προσεθετα και τους Wolfmother, που και κιθαριστικα αλλα και φωνητικα μου κανουν αρκετα 70’s.

Χμ,οι Uncle Acid The Deadbeats δεν παίζουν κάτι μεταξύ stoner και 70’ ς ;

Άκουσα και Graveyard (το καινούργιο) και το Blood Lust… Πρόλαβα!!! :stuck_out_tongue:

Ωραίες φετινές κυκλοφορίες, θα τα ακούσω πιο προσεκτικά…

Μου αρέσουν…8)

εγώ πάλι ότι καλύτρο άκουσα φέτοις είναι με διαφορά οι Dead Skeletons

Η 5αδα μου είναι:

Witchcraft, Wolf People, Colour Haze, Beardfish,

η 5η θέση είναι κενή γιατί είμαι σχεδόν σίγουρος ότι κάτι ξεχνάω.

witchcraft μαλλον…το σιγουρο ειναι οτι οι ghost δεν εχουν ουτε 70s προσεγγιση ουτε ηχο.

[B]http://www.youtube.com/watch?v=dlwhJOTjaVo[/B]

Aντε γειά!

(η μπαντα δημιουργηθηκε στα 00’ς και ειναι δισκος του 2005)

Εεεεε… Danava κυρίες μου. Τρώνε για πρωινό ό,τι έχετε ποστάρει. Όλοι. :smiley:

Βλέπω επίσης ότι κανείς δεν έχει αναφερθεί σε Year Long Disaster. Πόσο κακόγουστοι είστε πια.

ναι, και με νέο δίσκο εκεί έξω ε?

όλοι στο poll αγαπημένοι, αλλά στηρίζω SIENA ROOT, τρομερές δουλειές (και ευτυχώς βγάζουν πάντα βινύλιο) στο σωστό 70s hard rock mood, κάθε (μα κάθε) φορά με κάνουν να νιώθω σαν να ανακαλύπτω ένα ξεχασμένο 70ς διαμαντάκι… πρέπει ναχαν πάθει ένα μικρό σοκ με το εντελώς άδειο Rodeo το Μάρτη του 2010 (ναμασταν 50 άτομα?..), αδικία…

Δεν ασχολούμαι και με τίποτα άλλο από τότε που ένιωσα, αγαπητέ. :smiley:

Στηρίζουμε κι από δω Σιένα Ρουτ.

Και μια που μου ήρθε η φλασιά, οι Devil’s Blood δε νομίζω ότι θα πρεπε να είναι στο πολλ. Η αισθητική τους είναι βασικά 60’s κι όχι 70’s.

Ποιά αισθητική μωρέ οι κόπιες των Coven ναπούμε.
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τον ντόρο γύρω από αυτή την μπάντα.
ΟΚ δεν έχω ακούσει τον καινούριο δίσκο για να έχω γνώμη, έχω ακούσει όμως το The Time Of No Time Evermore και σαν άλμπουμ και αισθητική κτλ, δεν μου δίνουν τίποτα.
Μια απλά καλή μπάντα δηλαδή.Αφήστε και τα φωνητικά που με εκνευρίζουν μετά από λίγο.

[SPOILER]Ίσως δεν κολλούσε εδώ το ξέσπασμα αλλά είπα με το που ξαναδώ αυτό το όνομα να τα ξεράσω όλα:!:[/SPOILER]

Πραγματικά όμως δεν κολλούσε εδώ αυτό το ξέσπασμα! :lol:
Αγόρι μου η αισθητική είναι κάτι λίγο ως πολύ αντικειμενικό, δεν έχει σχέση με το αν σ’ αρέσει κάτι ή όχι… :stuck_out_tongue:

Δεν με νοιάζει.
Απλά ήθελα να πω ότι δεν είναι αυθεντικοί και είναι κόπιες και γκέυ.

[SPOILER]οκ σόρρυ, απλά έπρεπε να ΑΚΟΥΣΤΩ.[/SPOILER]

Εντάξει ΣΚΑΣΕ ΤΩΡΑ.
Btw, κόπιες ξεκόπιες, και μόνο το ότι “έγραψες” Coven (στους οποίους όντως οι Devil’s Blood χρωστάνε τα πάντα) επιβεβαιώνει αυτό που λέω.

Εγώ γουστάρω πολύ τους witchcraft και τους the devils blood.

ρε ακούστε annihilation time

μη τρομπάρετε

Ακουσαμε Annihilation Time,παθαμε πλακα και κατεβασαμε δισκογραφια! Με πετυχε και στο σωστο mood. Εισαι ωραιος worst enemy!

Edit: Επισης κατι εγραφε για αυτους καποτε και ο Angmar ε,αν δεν κανω λαθος…

Θα σας νταναβιάσω στο ξύλο άμα δε λέει ε?Το Danava.To άλλο είναι όντως πανκ και δε μου άρεσε…

Πάνκηδες είναι ρε, μη

Και στον ψηλορείτη να κρυφτείς θα έρθω να σε βρω!