Riverside Live in Athens 7 Μαίου @ Rodeo & 8 Mαίου @ Principal Θεσσαλονίκη

μόλις πρόσεξα ότι είναι πάνω στον ημιτελικό του final four…πάει και αυτό λοιπόν.

Σιγά, μην τρελαίνεσαι :slight_smile:

Παίζει να μην πάω και γω άμα χρειαστεί να κατέβω Λάρισα για να δω Kilimanjaro DarkJazz Ensemble σε περίπτωση που δεν έρθουν Θεσσαλονίκη.

ΚΙ ΕΔΩ ΘΑ ΠΑΩ

ε ρε γαμωτο εκει που το ειχα 90% να παω σκάνε μυτη και οι nevermore και μαμιεμαι!!!
δεν το κόβω να πηγαίνω τελικά θα προτιμήσω τον Warrel και την παρέα του…

Παιδιά μόλις προχτές άκουσα τυχαία riverside για πρώτη φορά και τολμώ να πω ότι έχω μείνει άφωνη… Και τώρα που έμαθα ότι παίζει και λάιβ το σκεύτομαι πολύ σοβαρά γιατί απότι κατάλαβα θα είναι εμπειρία (άσχετα με το χώρο του Rodeo). Φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι θα λέγατε να τρέξω οπότε ρωτάω απευθείας ποιο από τα άλμπουμ τους μου προτείνετε να λιώσω πρώτο. Ευχαριστώ προκαταβολικά όσους μου απαντήσουν :slight_smile:

Mακαρι να ερθουν Θεσσαλονικη οι KDE. 8)

Τους Riverside σημερα τους εμαθα τους ακουω τωρα απο το myspace τους. Μιξη Porcupine Tree μουσικης και Anathema φωνητικων. Ωραιοι φαινονται, αν η τιμη ειναι 20-25 euro θα παω στο Principal.

Τα δύο πρώτα (out of myself & second life syndrome) είναι για μένα τα καλύτερα τους…και το τελευταίο επειδή λογικά θα παιξουν πολλά απο αυτό…

Αλλά μην πας μωρέ στο live…σοβαρά θα χάσουν πολύ απο την μαγεία τους στην τρύπα…μπορείς να ακούσεις άνετα και χωρίς πίεση την δισκογραφία τους και να τους δεις σε καλύτερες συνθήκες στο εγγύς μέλλον…Πάντως είτε για το live είτε όχι να ακούσεις δισκογραφία…μόνο κερδισμένη μπορείς να βγεις…

Εγώ πάντως το λάτρεψα το περσινό “Anno Domini High Definition” και το συστήνω ανεπιφύλακτα!
Από τους ποιοτικότερους δίσκους του '09. :wink:

Όσο για το Rodeo…
Προσωπικά πιστεύω πως αν γουστάρεις πραγματικά να δεις live μια μπάντα, την βλέπεις όπου να 'ναι (σχεδόν).
Το να μην πας και να περιμένεις την επόμενη φορά είναι ζόρικη απόφαση. It’s up to you.

Για Θεσσαλονικη 20 ευρω εισιτηριο προπωληση στο Metropolis και παιζουν στην περιοχη του λιμανιου στο GaiALive Δοξης 5 Σαλαμινος - Λιμανι. Πολυ καλη η τιμη και πολυ καλη μπαντα. Αξιζει πραγματικα. http://principalclub.com

Α, εκτακτα! Και εικοσαρι τικετ και στο κεντρο το λαιβ.

Κατοχυρωθηκε! 8)

α δεν παιζουν στο principal?που ακριβως ειναι αυτο?εκει κοντα που γινοντουσαν και οι προβολες για το φεστιβαλ κινηματογραφου?

Ναι. Ελπιζω να λεει το μερος, δεν εχω ξαναπαει.
Εδω ο χαρτης:

http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&q=Δόξης+5+%26+Σαλαμίνος%2C+Θεσσαλονίκη

το setlist στην πρώτη συναυλία της φετινής περιοδείας στο Tilburg της Γερμανίας ήταν:

  1. Hyperactive
  2. Driven To Destruction
  3. Cybernetic Pillow
  4. Conceiving You
  5. Egoist Hedonist
  6. Left Out
  7. Hybrid Times

Encore:
8. 02 Panic Room

δηλαδή όλο το καινούριο και άλλα 3 από τα παλιότερα… ήταν πάντως διαφημισμένο σαν special evening with friends… Στο πρώτο σκέλος της περιοδείας διάλεγαν και κάποια από τα Reality Dream II & III, Loose Heart, Second Life Syndrome, The Same River, In Two Minds σε κάθε συναυλία (συνολικά 11-12 τραγούδια κάθε φορά)… δεν φαίνετε να παίζουν τα Out Of Myself και I Believe εκτός αν μας κάνουν τη χάρη λόγω πρώτης φοράς… το παιδί που μίλαγε με το συγκρότημα ας κάνει μια παραγγελιά

Τελικά στο Principal δεν θα παίξουν? Στο myspace τους λέει Principal. Έχει πάρει κανείς εισητήριο (για Σαλόνικα) να μας πει νούμερο, να ξέρουμε πάνω κάτω τι κόσμος θα πάιξει?

Eγω εχω το 22 αλλα το πηρα την δευτερα!:-k

Στο Πρινσιπαλ εχει τις τελευταιες παραστασεις απο Αγαμους Θυτες(πηραν παραταση),οποτε το λαηβ μεταφερθηκε στο ΓαιαLive.

Χμμμ, thanks.

απίθανη συναυλία… αντικειμενικός δεν είμαι γιατί τους γουστάρω πολύ, αλλά ακόμα και ο ήχος τους μου φάνηκε εξαιρετικός…το ροντέο φυσικά και είναι για τα πανυγήρια αλλα ο κόσμος γούσταρε, η μπάντα φάνηκε να γουστάρει και έπαιξαν σε υψηλά στάνταρ… σετλιστ ούτε που θυμάμαι, παίξανε σίγουρα όλο το καινούριο και 5-6 παλιά (Conceiving you, 02 Panic Room, The Same River και έχω-σκαλώσει-τελείως-δεν-θυμάμαι-άλλα)

Φοβερό live απο τους ανερχόμενους Πολωνούς και με ηχο καμπάνα…(χαλαλι δλδ για την μεγαλη αναμονή περιπου 1.30 ωρα)…επαιξαν οντως ολο το καινούριο,τα κομματια που ανεφερε ο Μαριος παραπάνω και αν δεν με απατα η μνημη μου (γιατι εχω να ακουσω και καιρο το πρωτο τους) τα reality dream II και ΙΙΙ…επαιξαν 2 ωρες γεμάτες και προσεφεραν ενα ομορφο μουσικο ταξιδι σε ολους τους παρευρισκομενους…τον χωρο του rodeo θα τον αφησω ασχολιαστο γιατι δεν θα ξαναπατησω εκεί στο μελλον…so simple…

ρε Dav, φόραγες μπλούζα Alter Bridge?
τώρα μου έσκασε που σε ήξερα.#-o