Roadburn Festival 2011

Bρυξέλλες. Αρκετά καλύτερα από το Νταμ, μετά από βρυξέλλες τρενάκι. Το Ντύσσελντορφ είναι λίγο πιο μακριά. Γενικώς βέλγιο-ολλανδία είναι σα μία χώρα.

“Αφού το βέλγιο δεν υπάρχει, τα χουμε πει αυτά” ([FONT=Arial]© [/FONT] Bleedin) :lol:

& Blood Ceremony + In Solitude

Soilent Green οκ, μετά την περσινή ακύρωση.
Φακ. Αρχίζει να γίνεται ΜΕΓΑΛΟ το φετινό φεστ. :|:|:|

Εντιτ. Επίσης οι Σουηδοί Ghost. Ρετρό οκαλτίλα σαν τους Blood Ceremony, από αυτές που ακούνε ποτς και γράκχοι και υψώνουν γροθιές.

ΜΟΥΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙΑΙΑΙΑΙ

Βασικά το copyright του σπόιλερ ανήκει στο Fight Club (τη ραδιοφωνική εκπομπή ε) :p.

Μπορεί να ποστάρει κάποιος τις μπάντες που έχουν κλείσει μέχρι τώρα;… Καμιά ελπίδα για Sleep ή Om, υπάρχει;

SunnO)))
Swans
Pentagram
Soilent Green
Alcest
Blood Ceremony
Ghost
In Solitude

έντιτ. Ομ έχουν παίξει -τουλάχιστον- 2 φορές στο ρόντμπερν.
Πιθανοί είναι και οι 2.

εντιτ 2. Δάκρυσα με το απο κάτω.

Παιδιά που διοργανώνεται αυτό το Festival ? Εγώ γιατί δεν είχα ακούσει ή δει σε καμιά αφίσα εδώ που είμαι? Ψήνομαι να πάω αν και δεν έχω ακούσει κανένα απο αυτά , έτσι για την φάση!

Μπορει να ειναι τρολ:lol:

Σαν το Χελλφεστ παει να γινει μεχρι στιγμης. Σοβαρα. Τουρλου - τουρλου οι μπαντες, ασχετως του οτι ειναι φοβερες (τι δουλεια εχουν οι Soilent Green στο Roadburn;;; Κανονικα ηταν να παιξουν στο afterburner, να φανταστειτε).

Δεν θα ηθελα να χασει τον χαρακτηρα του, ειλικρινα. Αν ηταν ετσι δηλαδη, πηγαινα στο Χελλφεστ! Αν κι ενταξει, τα επομενα πιστευω πως θα ειναι πιο κοντα στα προτυπα των τελευταιων ετων. Μεχρι στιγμης γουσταρουμε, μεχρι αποδειξεως του εναντιον.

Edit: Τα λεω αυτα, επειδη εκαναν προταση και στους Autopsy. Εφαγαν ακυρο, αλλα αυτο με κανει να αναρωτιεμαι τι στο διατανο θα κλεισουν.

τι δουλειά μπορεί να έχει μια ΣΛΑΤΖ μπάντα της ΝΟΛΑ στο ρόντμπερν? :expressionless:

Ειναι και λιγο GRINDCORE ομως. :stuck_out_tongue: Καλα, και γι αυτους, και για τους Autopsy υπαρχει λογικη κι εδω που τα λεμε καραγουσταρω να ξαναδω Soilent Green, θα αφησουμε τα κοκκαλα μας. Απλα ελπιζω η αναλογια να βγει οκ, γιατι γουσταρα πολυ το ολο vibe στο χωρο ρε φιλε. Οχι πως δεν θα πηγαινα με ενα απλα γαματο line up, αλλα ε, θα μου ελειπε λιγο αυτο.

Σιγά μωρέ, κάποτε είχε παίξει μια GRIND με λίγο DOOM μπάντα στο φεστ.

Γενικότερα κούλαρε μωρέ ψείρα, μην τσιτώνεις με το παραμικρό, έχεις και παράπονο από το ρόντμπερν. Το μόνο που δεν θα κόλλαγε για τους Autopsy θα ήταν το tag death metal. Αμα κάνανε ριγιούνιον Winter δηλαδή πόοοοοοοοση (μουσική) διαφορά θα είχε?
Εδώ πρόπερσι παίζανε για Amebix τι να λέμε τώρα.

Μέχρι στιγμής μιλάμε για το εντυπωσιακότερο ρόντμπερν από πλευράς ανακοινώσεων και γκρινιάζεις μωρέ?

Καλα εχεις δικιο, εχω γινει λιγο γρια τις τελευταιες τρεις βδομαδες. Θα μου περασει.

Δεν ξέρω τι λέτε αποπάνω, εγώ πάντως φτιάχνομαι όλο και πιο πολύ.

Γιέα, Alcest!

Τελικά είμαι πολύ βλάκας βρε παιδιά!! #-o#-o
Έπρεπε να διαβάσω καλά το thrad…Oλλανδία δεν πάω με τίποτα!!!

νόμισες έστω και για λίγο ότι αυτό το πράμα γίνεται Ελλάδα? :stuck_out_tongue:

Πενταγκραμ και Γκρίφιν στο ίδιο φεστ δηλαδή… :vibrate:

SunnO)))
Swans
Pentagram
Soilent Green
Alcest
Blood Ceremony
Ghost
In Solitude
Place of Skulls

O Griffin θα παίξει έτσι κι αλλιώς με Pentagram.

Long-running D.C. doom legends Pentagram, with riff-meister Victor Griffin back in the fold, have been confirmed for the Thursday Roadburn date, Thursday, April 14th, 2011.

Άσχετα αν δεν τους παλεύω μία.

+Count Raven

(ετσι για το ινφο κοντριμπιουσιον:p)

αα, τα πραγματα οσο πανε γινονται και πιο υπουλα…