RIP Andre Matos

Ελπιζω να ειναι fake, το εχει ανεβασει ομως ο Ricardo Confesori στο instagram.

O destino nos uniu, nos separou, nos reuniu e agora pregou mais essa com a gente.
É com profunda dor em nossos corações que nos despedimos do Andre mais uma vez, desta vez de forma definitiva.
Além da ferida que jamais cicatrizará, e mesmo sabendo que passamos momentos gloriosos junto ao nosso companheiro e amigo, restará pra sempre o melhor dele em nossos corações.
R.I.P
Hugo Mariutti
Luís Mariutti
Ricardo Confessori
Fábio Ribeiro
Rick Dallal

Η πιο γλυκιά φωνή. Μανικός εκφραστής - εραστής της ουράνιας ηχούς. Το ζητούσε το πήρε.

Αιώνιος.

7 Likes

Τί να πω, όλοι όσοι ήμασταν έφηβοι όταν βγήκε το Holy Land έχουμε ‘‘μεθύσει’’ με την φωνή του. Πάρα πολύ στενόχωρο νέο.

4 Likes

Γαμώτο. :cry:

Δεν ξέρω. Ακόμα το επεξεργάζομαι. Δεν είναι “μια ακόμα φωνή” που έφυγε.

3 Likes

Καρδιακή προσβολή στα 47 του λέει…

Κριμα πραγματικα. Πολυ ομορφη φωνη κ συμπαθητικη φυσιογνωμια

1 Like

Rip “αηδονι του μέταλ” οπως πολυ ομορφα ειχε περιγραφει η φωνη του.

Αξεχαστος.

Η φωνη του στην διασκευη στο wuthering heights ειναι απο τα πιο καρφωμενα πράγματα στο μυαλο μου.

2 Likes

Τι λετε ρε μαλακες, εχω παθει σοκ…

Με τα Holy Land και Angel’s Cry μεγαλωσα, σαν παιδι των 90ς, απιστευτο ρε γαμωτο.

RIP.

3 Likes

Και γω μπηκα να δω αν εχει διαβασει κανεις τιποτα, επειδη κατι πηρε το ματι μου στο φβ. Τι σκατα…

What the fuck!!

Πω πω πολυ μικρος… :disappointed_relieved:

Όχι ρε πουστη

Κρίμα να φεύγουν άνθρωποι τόσο νέοι. R.I.P παιχταρά μου.

1 Like

R.I.P. κρίμα τι να πω. Χαρισματικός, τους είχα δεί το 1999 στα καλά τους ακόμα. Απαιχτος ήταν

2 Likes

Ροδον περιοδεια Fireworks με support τους Time Machine. Η πρωτη μου συναυλια εβερ. Πανε 20 χρονια, απιστευτο.

6 Likes
3 Likes

Μετα τον Dane ηρθε η σειρα του Matos. Φευγουν οι ηρωες των 90s πολυ μικροι. Κριμα. Σπουδαια φωνη- σπουδαιοι δισκοι. Δεν εχω παει ποτε Λισαβωνα αλλα εχω ταξιδεψει απειρες φορες εκει. Ακομα μια χωρις να ειναι η τελευταια

4 Likes

This post was flagged by the community and is temporarily hidden.

Πολύ ξαφνικό και απρόσμενο γεγονός.
Οπως ειπώθηκε και πριν, για εμάς που μεγαλώσαμε με το έπος Holy Land (αλλά και την μετέπειτα καριέρα του) είναι μεγάλο σοκ.

Πολύ υποτιμημένη η μετέπειτα καριέρα του.
Shaman -Ritual, Matos-Time to be Free χαρακτηριστικά παραδείγματα πολύ δυνατών metal album

3 Likes

Σ Ο Κ ! ! !

Nothing to Say

1 Like