Reunion Sanctuary

Monotheist όμως. :wink:

Μακαρι,αλλα δεν ειναι η εξαιρεση αυτο?Και ειναι και καθαρα θεμα πιστης στην εμπνευση του Dane πια.Απλα δε μπορω να συλλαβω πως απο αυτα που γραφει τωρα,ξαφνικα θα γραψει εναν us metal δισκαροδισκαρο(γιατι εγω τετοιο πραμα θελω.εννοειται οτι αν προσαρμοσει ΚΑΙ τους Sanctuary στο τωρινο προσωπικο του υφος που δε το θεωρω απιθανο,θα το αντιμετωπισω με ιδιαιτερη κλειστομυαλια και δε νομιζω πως θα χω αδικο).Τα μελη των Frost δε ξερω τι καναν ολα αυτα χρονια που μεσολαβησαν αλλα δυσκολα να ειχαν απομακρυνθει τοσο απο αυτο το οποιο πανε να ξαναπιασουν οπως αυτο το διδυμο.Ειδωμεν…

Παντως εγω θεωρω γελοιο το επιχειρημα οτι αν κυκλοφορησουν εναν μετριο δισκο ( και μαλιστα 20 χρονια μετα !!! ) θα ‘‘χαλασει’’ η εικονα του κοσμου για αυτους.
Ελεος δηλαδη.
Αν ειναι δισκαρα απλα μεγαλωνει ο θαυμασμος μας για αυτους, αν δεν πετυχει η προσπαθεια, ε δεν τρεχει και τιποτα.
Τα μνημεια υπαρχουν και δεν σβηνουν με τιποτα.

Ουφ.Tα παλια θα τα ακουμε μια ζωη ρε Αλεξ,ετσι κι αλλιως,δε πα να βγαλουν 300 νεα Sanctuary πατατες.Εγω ομως απο τη ρομαντικη σκοπια το λεω.Εχω συνυφασμενη αυτη τη μπαντα με το τελειο,θα μου κακοφανει αν χρησιμοποιησουν αυτο το ονομα 20 χρονια μετα μονο και μονο για να βγαλουν κατι μετριο.Εσυ τωρα κωλογουσταρεις γιατι ποτε δε χωνεψες Nevermore και βλεπεις οτι γινεται η επιστροφη που ηθελες παντα οποτε υποστηριζεις και πιθανα lives και 3ο δισκο γιατι “ξαναζωντανευουν” για τα καλα οι Sanctuary.Για το κομματι των lives πες και γω μαζι σου,για το αλμπουμ σαν οπαδος ξυνιζω αυθορμητως λογω των παραπανω,τι να κανω=P

Koιτα, γενικα ειμαι αυτης της αποψης που εθεσα, οχι μονο στην συγκεκριμενη περιπτωση που παιζoυν και στη μεση οι Nevermore.
Στηριζω τη φαση, οπως στηριζω και Warlord με το Rising Out Of The Ashes, οπως στηριζω και την αναζητηση τραγουδιστη απο τους Crimson Glory που εμαθα πριν απο λιγο κλπ κλπ :slight_smile:

Ολοι στηριζουμε,το θεμα ειναι να ειναι σωστες οι συνθηκες,δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις το ιδιο.Τεσπα,τελευταιο ποστ να μη το κουραζω αλλο.Ειδωμεν…

α πολλοι αστερισκοι για τη περιπτωση που υπαρχει ακυκλοφορητο Sanctuary υλικο απο τοτε.

Εννοειται οτι δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις reunion ιδιες και μονο ο χρονος θα δειξει τους λογους και τον σκοπο που εχει αυτο το reunion…

Είναι πολύ πολύ κακή η στιγμή… και δεν μιλάω για θέμα αρπαχτής, αφήστε το αυτό.
Αλλά πήρε στους nevermore 5 απίστευτα άλμπουμ (4 τουλάχιστον) για να εδραιωθούν ως ξεχωριστή οντότητα και όχι ως “το συγκρότημα μετά τους Sanctuary”. Όποιος έχει παρακολουθήσει τον τύπο και τους Nevermore από παλιά θα το ξέρει.
Μόοοοολις από το Godless και μετά οι Nevermore κατάφεραν να βγάλουν τον προσδιορισμό από πάνω τους, και να τώρα τι γίνεται. Αν είχε γίνει το reunion επί Dead Heart… πχ θα είχα λιγότερες ενστάσεις. Γιατί τότε οι sanctuary ήταν ακόμη στην επικαιρότητα. Τώρα όμως; Ουσιαστικά απλώς θα ξαναγίνου οι Nevermore “project”. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι λογική της κίνησης αυτής.

