Reunion black sabbath 2011

νομιζω πρεπει να ανοιχτει thread :D:D:D

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=5424

Black Sabbath : To αρχικό line-up επιστρέφει!!!

Το αρχικό line-up των Black Sabbath έχει επανενωθεί και έχει αρχίσει να προβάρει και ετοιμάζεται για επερχόμενο tour και πιθανό νέο δίσκο σύμφωνα με το metaltalk.net!
( http://metaltalk.net)

Σύμφωνα με το παραπάνω site λοιπόν, οι Bill Ward και Geezer Butler ερωτήθηκαν στο Bloodstock Festival για την επανένωση τους και ανταποκρίθηκαν θετικά (σύμφωνα πάντα με το site).

““Η απόφαση πάρθηκε 14 μέρες πριν και σήμερα οι Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler και Bill Ward μαζεύτηκαν στο μυστικό studio τους και “ξεκίνησαν τον Αρμαγεδδών”.””
““Πολλά ακόμα έχουν να ακουστούν. Προς το παρόν, το original line-up των Black Sabbath είναι πάλι μαζί και θα βρεθούν σε δράση πολύ σύντομα…”” αναφέρει το metaltalk.net.

Περιμένουμε με μεγάλη ανυπομονησία τη συνέχεια!!

Ομορφα νεα, για οσους εμας ειδικα που το 2005 καναμε τη χαζομαρα και δεν πηγαμε εκεινη τη μερα του Rockwave ισως ειναι μια καλη ευκαιρια να δουμε αυτο το line-up στα μερη μας παλι.

Αλλα για να ριξω και λιγο λαδι στη φωτια… μη ξαναβρισει κανεις το reunion Πυξ Λαξ, ε?:roll:

Nirvana χωρίς Cobain
Doors χωρίς Morisson
Πυξ Λαξ χωρίς Ξυδούς
Αναλογικά τα μεγέθη (βεβαίως βεβαίως), αλλά χωρίς κάποιον από τα πολύ βασικά στελέχη, για εμένα δεν μπορεί να υπάρχει reunion.
Στους Sabbath :
Νομίζω πως για κάποιον που δεν τους έχει δει, ή που επειδή ζει εδώ είχε αυτή την τύχη στη ζωή του 1 μοναδική φορά δεν είναι κακό. Ευχαρίστως και δεύτερη…

το καθε reunion εχει τις ιδιαιτεροτητες του. ο μονος κοινος παρονομαστης ειναι ο χρηματικος παραγοντας, και γενικα τα κερδη.

παντως ειναι μια καλη ευκαιρια να τους δουμε και εμεις που δεν τους ειχαμε δει το 05

Εχω δεν τους ειδα το 2005 λογω εξεταστικης,επρεπε να το παρουμε το τιμημενο το πτυχιο!!!Τωρα ομως ολοκληρο γαιδουρι φωναζω μεσα στο δωματιο σαν το χαζο,ΘΑ ΔΟΥΜΕ SABBATH!!!Νομιζω ομως οτι,αν ισχυει,ο νεος δισκος ειναι εξισου σημαντικο!Ο Iommi ειναι σε φορμα(Iommi,Fused,The Devil You Know),ο Ozzy ειναι ο γνωστος Ozzy,οποτε κατι καλο μπορει να μαγειρευτει!:yahoo:

I hate to rain on your parade, περιμένετε όμως να επιβεβαιωθεί κάτι επίσημα.

Σύμφωνα με τον webmaster του black-sabbath.com, ο οποίος έχει άκρες στα management των Butler/Iommi:

I’m attempting to verify that story now. [B]So far no response.[/B] When I get something, I will. If I don’t get ANY response in a reasonable amount of time, I’ll address the rumor if nothing else official shows up.

