RIP Rick Wright

http://news.bbc.co.uk/1/hi/entertainment/7617363.stm

:(:(:frowning:

Πέθανε ο Rick Wright των Pink Floyd :frowning:

Σε ηλικία 65 ετών και μετά από σύντομη μάχη με τον καρκίνο, πέθανε ο Rick Wright του οποίου τα δάχτυλα πατούσαν τα πλήκτρα των Pink Floyd. Αναπαύεται για πάντα στις καρδιές εκατομμυρίων.

Οχι ρε γαμωτο.Χαθηκαν και οι τελευταιες ελπιδες να επιστρεψει το original line up των floyd.Ηταν και ο πιο "δικος"μας απο τα υπολοιπα μελη της μπαντας,(εμενε στη γλυφαδα λογω της πρωην γυναικας του)θα μας λειψει.R.I.P.

την πρωτη στιγμη που το ειδα δεν το πιστεψα… θα μεινει αξεχαστος μεσω του τεραστιου εργου του…

r.i.p.

α) άτιμε καρκίνε

β) το ροκ πρέπει να κυρήξει 1 μέρα πένθος

γ) πάει το re-union

δ) πάω να πνίξω τον πόνο μου, ακούγοντας ό,τι έχω από Floyd τώρα

Rest In Peace Rick Wright… :frowning:

όχι ρε πούστη… κι αυτός;;

RIP. :frowning:

Όχι ρε… δεν το πιστεύω. Σα να έχει χαθεί ένας δικό μας άνθρωπος. :frowning:
Πόσο μα πόσο κρίμα!

Βάζω το Dark Side στη μνήμη του τώρα… :frowning:

Πρεπει οντως το ροκ γενικοτερα να κυρηξει μια μερα πενθους…οχι ρε γμτ…οντως σα να εχασα ενα γνωστο μου νιωθω…μακαρι να περναει καλα με τον Συντ τωρα,οπου κ αν βρισκοντε…

R.I.P. Rick Wright. Χάθηκε άλλος ένας από τους 5 που έγραψαν μουσική όπως δε θα γράψει κανείς άλλος. Από την καλύτερη μπάντα όλων των εποχών.

H Μουσική πρέπει να κυρήξει 1 μέρα πένθος…

R.I.P. :frowning:

Άσκημη μέρα, άσκημα νέα, καλό ταξίδι mr Rick Wright…R.I.P.

Οχι ρε γαμωτο…:(:frowning:

κρίμα. όντως η μουσική είναι φτωχότερη από σήμερα. :frowning:

Γι αυτό χαλασε ο καιρός ίσως…

Rest In Piece.

Τώρα το είδα. Δεν έχω λόγια. Μόλις γκρεμίστηκε ένα όνειρο.

Αντίο Rick… Η μουσική θα σε ευγνωμονεί πάντα για όσα της έχεις προσφέρει…

Το κάτω είναι εξαιρετικά αφιερωμένο…

R.I.P

Kριμα

Αντιο Rick

“Η μουσική σκηνή είναι πραγματικά πολύ φτωχότερη από σήμερα…”
Rest in peace re megale opou kai nase
The great gig in the sky is waiting… :frowning:

Και εγω δεν το πιστευα… Οτι και να πουμε για τον Richard και το εργο του ειναι λιγο. Ας αναπαυτει αιωνια, μετα απο την ανιση μαχη. Θα ζει για παντα στις καρδιες πολλων απο εμας, ακομα και στις καρδιες καποιων που δεν εχουν γεννηθει ακομα…

Αιωνια σου η μνημη φιλε Richard, γιατι φιλος ησουν για ολους εμας που οταν ακουμε εσενα με την παρεα σου παντα νοιωθουμε τα ιδια συναισθηματα. Για εμας τους νεους θα μεινει αιωνια το παραπονο και οτι δεν θα σας δουμε οριστικα ξανα μαζι, αλλα φαινεται πως ο Θεος εψαχνε για πληκτρά και καλυτερο απο εσενα δεν θα μπορουσε να βρει.

Κλισε, αλλα θα το επαναλαβω και εγω: Η μουσικη ειναι φτωχοτερη πλεον…