Riverside Live in Athens 7 Μαίου @ Rodeo & 8 Mαίου @ Principal Θεσσαλονίκη

όντως, κρίμας…

Ομορφα νέα…κατα τα αλλα τραγικός ο χώρος διεξαγωγής…

Απο τις μπάντες που ήθελα πολύ να δω. Πέφτει όμως στο Φ4 πάνω…:stuck_out_tongue:
Ο χώρος είναι τόσο τραγικός πια?

Που θα πρωτοπάμε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:):!:
Αν πάω κιεγώ Θεσσαλονίκη:):!:

Bασικα τραγικος δεν ξερω αλλα δεν ειναι για λαιβ πανω απο το επιπεδο μπαντων του schoolwave…Και σαν σκηνη και σαν μεγεθος και λογικα σαν εξαερισμος…Εχω καιρο να παω παντως.

rip όταν ανέβουμε επάνω για riverside θέλουμε να υποσχεθείς για πληροφορίες προς ναυτιλομένους για τον χώρο, τα εισητήρια κτλ και εννοειται για καλό και πολύ φαϊ !

Ανεβείτε εσείς οι Αθηναίοι και θα τα κανονίσουμε όλα.

Όπα!
Δεν ήξερα ότι ψήνονται κι άλλοι για ταξιδάκι Σαλονίκη!
Να μιλήσουμε ρε παίδες, να ανέβουμε όλοι μαζί, να μοιραστούμε και τα έξοδα! :wink:

Εγώ πάντως θα επισκεφτώ σίγουρα Άθωνος, και μιά κρεπούλα Trocadero :smiley:

ρε στον πεζοδρομο ναυαρινου ρεεεεεεεε!! καλο φαι.-

οπως και να χει το ταξιδακι πανω θα γινει μιας και εχουμε καιρο να παμε…
σιγα μην κατσω στην υπογα του ροδεο…

Για το επίπεδο που λες απλά να πω πως τα λάιβ στο Rodeo δεν έχουν να κάνουν με το επίπεδο ή όχι μιας μπάντας, έχουν γίνει λάιβ απο φοβερά συγκροτήματα εκεί, τα οποία απλά δεν έχουν πολύ μεγάλο κοινό στη χώρα μας ίσως. Αν και υποθέτω το αναφέρεις με τη λογική του τι θα έπρεπε να ισχύει στον συγκεκριμένο χώρο, όχι τι ισχύει πραγματικά…

Είναι γεγονός οτι σαν χώρος δεν είναι ο καλύτερος. Πέραν του οτι το κόβω να είναι ασφυκτικά γεμάτο, τίθεται και θέμα περιορισμένης οπτικής, που όποτε υπάρχει συνωστισμός στο Rodeo παρουσιάζεται αυτό το πρόβλημα…

:blink:

σε κανενα καλο κουτουκι να πατε ρε, καφενες του σωτηρη πχ, ματς-ματς μπεττερ

εδιτ: τιμη για θεσ/νικη μαθαμε?

Μόλις έλαβα mail από τον κιθαρίστα 8)

From: Riverside (riverside@riverside.art.pl)

[I]Hi,
finally yeah :))))
We are REALLY happy we will come to Greece.
I never been there but it is one of my wish. To visit your country.
Of course I would like to spend more time and see more but for sure I will return for my provate holidays.
For now we are happy we will play for the first time and we hope there will be BIG CROWD on our shows.

Best Regards
Piotr Grudzinski[/I]

Θέλει και Big Crowd στο ροντέο… χμμμμμ :-k

Τις σηκώνει ο πωπός του τις φωτό απο Ροντέο…τις είχα ποστάρει στους Melvins και έπεσε το γέλιο της αρκούδας…είναι απο thrash live φίλων και χτυπιούνται 10 μοσχάρια και φαίνεται τίγκα το ροντέο…χαχα!

[SPOILER]

τις έβαλα και τις 2 για να ταιριάξετε την ημερομηνία γιατί στην δεύτερη που φαίνεται ο χώρος δεν φαίνεται η σκηνή που λέει Ροντέο…[/SPOILER]

Next gig for me to follow…

NAI NAI NAI :!:

bump γιατι ετσι μας αρεσει…Μαζευουμε συμμετοχες για το καταγωγιο…

Μέσα με τα μπούνια από τώρα. Σκέφτομαι και Σαλόνικα, αλλά δεν ξέρω αν θα γίνει τελικά. :-k

Τι εννοεις δεν ξερεις αν θα γινει τελικα? μην μας λες τετοια…τι ειναι αυτα που λες? Θες να παθω καμια καρδια?

Μιας και το έφερε η κουβέντα στο thread των rc έχω να δηλώσω πως θα μποικοτάρω το live των ΑΓΑΠΗΜΕΝΩΝ μου Riverside λόγω του χώρου (το έχω ξαναπει με πειράζουν 100 φορες περισσότερο οι συνθήκες απο την τιμή ενός live)…Rodeo δεν πρόκειται να πατήσω ποτέ και για κανέναν λόγο…Υπήρξε η σκέψη για Θεσσαλονίκη αλλά τα οικονομικά μου απαγορεύουν ακόμα και την σκέψη μιας και έκλεισα εξωτερικό για ratm και χρωστάω όλα τα έξοδα…

Σκατά στην τρύπα…περίμενα πολλά χρόνια να έβλεπα riverside απο τότε που είχαν ανακοινωθεί σε ένα fest στην Δράμα αν δεν κάνω λάθος (που δεν έγινε νομίζω…) και δυστυχώς δεν θα τους δω αλλά είμαι σίγουρος πως κάπου θα τους πετύχω στον σρόμο μου και με ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ για να τους απολαύσω…!

αυτά τα ολίγα

p.s. sorry σε rip noob που το είχα σίγουρο πως θα ανέβαινα και του το λεγα απο τότε…sorry mate…:frowning: