Reverend Bizarre

Πουθενα δεν το χω βρει εδω το διπλο!!Ειναι και σε μια κωλοεταιρεια και αυτοι!!Χαλια διανομη!

[SIZE=“2”][FONT=“Arial Narrow”]Αργείς χαρακτηριστικά στις αγορές σου και με στενοχωρείς…Τελευταία φορά το είχε πάρει το μάτι μου πριν κανά 2-3χρόνια κι αγοράστηκε πάραυτα. No Remorse & Metal Era έψαξες?[/FONT][/SIZE]

Στο Νο Remorse σημερα το βρηκα!15ευρω!!Δεν ξερω αν εχει αρκετες κοπιες…:!:

Ωραία, λέω να περάσω απο Νο Ρεμοςς σήμερα. :smiley:

Καλά ντάξει !! πήρα το So Long Suckers χθες και σπέρνει κανονικότατα!!!Πολύ ωραίος δίσκος

No Remorse λέω ν’αρχίσω να πηγαίνω κι εγώ…το εύρος των τιμών στα CD πόσο είναι ??

Εντιτ: Ο τύπος έχει ΦΩΝΑΡΑ!!

έχει δει κανείς το So long suckers σε βινύλιο να πει καμιά κουβέντα για το art work? θα το πάρουμε που θα το πάρουμε κ αυτό, να είμαστε ψυχολογικά προετοιμασμένοι…:slight_smile: αν ξέρετε, πείτε κ τιμή plz…

DOOOOOOOOM! Κριμα που το διαλυσανε…

με αφορμη χτεσινο ξεθαψιμο στη δισκοθηκη ας συμφωνησει καποιος μαζι μου πως το strange horizon ειναι απο τα ομορφοτερα πραγματα που εχουν γραφτει τη τελ. δεκαετια(για να μη πω παραπανω:D )

…κι επαυξάνουμε…:smiley:

:thumbup: :thumbup: επισεις το "the wandering jew"ειδικα εκει που μπαινει το riff απο το friends of hell των witchfinder general τα σπαει ασχημα!!!βασικα ολο το harbinger of metal γαμαει!!!

Κι επειδή οι doomsters είναι Η ΜΟΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑ, ακούστε και το alter ego των Bizarre, τους Orne, με Albert Witchfinder φυσικά στα φωνητικά. Η μπάντα παίζει αγγλικό dark prog rock, με σαξόφωνο, φλάουτο κλπ καλούδια :!: :!: :!: :!: και η φωνή του Μέγα Μάγιστρου είναι μοναδική.

Το 2006 κυκλοφόρησαν το “The Conjuration by the Fire” και σύντομα αναμένεται συνέχεια :smiley:

http://www.myspace.com/ornemusic

Τι θεοι ρε πστ μου!Μεγαλειωδης μουσικη!

Εν αναμονή της συλλογής τους να σας πω ότι ο Albert Witchfinder (ή κατα κόσμον Sami Hynninen) θα παίζει στο νέο δίσκο των Spiritus Mortis.
Ακούστε το “Rotting Trophy” :

Λένε ή Universal και μερικές ακόμα εταιρείες ενδιαφέρονται να το κυκλοφορήσουν σε βινύλιο , αλλά δεν είναι τίποτα σίγουρο ακόμη (μεταφέρω λόγια της μπάντας από το forum τους)

επιτέλους πήρα το πρώτο μου cd από δαύτους

Harbinger of Metal \Μ/

Ωραίος!

Για μένα καλύτερο τους το Crush The Insects. Μετά So Long Suckers και μετά το πρώτο (αν και το πρώτο δεν το χω ακούσει ακόμα όπως τα άλλα 2). ΘΕΙΚΟ ΓΚΡΟΥΠ.
Από Eps καλύτερο το Harbringer και μετά το Return To The Rectory.

όπου να ναι βγαίνει και το 2ο Orne ε!

Ρε σεις, με το συμπάθειο, αλλά “ανάποδα” ξεκινήσατε. :stuck_out_tongue:

Το “In the Rectory…” είναι αναμφισβήτητα το καλύτερό τους album.

Βασικά για να το θέσω καλύτερα είναι δίσκος-μνημείο για το (extreme) doom metal .
Διαμάντι, παίρνει 10 με τόνο! Λιώστε το άφοβα!

Προσωπικά πιστεύω πως το Crush The Insects είναι η πιο αδύναμη δουλειά τους.

Πολύ κρίμα που διαλύθηκαν γιατί είχαν πολλά να δώσουν, αλλά έμειναν στην ιστορία ως μία τίμια μπάντα. Respect !

Δεν πρόκειται να μου φύγει ποτέ από το μυαλό ότι τους είχα χάσει όταν ήρθαν για live…:frowning:

Άντε καλή φάση με τους Orne. Δεν ήξερα ότι θα συνεχίσουν και θα βγάλουν και 2ο δίσκο. Αναμένουμε !

Σημερα ετυχε να ακουσω το παρακατω.

Αυτη τη στιγμη ειμαι καπως ετσι: ----> 8O

(Για να καταλαβετε τι εννοω, σταματησα το Superunknown των 'garden στη μεση για χαρη του.)

Υπαρχει παρομοιο πραμα απο αυτους ή απο αλλους, γιατι η αληθεια ειναι οτι το συγκεκριμενο ειδος δεν το 'χω ακουσει;;;

Μαλάααακα! 8O

Κάτι τέτοιο

http://www.youtube.com/watch?v=FxHCIS-ZceU&feature=related

ή κάτι τέτοιο

http://www.youtube.com/watch?v=We0QuO_T7oU

Νομίζω θα σε καλύψει Iron

ε και προφανώς και τα υπόλοιπα reverend