Rhcp eprepe apo kairo

fisika re[/quote]

αν το εννοεις αυτο…εισαι πραγματικα για γελια.
[/quote]

coralina χρειάστηκαν 70 ποστ του novembre για να καταλάβεις ότι είναι για γέλια? Φάνηκε απ την αρχή…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

re file xairome pou gelate kai mathenete sinxronos dioti exw katalabei oti i ploiophifia edw mesa akouei ramones rhcp madona ratm gnr kai alla .opote oti kai na lete gia tous nirvana i ta gothic pou akouw mia einai i apantisi: phaxtite ligo parapanw. kai meta miliste idika esu nihilist dioti sinexeia mou tin mpaineis kai otan blepw ti grapheis sto topic gia to( ti akous twra) katalabenw oti eise alou gia alou. :twisted:[/quote]

novembre νομίζεις ότι είμαι αλλού για αλλού γιατί απλούστατα δεν γνωρίζεις τίποτα απ αυτά που ακούω. Και φιλικά σου λέω να μην δοκιμάσεις καν να τα ακούσεις, γιατί η ευαίσθητη, γοτθική ψυχούλα σου δεν θα αντέξει τόσους τόνους καφρίλας και από το στάδιο της μελανχολίας θα πας κατευθείαν στην αυτοκτονία. Και αν αυτοκτονήσεις εσύ με ποιον θα γελάω και ποιον θα δουλεύω στο φόρουμ?

θα δινει πανελληνιες ρε παιδια κ δεν ξερει τι λεει…
η λετε απο τους πολυ NIrvana να τα παιξε…
λογικο απο τοση βλακια χαζομαρα ανικανοτιτα αυτοκαταστροφη κ αλλα τοσα…

fisika re[/quote]

αν το εννοεις αυτο…εισαι πραγματικα για γελια.
[/quote]

coralina χρειάστηκαν 70 ποστ του novembre για να καταλάβεις ότι είναι για γέλια? Φάνηκε απ την αρχή…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

re nihilist oloi lete oti egw pou akouw gothic dn exw thesi se auto to foroum esu kai kala pou eisai o trelos deathmetalas giati eisai edw? :o

re file xairome pou gelate kai mathenete sinxronos dioti exw katalabei oti i ploiophifia edw mesa akouei ramones rhcp madona ratm gnr kai alla .opote oti kai na lete gia tous nirvana i ta gothic pou akouw mia einai i apantisi: phaxtite ligo parapanw. kai meta miliste idika esu nihilist dioti sinexeia mou tin mpaineis kai otan blepw ti grapheis sto topic gia to( ti akous twra) katalabenw oti eise alou gia alou. :twisted:[/quote]

novembre νομίζεις ότι είμαι αλλού για αλλού γιατί απλούστατα δεν γνωρίζεις τίποτα απ αυτά που ακούω. Και φιλικά σου λέω να μην δοκιμάσεις καν να τα ακούσεις, γιατί η ευαίσθητη, γοτθική ψυχούλα σου δεν θα αντέξει τόσους τόνους καφρίλας και από το στάδιο της μελανχολίας θα πας κατευθείαν στην αυτοκτονία. Και αν αυτοκτονήσεις εσύ με ποιον θα γελάω και ποιον θα δουλεύω στο φόρουμ?[/quote]

Μ’ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΝΙΡΒΑΝΑ ΚΑΙ ΟΙ BLINK182 ΚΑΙ ΟΙ RHCP ΚΑΙ… (ΑΣ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ)

Ας μη συνεχίσεις καλύτερα, γιατί οι παραπάνω δηλώσεις δε τιμούν τους RHCP…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ!! ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΝΑ ΚΛΕΒΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΕΛΙΚΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ… ΝΟΒΕΜΠΕΡ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΙΓΟ… ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΣΟΥ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ?? ΓΑΜΑΤΟΣ Ο ΚΕΡΤ(ΚΑΙ Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΒΟΘΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΔΕ ΛΕΩ- ΜΙΑ ΠΟΡΩΜΕΝΗ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ -ΑΛΛΑ ΕΛΕΟΣ! δεν ειναι νεο οτι οι μουσικές τους γνώσεις δεν ήταν οτι το καλύτερο… αλλά εφού με τρια ακορντα είχαν τοσο μεγάλη επιρροή στη δεκαετία του ενενήντα νομιζω οτι πρεπει να τους βγαλουμε το καπελο… λατρευω απειρα κομματια τους και πιστευω οτι αν το ψαχνανε διαφοροι απο εδω μεσα θα τους αρεσαν σιγουρα οπως θα σου αρεσαν τα ακουσματα των αλλων αν το εψαχνες πολυ απλα επειδη η μουσικη είναι τέλεια!! στην τελικη μην ψαρώνεις!!

οι ρεντ χοτ είναι πραγματι πολύπαραγωγικοί και τραγουδάνε κάτι εντελώς δικό τους… κυρίως για το μπάσο και γενικότερα τη δυναμική τουσ πιστεύω ότι έχουν σίγουρα μια θέση στη μουσική βιομηχανία…

red hot ρεεεεεεε… :evil: :evil: :evil:

Για τους Nirvana να προσθέσω ότι το Smell Like Teenspirit αποτέλεσε ύμνο για τους εφήβους του '90. Όσο για μουσικές γνώσεις μήπως είχαν οι Sex Pistols; (και μιλάω για ένα από τα κορυφαία punk συγκροτήματα.) Μην επηρεάζεστε από υπερβολές και φτάνετε στο άλλο άκρο! Πιστεύω ότι αξίζουν και πολύ.
Οι RHCP δε, είναι από τα καλύτερα μου συγκροτήματα! Καταπληκτική φωνή, ξεχωριστή κιθάρα, μοναδικό στυλ και ένας από τους καλύτερους μπασίστες, με μελωδίες που δεν συνοδεύουν απλά αλλά ξεχωρίζουν σε κάθε τραγούδι! (Drums δεν μπορώ να κρίνω και πολύ αλλά τα θεωρώ επίσης καλό.) Το αν είναι εμπορικοί η όχι δε με ενδιαφέρει: τη μουσική τους κρίνω. Και μερικά τραγούδια τους είναι από τα καλύτερα μου.

Εμένα άλλο είναι το πρόβλημά μου…Τι εννοεί ο novembe λέγοντας ότι όσοι ακούνε ramones και gnr δεν είναι ψαγμένοι? Δεν κατάλαβα δηλαδή…κι αυτός που ξέρει τι είναι ψαγμένο? Άντε γιατί πολύ αέρα πήραμε εδώ μέσα…Βγαίνει ο κάθε novembe και μας την λέει κιόλας…Καιέμένα μου αρέσουν οι nirvana αλλά δεν είμαι απόλυτη ούτε προσπαθώ να επιβάλλω τη γνώμη μου…Novembe ξεκαβάλα και χαλάρωσε λίγο…Άκου τι λένε και οι άλλοι γιατί κάτι παραπάνω θα μάθεις.Δηλαδή εσύ έρχεσαι εδώ για να μας πεις ότι είσαι ψαγμένος???

dn to lew mporw na to apodixw tin kathe stigmi kai opote thelete.

Καλά συνέχισε έτσι και θα χρειαστεί να μας αποδείξεις πόσα διαφορετικά e-mail έχεις…

Δηλαδή πως θα το κανεις αυτό…Εδω ιστορικοί της μουσικης και προσπαθούν μια ζωή να βγάλουν συμπέρασμα για το τι είναι ψαγμέμο και το οποίο δεν ειναι πάντα αντικειμενικό.Εσυ πώς θα το κανεις.Θα μας αναλύσεις το βαθυ μήνυμα των Nirvana ή θα μας αναλύσεις τις ψυχεδελικές αρμονικές του Cobain σε σχέση με του Slash.Γιατί εσύ ξέρεις παραπάνω τι είναι ψαγμένο και τι όχι.Τουλαχιστον σε σχέση με τους υπόλοιπους εδώ μέσα.

