Roadburn 2012

και τα αλμπουμς μια χαρα ειναι(τουλαχιστον το Pilgrimage γιατι το God is Good δεν το εχω ακουσει πολυ προσεκτικα ακομα).Live βεβαια δεν τους εχω δει,οποτε επιφυλασσομαι.

Άλλη φάση οι δίσκοι, άλλη φάση τα live τους. Δεν υπάρχει σύγκριση.
Είναι εμπειρία πάντως να τους δεις ζωντανά. Είναι καθηλωτικοί.

Άμα σκάσουν και τίποτα Νευρωτικοί που λέει ο Red Rum θα είναι έπος το φετινό Roadburn.

Βασικά όμως δεν λέει να ξεκολλήσει από το κεφάλι μου ότι υπάρχει η πιθανότητα να ακούσω ζωντανά με τα αυτάκια μου το κομμάτι που γέννησε το stoner :

[I]http://www.youtube.com/watch?v=2DJpZD5d9Io[/I]

Θα αδειάσουν τα coffee-shops λέμε φέτο :!:

Mε Sleep, Voivod και Οm, αν ανακοινωθούν Neurosis και Bongripper μας βλέπω Κυριακή μεσημέρι να ψήνουμε αρνιά σε κανένα ξέφωτο στο Tilburg και να σκάμε στο φεστιβάλ με τη νεκροκεφαλή και να ανταλλάζουμε κοψίδια με bong.

Ααα επίσης ελπίζω να έχει και καμιά από αυτές τις φρέσκιες μπάντες με γυναικεία φωνητικά που γουστάρουμε…

Blood Ceremony, Dark Castle, Sabbath Assembly/Jex Thoth, The Devil’s Blood, Witch Mountain

:papas:

update: Προστέθηκαν οι Καλιφορνέζοι [B]Saviours[/B].

[SPOILER]Τρελή σύμπτωση εντωμεταξύ. Τους έμαθα τυχαία πριν από μερικές μέρες σε ένα μπλογκ…[/SPOILER]

Roadburn is honored and proud to welcome for their first ever European performance, d.USK, the final embodiment of diSEMBOWELMENT, whom will play an exclusive set of diSEMBOWELMENT?s legendary funeral doom opus, Transcendence into the Peripheral on Thusday, 12 April, 2012 at the 013 venue, Tilburg, Holland

^^ 8O Πάμε μωρή τρέλα ! Όσο πάει και καλύτερα !

Βάζετε και τα αφισάκια όμως που ναι όμορφα…



Οι Solstafir γαμάνε! Ναι!
Όλο και προς το καλύτερο πάει η φάση.

και Agalloch. Τα εισιτήρια ποτε βγαίνουν? το tilburg είναι κοντά στις βρυξέλλες? αν μένω εκεί μπορώ να πηγαίνω? που είναι καλύτερα να μείνεις?

bruxelles ειναι αρκετα μακρυα, δλδ θυμαμαι με τρενο το χα κανει νομιζω γυρω στις τεσσερις ωρες μεχρυ ροτερνταμ, οποτε σιγουρα αυθυμερων ειναι μεγαλη ταλαιπωρια (βασικα δεν παιζει καν να ναι εφικτο)

τωρα μπορεις να μεινεις ειτε τιλμπουρκ ειτε αιντχοφεν που ναι κοντα…
αλλιως μετα ουτρεχτη, η και αμστερνταμ, η και αλλιως χαγη, αλλα αυτα πρεπει να ναι 2 ωρες μακρυα οποτε και εκει, πανω κατω καθε μερα ειδικα το βραδυ ειναι ταλαιπωρια…
ιμχο το καλυτερο ειναι να σαι τυχερη, ειτε να βρεις καποια πτηση κατευθειαν απο βολομ η και αλλιως θες με ραιανερ για βρυξελλεςμ ειτε μιλανο μπεργκαμο αιντχοφεν αλλα θελει και ανταποκριση για μιλανο…

αλλα ας σε τοποθετησουν αλλοι που χουν παει ροουντμπερν καλυτερα :stuck_out_tongue:

[B]
Obsessed ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ[/B] :!:

Κλάμα !!! :cry:

Δεν είχα ακούσει τίποτα για επανένωση, μου ήρθε κατακέφαλα αυτό !
Τον μπαγάσα τον Wino μας το κράταγε για έκπληξη…

Εντάξει, αυτό το Roadburn ΔΕΝ χάνεται !

[SPOILER]Προτιμούσα Scott Reeder αλλά δε βαριέσαι…λεπτομέρειες τώρα.[/SPOILER]

το’χε πει ο wino παντως σε συνεντευξη στο metal hammer πως ψηνεται ριγουνιον.κωλοφαρδοι οσοι θα πατε φετος,αλιμονο σε εμας τους μικροτερους:p

^^ Α μάλιστα, έχω χρόνια που σταμάτησα να αγοράζω το hammer…

Αλήθεια, πόσο καλύτερο μπορεί να γίνει αυτό το fest ? Πόσο ?

[SPOILER]Με Neurosis και YOB μπορεί να γίνει…:papas:

edit: @ savealekos, ε πιστεύω με νέο δίσκο στις αποσκευές κάτι μπορεί να γίνει με τους YOB…[/SPOILER]

εγω φετος ειμαι σιγουρα πανω λογω του ταματος που χα κανει στη παναγια τη σουμελα για να δω μια φορα σληπ στη ζωη μου…
τωρα για αλλα γκρουπς ξερω οτι θα με καλυψει το ροουντμπερν

ατ μπρεην
γιομπ πριν απο σληπ ποσο θα ΓΑΜΑΕΙ
και αν δω νιουροζις 2η φορα σε 2 χρονια θα κλαψω :roll:

Βρυξέλλες-Τίλμπουρχ είναι ένα τρίωρο με το τρένο αλλά γενικά ξέχνα το, το βράδυ δεν υπάρχουν τρένα που να σε βγάζουν έξω από την Ολλανδία. Οπότε ψάχνεις για όσο_πιο_κοντά_στο_Τίλμπουρχ γίνεται, το βραδινό σιδηρ. δίκτυο των Ολλανδών είναι υπεραξιόπιστο έχει τρένο κάθε ώρα περίπου. Επίσης το να κλείσεις κάπου κοντά σε σταθμό τρένου θα’ναι μια σοφή επιλογή, τα ταξί ξεκινάνε την ταρίφα τους από τα 8 ή 9 ευρώ οπότε όσο λιγότερο τα χρησιμοποιήσεις, τόσο καλύτερα.

Έντιτ. Φυσικά υπάρχει πάντα η επιλογή του κάμπινγκ. Μέσα στο Τίλμπουρχ, ο διοργανωτής βάζει και λεοφωρειάκι κλπ, είναι μόνο 50ευρώ ενώ τα ξενοδοσχεία εκεί είναι φαρμακείο σκέτο, αλλά οκ, Απρίλης μήνας εκεί το βράδι έχει στην καλύτερη 10 βαθμούς, νο μπάνιο κλπ.

Για Yob που λέτε παίζει, ήταν να παίξουν πέρσι όλο το Unreal Never Lived αλλά ακύρωσαν όλη την ευρωπαϊκή τους περιοδεία (με Ramesses και Eibon ε) οπότε δεν αποκλείεται να"χρωστάνε" μια εμφάνιση στον διοργανωτή.

90% θα δωσω κι εγω το παρον,το λαηναπ οσο παει γινεται και πιο γκαβλα.Για πειτε οσοι εχετε παει,τα εισιτηρια ειναι λιγα,ποσο νωρις πρεπει να τα παρουμε κτλ,γιατι με εχουν τρομαξει τα μαλακιστηρια οι Ολλανδοι,κανουν σολντ αουτ απο τωρα για τον Μαρτιο ξερω γω.

την ημέρα που θα βγουν (10 το πρωί, εκτός αν άλλαξε κάτι), είσαι πάνω απο το πισί και περιμένεις να ανοίξουν
αν αφήσεις να περάσει μισή ώρα, ατύχησες
μπορείς να ελπίζεις στην συνέχεια σε κάποια μεταπώληση (κυρίως στο DFFD) ή απο ebay στην διπλή τιμή

[B]+ Virus

  • Hexvessel
  • Dark Buddha Rising[/B]



:smiley: