Reunion Sanctuary

Ε εντάξει, λιγότερο από 15 χρόνια. Βασικά τα έριχνε ο Dane στα υπόλοιπα μέλη των Sanctuary για τη διάλυση, ότι ήθελαν να ακολουθήσουν τις μόδες και να παίξουν grunge, ενώ αυτός ο ασυμβίβαστος ακολουθούσε αυτό που του έλεγε η καρδιά του. Μετά από καμπόσα χρόνια βέβαια γυρνάει ο τροχός…

Εδώ είπαν πως ο Cobain ήταν μεγάλος τραγουδοποιός!#-o

Αλήθεια αυτο το καπελό που φοράει τελευταία ο Warrel μονο εμένα μου την σπάει;

Kαράφλα και “δεν το κόβω το μαλλί μου γιατί είμαι μεταλλάς” αλέρτ.

Χοπέτο κατά βάθος ξέρεις ότι έχει γράψει κομματάρες ο Κομπέην.

Ούτε κατά βάθος ούτε κατά ύψος.

έτσι έτσι. :smiley:

Μαστα.Και οι 3 παραγοντες που θα σκεφτει δηλαδη καποιος μολις θα ακουσει για το reunion δειχνουν ριψη ζαρζαβατικων.Πρωτον δε θα πεισουν κανεναν για το ρομαντικο της υποθεσης(αφου το reunion θα γινει κυριως για να βγαλουν 3ο αλμπουμ και να εχουν ετσι στανταρ φραγκα κι οχι στη φαση “μια σειρα απο lives για χαρη των οπαδων και τελος” οπως των At the Gates.Οχι οτι αυτοι δε βγαλαν φραγκα αλλα γενικα επειθε για πολλους λογους το σκηνικο),δευτερον απο οτι καταλαβα η φωνη του πλεον ειναι τελειως ακαταλληλη για τετοια πραματα(που οπως ειπα ειναι αυτο που με νοιαζει κυριως)και τριτον αυτα που ανεφερες που θα τα λαβουν κι αλλοι υποψη.Eιναι και θεμα ηλικιας οπαδου ισως.Καταλαβαινω οτι πολλοι απο οσους ζησατε τη γιγαντωση των Nevermore και τη ταυτισατε με το τοτε attitude του Dane,τωρα δικιολογημενα θα ξινισετε…

η και οχι…

Πάνω απ’όλα, ο Ντέην δείχνει πως πιστεύει πολύ στο νέο δίσκο των Νέβερμορ, τόσο πολύ που με το που βγήκε επανασύνδεσε τους Σάνκτσουρι!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τώρα για τη φωνή του δεν ξέρω, στα 90ς μια χαρά τα έλεγε τα παλιά κομμάτια λάιβ (χαχ λυσσάχτε!) αλλά σήμερα ακούγεται σαν ένας ατσάλινος Πρέκας. Και εννοείται το “νέο άλβουμ” δίνει 1,01 απόδοση ότι θα’ναι τρελό μπάζο.

Γενικώς για γέλια η όλη φάση.

Σωστος! :lol::lol::lol:

Ρε ακομα να το χωνεψω αυτο.Πονταρω σε mails αγανακτισμενων οπαδων,θα στειλω κι εγω:papas: Εγω δινω 0.99 ξερω γω,γιατι ειναι τοσο σιγουρο που θα χανεις και λεφτα.Πανε τωρα μετα απο 19 χρονια να αναβιωσουν τη τοτε συνθετικη χημεια,την ενεργεια που ειχαν,την ατμοσφαιρα και πανω απο ολα την επμνευση για κατι τετοιο.Φανταζομαι απο τωρα επιτηδευμενες σπιντιες,με λιγο απ το mellow στοιχειο του τωρινου Dane και παραγωγη Sneap.Χριστος κι Αποστολακης…

γουσταρω… past set to future tense.

Συμφωνω με dude & red rum.

Yπερβολές. Ένα καρο reunions έχουν γίνει, αυτό μας πείραξε. Και στο κάτω κάτω της γραφής όλοι δεν γουστάρετε όταν παίζουν οι Nevermore κομμάτια των Sanctuary? E, τώρα θα τα ακούτε και από τους ίδιους. Τώρα αν βγάλουν δίσκο έτσι και είναι καλός θα μετράμε κωλοτούμπες πάλι. Αν δεν είναι καλός στα παπάρια μας, ακούμε τα παλιά αριστουργήματα.

εμένα επιτρέψτε μου να δεχθώ το νέο με σκεπτικισμό.
πάντως κατι μου λέει πως αν κάνουν παγκοσμίως 3 συναυλίες, οι 2 θα είναι στην Ελλάδα.

Τώρα αν βγάλουν δίσκο, έτσι και είναι καλός θα μετράμε κωλοτούμπες πάλι.

όπως είπες, υπερβολές. βαριέμαι να κουοτάρω και τα υπόλοιπα.

Ρε εδώ κάποιοι πάνε να χαρακτηρίσουν “πουλημένο” τον Dane με αφορμή ένα μέτριο (?) αλμπουμ από τους nevermore και η κολοτούμπα του Dane με τα φιλαράκια του που πάνε κάτι παραπάνω από 10 χρόνια σας πείραξε?

Ακομα και ενας “πολυ καλος us metal δισκος” με τα δεδομενα του σημερα στους Sanctuary δεν εχει να προθεσει απολυτως τιποτα,ισα ισα θα σποιλαρει τον μυθο τους.Πολυ καλος στη καλυτερη περιπτωση ε.Γιατι τους δισκους δε τους φερνει ο πελαργος,καποια συστατικα του τοτε ειναι απλα αδυνατο να ξαναβρεθουν τωρα.Και γω καβλωσα ενστικτωδως μολις ειδα “Sanctuary” και “reunion” αλλα δε μπορω να βρω ενα λογο για τον οποιο πρεπει να ειμαι χαρουμενος που θα βγαλουν διαδοχο για το itmb.

Tωρα για τα reunions που λες,νομιζω εκει που επρεπε να πεσει κραξιμο επεσε κανονικα(πχ Thin Lizzy)και αυτα που αξιζαν αγκαλιαστηκαν (FnM,At the Gates κ.α.),so simple.Kαι αν τελικα γινει(και ακολουθησει οντως δισκος)δε θα μιλαμε για “ενα ακομα reunion”(επειδη λες “τοσα και τοσα γιναν”),κατα πολλους,including me,στο χωρο τους υπηρξαν απλα η κορυφη.

Πολυ ‘‘κουλο’’ το νεο, ειμαι θετικος αν γινει μονο περιοδεια…

Σέβομαι και καταλαβαίνω αυτά που λέτε απλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται και τόση ανάλυση το θέμα. Όλα είναι bussiness στο τέλος.