Δεν θα ουρλιαξω ακομα…Δεν θα ουρλιαξω ακομα…

Επειδη ως γνησιος μαλακας εκανα την πατατα και δεν πηγα το 2005 νιωθω σαν να μου χαμογελασε…Οποιος με ρωταει ακομα και τωρα καταριεμαι και μουτζωνω τον εαυτο μου για εκεινο το λαθος και δεν συνηθιζω να χανω ευκολα συναυλιες και ειδικα τετοιου βεληνεκους και σημασιας…

Οποτε συγκρατουμαι ακομα και περιμενω και τα επισημα…Παντως σε ευχαριστω θεα τυχη…Με λυτρωσες…

P.S.: Σε οτι κατασταση και να ειναι και οι 4, για μενα και για οσους δεν τους εχουν δει ειναι απλα οι Black Sabbath…Θα περασουμε τελεια…Θα ειναι βεβαια ακομα καλυτερα αν ο Ozzy δεν ειναι το φετινο ερειπιο που ειδαμε στο εξωτερικο (καμια σχεση με Ελλαδα)…

Α είμαστε πολλοί που δεν πήγαμε το 2005 βλέπω, ο καθένας για τους λόγους του φυσικά. Ευκαιρία λοιπόν και για μένα να τους δω αν όντως ισχύει και αν έρθουν από τα μέρη μας…

Ναι, κι εμείς που τους είδαμε, δε θα τους ξαναδούμε. Χα χαχα…
Ήρεμα για την ώρα παιδιά…
Θα ουρλιάξετε όλοι μαζί σε λίγο.

Εχω φαει φλασια και ξαναλιωνω το reunion live το τελευταιο 3μηνο και σκεφτομουν προσφατα τι μαλακας ημουν που δεν πηγα το 05 και οτι δεν παιζει να ξανακανουν λαηβ.

\m/

Ελπίζω να μην πρόκειται περί ΜΙΑΣ ΓΑΜΗΜΕΜΗΣ ΠΛΑΚΑΣ, αλλά έτσι και είναι αλήθεια τότε είναι που θα βγώ στους δρόμους φωνάζοντας:

[SPOILER][B][SIZE=“5”]ΝΑΙ ΜΑΛΑΚΑΑΑΑ ΝΑΙ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ ΝΑΙΙΙΙ[/SIZE][/B][/SPOILER]

Μέχρι τότε όμως ακόμα θα μετανοιώνω που τους έχασα το 2005 (λόγο ηλικίας…) και δεν πήγα Heaven And Hell το 2009 (λόγο ΜΑΛΑΚΙΑΣ)…

[COLOR=“Black”][B]ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ,ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟ tHREAD
ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ[/B][/COLOR]

[B]ΘΑ ΤΑ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ[/B]

Πάντως δεν υπάρχει τίποτα πουθενά…ίσως να ήταν μουφα…

Οσοι κυριοι δεν πηγατε εσεις χασατε εγω ειμαι ενας ευτυχεις κατοχος του εισητηριου :smiley:

Όποιος ξέρει κάτι ή έχει διαβάσει κάτι παραπάνω,ας μας πει αν όντως είναι αλήθεια επειδή είμαι ένα ΤΑΚ πριν το καρδιακό

ουτε εγω ειχα παει στη μαλακασα κ μου εχει μεινει απωθημενο… μακαρι να γινει το καλο…

αντε να επιβεβαιωθειειειει…
να περιμενουμε την 2η φορααα…:smiley:

είναι επίσημο

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=162051

Σιγά εσύ! :stuck_out_tongue: :lol:

αντε τώρα ουρλιάξτε!!!

Όπως το rock Overdose, από χθες το απόγευμα είχε ανακοινώσει, οι γνήσιοι BLACK SABBATH επιστρέφουν!
Ο κιθαρίστας Tony Iommi μόλις επιβεβαίωσε ότι η μπάντα επανενώνεται με τη γνήσια, αρχική της σύνθεση, και μάλιστα ετοιμάζουν περιοδεία και νέο άλμπουμ!

Ο Iommi και ο Ozzy Osbourne γράψανε ήδη υλικό τον Ιούνιο για επερχόμενο νέο δίσκο που θα κυκλοφορήσει τη νέα χρονιά!

“Ανυπομπονούμε για αυτό και ωομίζω το υλικό που γράφουμε είνι απολλύ καλό” είπε ο Iommi
"Είναι μία επιστροφή στο παλιό, καλό μας υλικό"

Πρόσθεσε επίσης, ότι η μπάντα κρατούσε μυστική την επανένωση για αρκετό καιρο!

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=5447