Riverside: Live in Greece (1-2/6/2013)

δυστυχώς δεν προλαβαίνω να παω λογου εξεταστικής… :confused: :cry:

ελπίζω οι βορειοι να το τιμήσουν γιατι ειναι μια τιτανομεγιστη μπαντα…

Οι Riverside μας ενημέρωσαν πως οι εμφανίσεις τους στη χώρα μας αυτό το σαββατοκύριακο δε πρόκειται να διαρκέσουν κάτω από ΔΥΟ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΩΡΕΣ!!! Ετοιμαστείτε!

Εισιτήρια συνεχίζουν να προπωλούνται σε Tickethouse και http://riverside2013-ath.eventbrite.com/ προς 20?

Μακάρι! Άντε σε 48 ώρες περίπου θα τους βλέπουμε Αθήνα! :smiley:
(και μονο για το Escalator Shrine εγώ χαίρομαι!)

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk HD

:cry::cry: Πεθαίνω που θα χάσω ΑΥΤΟ το λάιβ. Καλά να περάσετε και για τη φοιτητιώσα νεολαία που διαβάζει και δεν έχει και φράνγκο.

Αν σκεφτεις οτι την τελευταια φορα, με αλλη (πανκακη) διοργανωση το εισητηριο κοστιζε 23? και πραγματοποιηθηκε στο [B]ροντεο[/B], οπου ειχε κοσμο μεχρι πανω στα ηχεια, και τωρα γινεται στο gagarin προς 17/20?, ειναι μαλλον λυπηρη τοσο χαμηλη προσελευση για ενα συγκροτημα με πολυ αξιολογη μουσικη προσφορα στον ευρυτερο χωρο της progressive rock/metal.

Σας ευχαριστω πολυ που μου κανατε πολυ καλυτερη μια δυσκολη μερα!

Κανα παλικαρι που θα παει αποψε σαλονικα και δεν πηρε ακομα εισητηριο να του δωσω ενα που μου περισσευει σε καλυτερη τιμη?

Στάλθηκε από το LG-P500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Ρε παιδιά, κανένας από Θεσσαλονίκη να μας πει εμπειρίες να ξέρουμε τι να περιμένουμε αύριο;

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk HD

Οι Riverside με τον αέρα ενός group καταξιωμένου πλέον, παρέδωσαν σήμερα στο Οχτάμπαλο μαθήματα προοδευτικής μουσικής, πραγματοποιώντας μια 2ωρη εμφάνιση εντυπωσιακή ακόμα περισσότερο συγκριτικά με την προ τριετίας εμφανίση τους, με έναν ήχο σεμιναριακό “DOLBY SURROUND”, απόδειξη του οτι αν έχεις επαγγελματική συμπεριφορά, δικούς σου ηχολήπτες και εξοπλισμό ποιότητας, δεν χρειάζεται να παίζεις στο Royal Albert Hall για να έχεις ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΗΧΟ…o τελευταίος τους δίσκος που αποδόθηκε σχεδόν ολόκληρος απέκτησε ακόμα μεγαλύτερη αξία, η δε χαλαρή και επικοινωνιακή σκηνική παρουσία του ηγέτη-τραγουδιστή τους μια ευχάριστη έκπληξη…εις το επανιδείν…

Όπως τα είπε και ο πιο πανω. Ηχαρα, φανταστικό παίξιμο, επικοινωνία με τον κοσμο και μια prog rock μπάντα που είναι πραγματικα ROCK και στην σκηνική της παρουσια και δεν παιζει λες και δίνει σεμινάριο σε μουσικό Κονσερβατόριο. Να πάτε όσοι έχετε δεύτερες σκέψεις. :slight_smile:

:cry: ειχε κοσμο?(για να ελπιζω στο να ξαναρθουν θεσσ…)

