RIP Rick Wright

Τώρα μόλις το είδα κι εγώ και δεν πίστευα αυτό που διάβαζα. :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Οι Floyd σημάδεψαν ανεξίτηλα τη μουσική μου παιδεία, καθώς ήταν το πρώτο συγκρότημα που με έκανε να ασχοληθώ σοβαρά με την μουσική, και το πρώτο συγκρότημα του οποίου συμπλήρωσα δισκογραφία όταν ήμουν μόλις 17 ετών (εξαιρουμένου του Division Βell, βέβαια).

Σήμερα νιώθω σαν να πέθανε ένα κομμάτι της ψυχής μου.

Τις επόμενες μέρες, λιώσιμο στα άπαντα των Floyd. Mόνο αυτό. :!:

Και ναι, έσβησε κάθε ελπίδα πλέον για reunion των γιγάντων. Κι αυτό είναι που με λυπεί και με στενοχωρεί ακόμη περισσότερο. Α, ρε Rick, μας άφησες νωρίς. Καλό σου ταξίδι. :frowning: :frowning: :frowning:

Καλό σου ταξίδι και χαιρετίσμα στους υπόλοιπους
Αnother angel goes home :(:(:frowning:

Καλο ταξιδι σε εναν ακομα μεγαλο μουσικο.

'Οσο αυτοί οι μουσικοί ακούγονται μέσα από τα τραγούδια τους και τη σπουδαία μουσική τους, δεν θα πεθάνουν ποτέ.

Ο βιολογικός θάνατος είναι ένα ασήμαντο περιστατικό μπροστά στην πορεία που θα χαράξουν οι νότες και τα συναισθήματά τους που αποτυπώθηκαν σε μέσα μουσικής αναπαραγωγής, τα επόμενα δεκάδες ή εκατοντάδες χρόνια.

Όσο πιο πολύ ακούτε και διαδίδετε τη μουσική τους τόσο πιο …Αθάνατοι θα γίνονται.

:(δεν υπαρχουν λογια

κριμα!:frowning:
ενας ανθρωπος ακομα νικηθηκε απο αυτην την νοσο…
σπουδεος μουσικος!
θα ζει ανεμεσα μας με την μουσικη ομως!

Rest in peace Richard Wright…
Δεν θα σε ξεχασουμε ποτε…
Θα ζεις παντα μεσα απο την μουσικη σου…
we wish you where here


[SIZE=“5”]R.I.P. Richard Wright[/SIZE] :frowning:
[SIZE=“6”]THANK YOU FOR YOUR BEAUTIFUL MUSIC…[/SIZE]

Δεν εχω ξανανιωσει ετσι ποτε για θανατο καποιου που δεν ηξερα προσωπικα…δεν υπαρχουν λογια απλα.Σ ευχαριστουμε για ολα Rick Wright.R.I.P.

Ισως επανελθω με ενα ποστ που θα περιγραφει τις σκεψεις μου,γιατι αυτη τη στιγμη δεν μπορω να τις βαλω σε ταξη.

Ενας απο τους ουσιαστικοτερους πληκτραδες στον κοσμο εφυγε απο την ζωη
Ενας απο τους ουσιαστικοτερους μουσικους στον κοσμο εφυγε απο την ζωη
Ενα μελος των Pink Floyd…

RIP:(

Το λυπηθηκα πολυ περισσοτερο απο του Σιντ. Κριμα μεγαλο.
Και τραγικα απροσδοκητο καθοτι δεν ηξερα καν οτι ηταν αρρωστος.

Κρίμα…

άσχετο, αλλά δείτε τι βρήκα :lol:

(πάω να βάλω και το On an island… και εκεί έχει Wright)

:frowning: akoma den mporo na to siniditiopoiiso…

8a zeis gia panta mesa sta tragoudia sou…

:(:(:(:frowning:

R.I.P σε εναν τεράστιο μουσικό και συνθέτη…Ναι ειναι κλισέ η φράση,αλλα η μουσική θα είναι οντως φτωχότερη από εδω και πλέον…Καλό ταξίδι Rick…:frowning:

:(Πολύ κρίμα γαμώτο…Τον ευχαριστούμε που μας χάρισε μερικές απο τις ωραιότερες μελώδίες τον εφηβικών χρονων μας…
Rest in peace sir.

Μου το είπε σήμερα η pinkfloydικιά κολλητή :frowning: Απίστευτο. Κρίμα ρε γαμώτο.
R.I.P. :frowning:

ω σκατα … :(:(:(:(:frowning:
μόλις το άκουσα στην tv …

R.I.P. τι να πω …

+1 …