Αγαπημένο σύγχρονο γκρουπ με retro 70's ήχο

Έλα με τον κώλο

Λέγε στυλ ρε.

Αν εννοείς γι’ αυτούς τους Annihilation Time, δε σου κάνω πλάκα. Πανκ παίζουν. :expressionless:

Για τους Danava λέω…Δεν έπιασες το εκλεπτυσμένο χιούμορ μου???[-X

Μάλιστα…

Witchcraft, ευκολα. Απο εκει και μετα δυνατη υποψηφιοτητα θετουν οι Year of the Goat επειδη εχουν ωραιο ηχο χωρις να κολλανε σε ψευτικες παραγωγες οπως οι περισσοτεροι ΣΤΗ ΦΑΣΗ.

YEAR OF THE GOAT αναμένουμε το full-length για να αποθεώσουμε και να τους τοποθετήσουμε στην κορυφή.

@ hopeto:

Επειδή έκανα κα΄τι που δε μ’ αρεσει γενικά (ένα σκέτο λινκ δηλαδή που μπορεί και να μην αντιπροσωπευτικό), σκέψου έναν ήχο που παίζει με το φευγάτο (όχι AC/DC δηλαδή) hard rock των 70ς, αγαπάει το τζαμάρισμα και παίρνει τα πιο ψυχεδελικά/spacey σημεία των Sabs (και όχι τόσο τα doom).

Ναι ναι άκουσα και κάποια ακόμα αν και δεν είχαν πολύ καλή ποιότητα.Θα μελετηθούν.

Ω ρε τι κομματάρα.

Επίσης ένα σωρό φοβερές ρετρό μπάντες και μιλάτε για μία που έχει βγάλει μόνο ένα ep ρε πρωτοδισκάκιδες;

Πάμε κι ένα μουσικοτέτοιο με λινξ:

[SPOILER][I]Colour Haze-Inside
Dead Meadow-Sleepy Silver Door
Black Bonzo-Lady Of The Light
Wolf People-Banks Of Sweet Dundee
Siena Root-Nightstalker
Anekdoten-King Oblivion
Beardfish-South Of The Border
Quest For Fire-The Greatest Hits By God
Uncle Acid & The Deadbeats-13 Candles
Orne-The Return Of The Sorcerer
Orhid-He Who Walks Alone
Witchcraft-If Crimson Was Your Colour
Entrance-Grim Reaper Blues
Comets On Fire-Blue Tomb
Hypnos 69-Burning Ambition
Ancestors-Mother Animal
Annot Rhul-Ghost Children[/I][/SPOILER]

The Black Angels.

Να τι ξέχασα και μου το θύμησε ο Μάνος, Orne!

Ρε απατεώνα έχεις κάνει έντιτ στις 12:36, δηλαδή πολύ μετά! Δε θυμάμαι τί έγραφες στην αρχή, αλλά “νταναβιάσω” δεν ήταν με τίποτα! Θα το είχα προσέξει! :lol:

Ανακουφίστηκα λίγο, πάντως. Έλεγα, γιατί να θέλει ν’ ακούσει ο Χοπέτος κάτι πάνκηδες που πόσταρε δυο φορές ο άλλος γκρινιάζοντας παράλληλα που δεν τον παίζουμε! :lol:

Εν πάσει περιπτώσει για τους Ντανάβα γενικά η περιγραφή του ΚρισΠ είναι καλή, εγώ πάλι θα το επεκτείνω λέγοντας ότι παίζουν αρχιδάτο ροκ εν ρολλ αλλά με… προγκρέσσιβ τρόπο, ή μήπως… προγκρέσσιβ ροκ με ροκ εν ρολλ ψυχή; Το νόημα το πιάνεις πάντως. Όσο για το κομμάτι που πόσταρε, μέχρι νεωτέρας (μέχρι δηλαδή να μεγαλώσουν μέσα μας οι κομματάρες που έχουν γράψει στο τελευταίο), είναι μάλλον ό,τι καλύτερο έχουν γράψει.

Year of the Goat δείχνουν ικανοί για μεγάλα και κυρίως όχι κλισαρισμένα πράγματα αλλά γενικά έχει δίκιο το 87, δηλαδή ήμαρτον, ούτε πλήρη δίσκο δεν έχουν βγάλει ακόμα, μη γίνουμε κι εμείς ρόμπες σαν τους Άγγλους που μέχρι πριν κάποια χρόνια με το πρώτο σινγκλ μιας καινούριας μπάντας έγραφαν παπαριές τύπου “νέοι Beatles” και μέχρι οι λεγάμενοι να βγάλουν δίσκο είχαν ξεχαστεί!

[I]Το Danava.To άλλο είναι όντως πανκ και δε μου άρεσε…[/I]Αυτό ήταν το εδιτ.Κατά το νταβανιάζω(ανάθεμα κι αν το λεει κανείς) ή και ταμπανιάζω.
Φοβόμουν μην άκουγα κανα stoner ή τίποτα τέτοιο,όχι πως δεν μου αρέσουν stoner μπάντες απλά άλλο 70s retro ήχος κι άλλο 70s επιρροές.Ακούγεται καλό πάντως.

Καμιά σχέση με στόνερ βασικά.

Ναι αυτό λέω και χαίρομαι.
Και να πω πως για μένα εδώ ανήκουν και οι Abramis Brama(που είναι αυτοί?)

Νομιζω πως εδω κολλανε και οι Σουηδοι,Asteroid με το psychedelic/stoner rock τους.
(http://www.youtube.com/watch?v=IxgxCuZHm4E)

Επισης μπορουν να αναφερθουν και οι The Heavy Eyes με πιο blues ηχο,οι οποιοι φετος εβγαλαν δισκαρα.
(http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zHlBwO5F-RM)

Edit:Θα μπορουσα να πω και τους αγαπημενους μου Samsara Blues Experiment,αλλα δεν ξερω κατα ποσο εχουν 70’s ηχο ή 70’s επιρροες στον ηχο τους…

Tα παλικάρια απλά γεννηθηκαν σε λαθος εποχη. Αν ζουσαν τοτε θα ταν οι πιο μαγκες. Το ναρκωτικο πρεπει να πηγαινει συννεφο, χαχα

Υπέροχη μπάντα και υπέροχος δίσκος. Σκέτη ψυχεδέλεια.

Ακούστε το Second Assault των Horisont!!!Έχουν άλλο ένα άλμπουμ που δεν έχω ακούσει.
Καμία σχέση με stoner κτλ,έχοντας ως βάση τα blues,εξερευνούν το hard rock και ακούγονται εντελώς 70s.