RIP Rick Wright

Kριμα…:cry::cry:

Έχω βάλει στο ριπίτ το Echoes… Έχω χαθεί…
Καλό ταξίδι Ρικ… Δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ…

:frowning: Rick we wish you were here…

Φοβερος μουσικος.Θα μας λειψει ολους.

R.I.P Richard .

rip rick…shine on

ενας μεγαλος εφυγε.δειτε το ‘saucerful of secrets’ μεσα απο το live at pompeii…

καλο ταξιδι…

…ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ.ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΟΡΦΗ , ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ PINK FLOYD.
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΕΝΘΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ…ΚΡΙΜΑ:(:(:(:frowning:

Απλα δεν το πιστευω…δεν υπαρχει,ειναι ψεμα.
Πραγματικα δεν υπαρχουν λογια :frowning:
Τουλαχιστον η μουσικη του θα μεινει αξεχαστη για παντα…

R.I.P. Rick

and then there 3…:frowning:

r.i.p

Πολύ κρίμα γαμώτο…:frowning: Παλιοαρρώστια…:frowning:
R.I.P.

Τα λόγια δεν φτάνουν … Η σκέψη μου θα σε ακολουθεί μαζί με εκατομμύρια άλλες … Νοιώθα πραγματικά ευλογημένος που είχα την ευκαιρία να σε δω έστω και από την θύρα 5 του ΟΑΚΑ 19 χρόνια πριν … αντίο …

…Υπάρχουν πολλά είδη δακρύων: θυμού, πόνου, μετάνοιας, νοσταλγίας, χαράς, αγωνίας, λύπης… Υπάρχουν όμως και κάποια δάκρυα που συσσωρεύονται ύπουλα πίσω από τα βλέφαρα, που αρνούνται πεισματικά να κυλήσουν, που κυλάνε προς τα μέσα, που νομίζεις ότι δεν θα στερέψουν ποτέ, γιατί ξέρεις πως και το κενό που τα γεννάει δε θα γεμίσει ποτέ

[CENTER]

[/CENTER]

:frowning:

Rest in Peace, Rick Wight… Meet you in the Great Gig in the Sky…

[CENTER][/CENTER]

Τελικά…οι μεγάλοι μουσικοί ούτε σε δέντρα χρειάζεται να σκαρφαλώνουν, ούτε πιο διάσημοι από το Χριστό να είναι… Η σεμνότητα αξίζει πιο πολλά…και στις μέρες μας…και πάντα…

Στο τέλος, αυτό που μένει είναι οι νότες χαραγμένες στις καρδιές μας…

"No-one can replace Richard Wright – he was my musical partner and my friend. In the welter of arguments about who or what was Pink Floyd, Rick’s enormous input was frequently forgotten. He was gentle, unassuming and private but his soulful voice and playing were vital, magical components of our most recognised Pink Floyd sound.

Like Rick, I don’t find it easy to express my feelings in words, but I loved him and will miss him enormously. I have never played with anyone quite like him.

Without “The Great Gig In The Sky,” and “Us And Them”, what would ‘The Dark Side Of The Moon’ have been?

Without his quiet touch the album ‘Wish You Were Here’ would not quite have worked. In my view, all the greatest PF moments are the ones where he is in full flow."

David Gilmour

Με συγκίνησε η rope …:cry::cry:Mε αυτα που γραφει απορώ πώς δεν την έχουν ερωτευτει τα μισα αρσενικά εδω μεσα…Eίναι τόσο συναισθηματικό, τόσο απο την ψυχή βγαλμένο…
Οντως we will meet Rick once again in the great sky…
Miss him:(

R.I.P. μεγάλε και χαιρείσματα στον Syd. κρίμα κρίμα.:cry: Πάει άλλος ένας μεγάλος μουσικός. ως ένδειξη σεβασμού πρέπει ν κηρύξουμε 3μερο μουσικό μαραθώνιο με Pink Floyd…
Goodbye Cruel World…:bye:

πάντα έβρισκα βαρετούς και δήθεν τους Pink Floynt.

Ξερεις και το ονομα τους…
on topic: Μολις το εμαθα δακρυσα… R.I.P.

Αυτα,στο αντιστοιχο τοπικ των Floyd(ναι,d ειναι το τελευταιο…)…ακου μαντονα που ειναι τρου και αληθινη…

Τα λόγια για τέτοιους μουσικούς περισσεύουν.

Τι να πεις, ειδικά όταν ο συγκεκριμένος ανήκε(ι) σε μία απ’τις 2-3 αγαπημένες σου μπάντες και μία απ’τις μεγαλύτερες (ίσως και τη μεγαλύτερη…) όλων των εποχών… ;

Καλό ταξίδι μεγάλε, σε προσκυνάμε και ζεις ακόμα, με τη μουσική σου.

Όσο για κάτι trolls που δεν έχουν τι να κάνουν στη ζωή τους παρά να κρύβονται πίσω από μία οθόνη και να postάρουν… απλά γελάμε μαζί σας (για κλάμματα είστε…).

Tώρα το είδα.
Κάτι μόλις έσπασε μέσα μου.