Roadburn 2012

…και [B]Coroner[/B] στο Afterburner !


:hippy:

Δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι εκλεισαν σε Roadburn και Hellfest (καποια στιγμη μπορει) αλλα προς το παρον ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ.

Μάλλον έχει να κάνει με το ότι βαρέθηκαν να μπλέκουν με διοργανωτές και ηχολήπτες της πούτσας και ελπίζουν ότι το υλικό τους κάποια στιγμή πρέπει να αποδοθεί σωστά λάηβ.

Μια χαρα μ ακουστηκε το υλικο τους οταν ηρθανε - και μαλιστα τα κομματια του TIR ηταν πολυ καλυτερα ζωντανα.

Δε μιλάω για Ελλάδα, για τις πρόσφατες ανά την Ευρώπη εμπειρίες τους αναφέρομαι. Στη Γερμανία ο ηχολήπτης τα σκάτωσε και στον ήχο συνολικά και στο πότε έβαζε τα ιντερλούδια να παίξουν.

Μπα… απιθανο μου φαινεται… οχι για τη συγκεκριμενη διοργανωση επειδη απ οσο νομιζω ηταν αρκετες οι μπαντες που δεν ειχαν καλο ηχο. Οι Necros Christos εχουν δειξει με διαφορες κινησεις τους οτι θελουν να πιασουν μεγαλυτερα ακροατηρια κι εμενα δε μου φαινεται κακο απο τη μια, μαλλον καλα καναν και κλεισαν στο Hellfest. Απλα το Roadburn μου φαινεται ως ενα πραγματικα υπερακυρο φεστιβαλ για το κοινο στο οποιο απευθυνονταν μεχρι τωρα. Ειδα και τους Grave Miasma περσι δλδ κι ενω απο τη μια χαρηκα, απο την αλλη σκεφτομουν ‘‘γιατι παιξανε;’’. Οι Necros Christos απο την αλλη εχουν ενα ονομα οποτε καποια απηχηση λογω αυτου και μονο θα την εχουν. Απλα αυτες οι μπαντες (δυστυχως) δεν ειναι για τετοια φεστιβαλ. Πολυ λιγοι ειναι εκεινοι που θα τις παρακολουθησουν οπως τους αξιζει.

και fleshpress…δεν χάνεται με τίποτα αυτό γαμώ το online ticket σύστημα όλο

ώπα, τι Fleshpress γαμώ τα πρέκια!
Αρχίζει να γίνεται ενδιαφέρον.

Εντιτ. Στο αφτερμπέρνερ λέει :confused:

Ο ίδιος ο Mors πάντως έλεγε ότι έχει βαρεθεί τις μαλακισμένες διοργανώσεις, γι αυτό έγραψα ότι μου φαίνεται λογικό. Τώρα συγκεκριμένα για Ρόντμπερν, δεν έχω παραβρεθεί ποτέ, δεν ξέρω τι παίζει εκεί. Αλλά ΟΚ, ένα κάποιο ΝΤΟΥΜ το έχουν οι NC έτσι κι αλλιώς στη μουσική τους, ατμόσφαιρα έχουν οπότε why not.

Oι Bongripper θα παιξουν ολο το Satan Worshipping Doom

http://www.roadburn.com/2011/09/bongripper-to-play-two-sets-at-roadburn-2012-satan-worshipping-doom-entire-album-performance-at-afterburner/

ποοο μερα με τη μερα ζηλευω και περισσοτερο

Additionally, the band will perform its 2010 album, Satan Worshipping Doom in its entirety for a special Afterburner set

Μαλιστα.

Δυο φορες θα παιξουνε, αλλα το SWD ειναι στο Afterburner.

Αν ανακοινωθούν και Neurosis, έκλεισε 100% για μένα. Θέλω διακαώς και Ufomammut, Rwake αλλά το κόβω χλωμό, γιατί έπαιξαν πέρσι, οπότε τον πούλο για φέτος.

Επίσης ανεξάρτητα αν θα πάω ή όχι, καλό είναι να παίξουν και οι DARK CASTLE, γιατί χώνουν τις μισές σλατζομπάντες, και η Stevie είναι κορφαία ροουντμπερνόφατσα.

Και με δυνατή δισκάρα φέτος. Καλά πάμε…

  • ULVER την πρώτη μέρα

και…

Justin K Broadrick will be Artist in Residence at Roadburn Festival 2012. Justin will play 3 different sets during Roadburn Festival 2012, starting off as White Static Demon vs JK Flesh on Thursday, April 12 at the Midi Theatre. Friday, April 13th, Justin will perform as Final. Broadrick?s residency will lead into his main project, Jesu, performing on Saturday, April 14th.

Και 200 ευρώ το εισιτήριο για το τετραήμερο λέει λόγω αύξησης του ΦΠΑ

Σου δινουν κανα 20κιλο φουντα μαζι με το εισητηριο ? :-k

A ναι ε? Μήπως έχουν κι εκεί Βενιζέλο?

ΟΞΩΑΠΟΔΩΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΟΙ ΟΛΛΑΝΔΟΙ.