Κ αυτή τη φορά είχε κ κόσμο:lol: γιατί την προηγούμενη που ήρθαν,από ότι έλεγαν κάποια παιδιά έξω από το μαγαζί δεν ήταν ούτε ογδόντα άτομα.Για το λάιβ ότι είπαν οι προηγούμενοι φίλοι,οπότε μην το σκέφτεστε καν.
Α ναι πάρτε κ λεφτάκια μαζί σας γιατί έχουν αρκετό πράμα που σαλεύει για πώληση.:slight_smile:

Τι καλούδια έχουν; Από τιμές τι έλεγαν;

Γενικά, αυτοί που πήγατε Θεσσαλονίκη, ακούσατε παραπάνω από τα 13 τραγούδια που έπαιξαν στις άλλες ημερομηνίες;

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk HD

5-6 σχέδια t-shirt,κάποια σιντί που δεν πρόσεξα τι ήταν κ σε βινύλια το τελευταίο,το Rapid Eye Movement κ το Second Life Syndrome.Βασικά θα ήθελα να δώ το Anno Domini σε βινύλιο αλλά δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει σε αυτό το φορμάτ.Από τιμές 25? τα βινύλια,15? τα μπλουζάκια κ κανά δεκάρικο τα σιντί.:wink:

Έχουν t-shirts το dvd, το ep, το καινούριο και κάποια σε βινύλια.Τιμές φαρμακείο.20-25 ευρώ δυστυχώς,εδώ τα χαλάμε. Έπαιξαν πάνω από δύο ώρες,αλλά δεν θυμάμαι σετλιστ για κανέναν λόγο.

Υπάρχουν μια σειρά απο μπλουζάκια στα 15 ευρώ και 10 ευρώ, ακόμα και με το εξώφυλλο του Second Life…υπάρχουν βινύλια των 2 τελευταίων θαρρω στα 25 ευρώ, η ltd του τελευταίου στα 20 ευρώ, το τελευταίο ep στα 10 ευρώ, ένα Lunatic soul στα 15 ευρώ και κάτι ακόμα που δεν θυμάμαι…πρέπει να είμασταν χθές καμια 300 περίπου…επίσης μετά τη συναυλία ο Duda ήρθε σχετικά άμεσα για φωτογραφίες, υπογραφές κτλ…επίσης και ο ντράμερ…στο τέλος ξέστηναν τον εξοπλισμό τους επί ωρα, πολύ επαγγελματίες με την σωστή έννοια του όρου…μέχρι και δική τους κονσόλα έφεραν, είχαν 2 ηχολήπτες κτλ…ΑΨΟΓΟΙ…σε ένα μικρό χώρο σαν το Οχτάμπαλο έκαναν θαύματα…

τα βινύλια απ’ότι είδα κ σε διάφορα σάιτς τόσο έχουν.Εγώ πάντως τσίμπησα το τελευταίο:D

Σετλιστ ιδιο με αυτο?

[SPOILER]http://www.setlist.fm/setlist/riverside/2013/silver-church-bucharest-romania-63d9aa57.html[/SPOILER]

[SPOILER]Η εχωσαν κανα καλουδι απτα 2 πρωτα?
Γιατι με αυτο το σετλιστ δυσκολα βγαινει το 2ωρο,με καμποσα τζαμαρισματα βεβαια…[/SPOILER]

Αυτό είναι το setlist, σε κανά 1-2 είχαμε μια extended version με ουσία βέβαια…δεν θυμάμαι αν προσέθεσαν ακόμα ενα χθες…πανω στη σκηνή ήταν 1 ωρα και 55 λεπτά…ο Μariusz ήταν ομιλητικός, θύμισε λίγο Ακερφελντ ισως, αλλά στο πιο συγκρατημένο και οχι τοσο εξεζητημένο χιουμορ και χωρις τόσο φλυαρία…πάντως αξίζει…να πάτε…θα ακούσετε ήχο κρύσταλλο και θα δείτε μια σκηνική παρουσία πολύ καλή…

Νομίζω πως ναι,αν και δεν είμαι κ ο πιο φανατικός οπαδός για να γνωρίζω πλήρη δισκογραφία.

Thanks!
Λογικα θα τιμησω σημερα!