Δηλαδή πως θα το κανεις αυτό…Εδω ιστορικοί της μουσικης και προσπαθούν μια ζωή να βγάλουν συμπέρασμα για το τι είναι ψαγμέμο και το οποίο δεν ειναι πάντα αντικειμενικό.Εσυ πώς θα το κανεις.Θα μας αναλύσεις το βαθυ μήνυμα των Nirvana ή θα μας αναλύσεις τις ψυχεδελικές αρμονικές του Cobain σε σχέση με του Slash.Γιατί εσύ ξέρεις παραπάνω τι είναι ψαγμένο και τι όχι.Τουλαχιστον σε σχέση με τους υπόλοιπους εδώ μέσα.[/quote]

Απο δω το πάτε απο κει το πάτε πάλι στους nirvana καταλήγετε…Εντάξει δεν σας αρέσουν τους θεωρείται κακομοίριδες και ότι ο cobain είχε ψυχολογικά προβλήματα κ.ο.κ εντάξει αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει ούτε ο novembe πρόκειται να σταματήσει να ακούει…
Τώρα όμως βάλατε και τον slash στην συζύτηση?

Δηλαδή πως θα το κανεις αυτό…Εδω ιστορικοί της μουσικης και προσπαθούν μια ζωή να βγάλουν συμπέρασμα για το τι είναι ψαγμέμο και το οποίο δεν ειναι πάντα αντικειμενικό.Εσυ πώς θα το κανεις.Θα μας αναλύσεις το βαθυ μήνυμα των Nirvana ή θα μας αναλύσεις τις ψυχεδελικές αρμονικές του Cobain σε σχέση με του Slash.Γιατί εσύ ξέρεις παραπάνω τι είναι ψαγμένο και τι όχι.Τουλαχιστον σε σχέση με τους υπόλοιπους εδώ μέσα.[/quote]

Απο δω το πάτε απο κει το πάτε πάλι στους nirvana καταλήγετε…Εντάξει δεν σας αρέσουν τους θεωρείται κακομοίριδες και ότι ο cobain είχε ψυχολογικά προβλήματα κ.ο.κ εντάξει αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει ούτε ο novembe πρόκειται να σταματήσει να ακούει…
Τώρα όμως βάλατε και τον slash στην συζύτηση?[/quote]

Κατσε δεν κατάλαβες…Η μπήχτη δεν παει ουτε στους Nirvana ούτε στον Slash(ΘΕΟΣ).Ούτε θέλω να πείσω κανένα να μην ακούει κάποιον.Αυτό θα ήταν ηλίθιο. Απλά λέω στην ουσία γιατί κάποιος που ακούει Nirvana είναι ψαγμένος και αυτός που γουστάρει GNR δεν είναι.Με λίγα λόγια οτι δεν μπορείς να πεις στον άλλο “εγώ ειμαι ψαγμένος και εσύ δεν είσαι”…

Δηλαδή πως θα το κανεις αυτό…Εδω ιστορικοί της μουσικης και προσπαθούν μια ζωή να βγάλουν συμπέρασμα για το τι είναι ψαγμέμο και το οποίο δεν ειναι πάντα αντικειμενικό.Εσυ πώς θα το κανεις.Θα μας αναλύσεις το βαθυ μήνυμα των Nirvana ή θα μας αναλύσεις τις ψυχεδελικές αρμονικές του Cobain σε σχέση με του Slash.Γιατί εσύ ξέρεις παραπάνω τι είναι ψαγμένο και τι όχι.Τουλαχιστον σε σχέση με τους υπόλοιπους εδώ μέσα.[/quote]

Απο δω το πάτε απο κει το πάτε πάλι στους nirvana καταλήγετε…Εντάξει δεν σας αρέσουν τους θεωρείται κακομοίριδες και ότι ο cobain είχε ψυχολογικά προβλήματα κ.ο.κ εντάξει αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει ούτε ο novembe πρόκειται να σταματήσει να ακούει…
Τώρα όμως βάλατε και τον slash στην συζύτηση?[/quote]

Κατσε δεν κατάλαβες…Η μπήχτη δεν παει ουτε στους Nirvana ούτε στον Slash(ΘΕΟΣ).Ούτε θέλω να πείσω κανένα να μην ακούει κάποιον.Αυτό θα ήταν ηλίθιο. Απλά λέω στην ουσία γιατί κάποιος που ακούει Nirvana είναι ψαγμένος και αυτός που γουστάρει GNR δεν είναι.Με λίγα λόγια οτι δεν μπορείς να πεις στον άλλο “εγώ ειμαι ψαγμένος και εσύ δεν είσαι”…[/quote]

Κάποιος κατάλαβε λάθος(μην αναρωτιέστε ποιος εγώ)
Συμφωνώ ότι ο slash είναι θεός όπως και ο κερτ(όταν ζούσε φυσικά)…

Ελα, νταξει, το γαμησατε. Ο καθενας ν’ακουει οτι γουσταρει, δικαιωμα του. Το οτι δεν μας αρεσει δεν ειναι λογος να του την μπαινουμε. Οσο για τους rchp, αν και δεν μου αρεσουν τοσο πολυ πιστευω οτι μαλλον ειναι το τελευταιο μεγαλο συγκροτημα.

Στα γρήγορα:

RHCP:Πολύ καλό συγκρότημα και χαβαλεδιάρικο.Το ότι είναι εμπορικό δεν είναι κακό.

Νirvana:Σαφώς δεν είναι ιδιαίτερα τεχνικοί αλλά βοήθησαν τα '90 μαζί με PJ,Soundgarden και Alice in Chains για τη Grunge περίοδο.

Radiohead:Για τον π**τσο.

Αυτά. :lol:

με χάλασες τρελά τώρα… Δες από πού ξεκίνησαν. Και πώς ξεκίνησαν. Και πού έχουν φτάσει. Το εκεντρικό στυλ τους το λάτρεψαν πολλοί. Και οι R.H.C.P. ΔΕΝ είναι από τα γκρουπ που θα ακούσει ο έφηβος με το μαλλί καρφάκι που θέλει να το παίξει άγριος. Για κάτι τέτοια είναι οι Nirvana, HIM, GreenDay, Linkin Park κτλ… Αν δεν την ακούς με τα τραγούδια τους, δεν μπορείς να ακούσεις. Το τελευταίο άλμπουμ τους ήταν όντως αίσχος. Μόνο το Dani California ηγείται του χαρακτηριστικό στυλ του Kiedis και της υπόλοιπης ομάδας. Επίσης το Blood Sugar Sex Magic τους χάλασε παλαιότερα. Είναι όμως αντάξιοι σεβασμού. Στα 20 και κάτι χρόνια που παίζουν δεν προσπάθησαν να αλλάξουν στυλ. Μόνο κιθαρίστες (άσχετο που πάλι με τον Frusciante κατέληξαν) Και συνήθειες… (βλ. Ο Kiedis έμεινε καθαρός τα τελευταία 2 χρόνια μετά από τριακονταετή χρήση σκληρών ναρκωτικών ουσιών. Είναι μεγάλη μαγκιά αυτό για μένα)

Αυτά που λες δεν ισχύουν. Είναι απλοί ισχυρισμοί. Θα μπορούσε να πει κανείς ότι τους ζηλεύεις κιόλας… :lol:

