Reunion black sabbath 2011

Επιβεβαιώθηκε.
Καρδιακό άμα τους δω.-

Δε ξέρω αν θα αντέξω να το ξαναζήσω αυτό…

Μέχρι και τα τζιτζίκια το βουλώσανε. Η μαλακάσα δε πρέπει να ήταν ποτέ τόσο ήσυχη!!!

πάντως πιο πάνω που λεει οτι γράψανε μαζί μουσική είναι μια μπούρδα και μίση…
o ozzy τότε νομίζω ήταν στον δρόμο, και ο geezer έβγαζε ανακοινώσεις που έλεγαν οτι δεν θα γίνει τίποτα και πάνω κάτω οτι δεν θέλει να γίνει, και ο ward ήταν στα προβλήματα του…
οπότε μιλάμε για μουσική που είχε ο iommi(αν όντως υπάρχει μουσική)

*άντε να τους ξαναδούμε μαλακασα

…όπως και νάχει…υπέροχα νέα:):!:

Μήπως το κομμάτι άσκησε και κάποιου είδους “μαγεία” στον κόσμο κι ενώ χειροκροτάνε κτλ. δεν ακούγεται κανείς στο βίντεο; :roll:

Έλα αφού το ξέρεις ότι απλά έτσι ηχογραφήθηκε αυτό, έπιασε το 100% των Σάμπαθ και 0% από το κοινό. Γι’ αυτό δεν ακούγονται ούτε τα τζιτζίκια! Και γι’ αυτό όσες φορές κι αν προσπάθησα να το δω, τα παράτησα. Ωραίος ήχος μεν αλλά μηδέν live αίσθηση, δε σε κάνει να νομίζεις ότι είσαι και πάλι εκεί.

Όσο για το ριγιούνιον, ντάξει, εγώ όπως έχω ξαναπεί είμαι εντελώς Σαμπαθόσκυλο, είμαι δηλαδή με ό,τι πουν ο Iommi και o Geezer, τέλος ξέρω γω. :stuck_out_tongue: Αν θέλουν ας βγάλουν δίσκο (θα είναι ιστορικό γεγονός, ο πρώτος Σάμπαθ δίσκος με Όζζυ εδώ και 33 χρόνια!), αν θέλουν ας έρθουν για συναυλία (αυτό το σενάριο μ’ αρέσει περισσότερο από τα υπόλοιπα), αν θέλουν ας μην κάνουν απολύτως τίποτα. I’m fine either way. :roll:

αχαχαχχαχαχα όχι ρε το ξέρω ότι στο βιντεο ακούγεται μόνο ο ήχος από την μπάντα αλλά νομίζω ότι όποιος ήταν εκεί θα επιβεβαιώσει ότι δεν ακουγόταν κιχ!

Εγώ εκεί που καθόμουν πάντως το μόνο interaction που έβλεπα από κόσμο ήταν ΑΠΕΙΡΟΙ αναπτήρες!

Κοίτα κι εγώ εκεί ήμουν αλλά δε νομίζω να μπορώ να μεταδόσω με αξιοπιστία το πώς ήταν η ατμόσφαιρα την ώρα που έπαιζαν το ομώνυμο.

Κοινώς, ήμουν στον κόσμο μου εκείνες τις στιγμές… :stuck_out_tongue:

επιτελους και επισημα!!! :smiley:
ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ!!!

οπως και ολοι οσοι ηταν εκει (αναμεσα τους και εγω)

θα παθω περισσοτερα καρδιακα απο τον King Diamond #-o

Ε δε σε αδικώ! :stuck_out_tongue:

Επιτέλους μια μπάντα που αξίζει να κάνει reunion
Μεγάλε Ozzy τρελανέ μας

:slight_smile:

ουτε εγω τους ειδα
αν ερθουν δεν θα τους χασω παλι
λογικα για του χρονου το κοβω συναυλιες

Από το twitter του Joe Siegler (webmaster του black-sabbath.com):

Iommi’s management appears to deny the Birmingham Mail story saying Iommi hasn’t talked to the paper in two months!

τραγωδία μέγιστη…!!!

Εεεεεε;;;:-k

ας περιμενουμε να δουμε τι θα πει η μπαντα επισημα…δεν νομιζω παντως να ειναι μουφα ολο αυτο…

Μακάρι να μην μας δουλέψουν άγρια

:frowning:

έλα μουφα είναι…2 μέρες και απλά σέρνεται μισή δήλωση…

Όχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.

Μακάρι να μην μας λένε ψέματα :bow2::bow2:

Κοιτάξτε τι λέει ο webmaster τις ιστοσελίδας black-sabbath.com :

In the last 24 hours, rumors have been flying all over the place about a story that the original Black Sabbath have reunited secretly, have been working on new material, etc, etc, etc… So much so that there was an article a few hours back by the Birmingham Mail newspaper with quotes from Iommi talking about being back with Ozzy, and Bill Ward’s health, etc…

I’ve resisted saying anything about it, because as far as I’m concerned, DESPITE all the radio station stories out there I’m seeing, and all the other music news sites labeling this “official”, it isn’t official. To me “official” means that someone from the band management confirms it’s happening. Some newspaper article quotes to me are NOT official confirmation.

This appears to be backed up by an article that has just come online in the last hour or so from Classic Rock Magazine which has this tidbit…
However, Iommi’s management have now strongly denied the authenticity of this story, claiming that the guitarist hasn’t spoken to the paper for two months!

If that’s accurate, then all bets are off, IMO. We still haven’t heard from anyone officially on all this. I’d reserve judgement until the band makes an official statement. Magazine/newspaper quotes aren’t “official confirmation”, IMO.

Thing is, we’ve gotten no official word from anyone about any of the two stories that fueled all this. Even the Iommi management denial we don’t have 100% proof is accurate. I’m trying to find out what’s going on, but so far no statements. Band statements are what we need here. Not more belief in any story because it seems authentic, and we want to believe it. :slight_smile:

UPDATE: It may yet happen. I’m not saying it’s NOT happening. I’m saying it’s NOT CONFIRMED. There’s a huge difference.

P.S. I’ve also had some emails about the logo above. It’s nothing official, it’s just a font I picked locally. It’s called “Metal Macabre”, and you can get it here if you want it.

Θα μας τρελάνουναι, ας βγει ο Iommi να ξεκαθαρίσει την κατάσταση.