Από εκεί και πέρα, αν θέλουν να επανασυνδεθούν μόνο για περιοδεία, καλώς. Αν θέλουν να βγάλουν άλμπουμ, θα τους σέβομαι λίγο λιγότερο. Εκτός και αν δεν μοιάζει με τα προηγούμενα.
Εν ξέρω…:-k

Reunited '80s cult metal outfit SANCTUARY, which features in its ranks current NEVERMORE frontman Warrel Dane, will perform at the September 19 “Thrash Domination 2010” event at Club Citta in Kawasaki, Japan. Also scheduled to appear are EXODUS, OVERKILL, OUTRAGE and AGENT STEEL.

Dane recently announced that SANCTUARY will record a new studio album. “[I’ve] been talking with Lenny [Rutledge, former SANCTUARY guitarist],” Dane explained. “We are really good friends again and it feels good.” He adds, “I missed my relationship with him for many years.”

Regarding how the SANCTUARY reunion will affect NEVERMORE, which released new studio album (“The Obsidian Conspiracy”) earlier month, Dane said, “NEVEMORE is never going away, so don’t start any more rumors!”

:o:o:o η πιο ανατριχιαστική αφίσα που έχω δει…

Aμααααν…8O8O

Καλοοοοοο…:smiley:

Reunited SANCTUARY Begins Writing New Material

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=142431

Και για την αφίσα και για το reunion για το οποίο δεν θυμάμαι αν έχω εκφράσει γνώμη

[SIZE=“5”]AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :D:D [/SIZE]

Ορίστε που φωνάζατε, τελικά δεν θα σας κάνουν το χατήρι και θα βγάλουν και δίσκο! :stuck_out_tongue:
Άντε να δούμε ή μάλλον να ακούσουμε…

Εμενα δεν με χαλαει που θα βγαλουν καινουριο δισκο τελικα, που ξερεις? Μπορει να μας χαρισουν αλλο ενα διαμαντι… Μακαρι… Εγω παντως αισιοδοξος ειμαι…

κ γω αισιοδοξος ειμαι!το καλο ειναι οτι θα τους δουμε κ live οποτε θα ακουσουμε κ παλια!!

και μη ξεχνατε οτι νταξει…αλλοι οι μουσικοι στους sanctuary…μπορει τοσο καιρο να μαζευοταν μεσα τους η εμπνευση και τωρα να γινει us power εκρηξη να ουμ :smiley:

Τρελαινομαι στην ιδεα να τους δω και να ακουσω τις κομματαρες live…:vibrate: Θα ειναι αν μη τι αλλο, εμπειρια που δεν περιμενα οτι θα ειχα την δυνατοτητα να την ζησω…

Live ναι, κι ας ενέχει ο κίνδυνος να γίνει ρόμπα ο Warrel.

Αλλά δίσκο…; Δίσκο US power metal, εν έτει 2010; Πόθεν έως πόθεν; Να λες τι πράγμα στο δίσκο; “little boy turns to a man with his weapon, when he’s poisoned with crack”; Και χωρίς Blosl κιόλας (άσχετα αν οι περισσότεροι τον υποτιμούν λόγω Rutledge);

Αυτό όχι. Δε θα το ήθελα. Οι Sanctuary μπορεί να ήταν απόλυτη κορυφή και πολύ μπροστά στο είδος τους, αλλά το είδος τους δεν είναι κάτι το εξωπραγματικά περίεργο ώστε να πεις, μπορεί να παίξει κάτι πολύ διαφορετικό και φρέσκο. Δεν είναι ούτε Frost, ούτε Sieges Even. Είναι ένα μουσικό ιδίωμα που δυστυχώς υπάρχει πια μόνο στο χρονοντούλαπο, και είναι καλύτερα να μείνει εκεί.