Δηλαδή πως θα το κανεις αυτό…Εδω ιστορικοί της μουσικης και προσπαθούν μια ζωή να βγάλουν συμπέρασμα για το τι είναι ψαγμέμο και το οποίο δεν ειναι πάντα αντικειμενικό.Εσυ πώς θα το κανεις.Θα μας αναλύσεις το βαθυ μήνυμα των Nirvana ή θα μας αναλύσεις τις ψυχεδελικές αρμονικές του Cobain σε σχέση με του Slash.Γιατί εσύ ξέρεις παραπάνω τι είναι ψαγμένο και τι όχι.Τουλαχιστον σε σχέση με τους υπόλοιπους εδώ μέσα.[/quote]

Απο δω το πάτε απο κει το πάτε πάλι στους nirvana καταλήγετε…Εντάξει δεν σας αρέσουν τους θεωρείται κακομοίριδες και ότι ο cobain είχε ψυχολογικά προβλήματα κ.ο.κ εντάξει αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει ούτε ο novembe πρόκειται να σταματήσει να ακούει…
Τώρα όμως βάλατε και τον slash στην συζύτηση?[/quote]

Κατσε δεν κατάλαβες…Η μπήχτη δεν παει ουτε στους Nirvana ούτε στον Slash(ΘΕΟΣ).Ούτε θέλω να πείσω κανένα να μην ακούει κάποιον.Αυτό θα ήταν ηλίθιο. Απλά λέω στην ουσία γιατί κάποιος που ακούει Nirvana είναι ψαγμένος και αυτός που γουστάρει GNR δεν είναι.Με λίγα λόγια οτι δεν μπορείς να πεις στον άλλο “εγώ ειμαι ψαγμένος και εσύ δεν είσαι”…[/quote]

Δεν θα πεις σε κάποιον “είμαι περισσότερο ψαγμένος από σένα γιατί αυτά που ακούς εσύ δεν είναι ψαγμένα”. Σε σχέση με τη μεταλ και την ροκ πάντα… Εγώ θεωρώ τον εαυτό μου πιο ψαγμένο από κάποιον που την βρίσκει με Βέρες Λάμπρου και το υπόλοιπο σκυλολόι. Επίσης και από αυτούς που δεν ακούν γιατί τους αρέσει, αλλά για να βγάλουν στην επιφάνεια κάτι που δεν είναι. Τα “κακά παιδιά”… Ξέρω ένα άτομο που ακούω thrash, death, black και τις λοιπές καφρίλες (δεν είναι ο nihilist… δεν είναι κουίζ.) Κάθε φορά που μ’έβλεπε μου έλεγε ότι δεν ξέρω να ακούω μουσική επειδή ακούω Metallica, W.A.S.P., R.H.C.P., Rage Against The Machine, Megadeth, Maiden, Whitesnake κτλ. Με όποιον και αν έκανε παρέα ο Θανάσης, δεν ησύχαζε αν δεν τον έκανε κι αυτόν αυτά που άκουγε κι εκείνος. Ένας φίλος του- σκυλάκι λοιπόν… Γράφει στον τοίχο τα αγαπημένα συγκροτήματα του Θανάση. Και λέει ότι του αρέσουν. Του την είχα πει μια φορά γι’αυτό. Και έσκασε. Του έκανα κάποιες ερωτησούλες. Δεν μπορούσε να απαντήσει. Αυτός για μένα δεν είναι ψαγμένος.

Γιατί ακούς ροκ- μεταλ ρε;
Γουστάρεις;
Σου την λέει;
Για σένα και μόνο για σένα ακούς;
Σε εκφράζει;

σε θεωρώ ψαγμένο.

Γιαννα συμφωνω σε ολα εκτος του οτι θεωρεις οτι πρεπει να σεβομαστε τους RHCP ΚΑΙ επειδη δεν αλλαξαν στυλ 20 χρονια. Για μενα αυτο ειναι στασιμοτητα, οποτε κατακριτεο.