Roadburn Festival 2011

--------------

Κλα ντε κεκτημενη ταχυτητα. =P Το χω μεγαλο αχτι παντως να δω Pentagram μετα το σφολι που εφαγα στο Hellfest του '09. ‘‘Εχασαν’’ την πτηση οι μλκς, επειδη ο αλλος μπηκε εκτακτως στη ψειρου.

Angmar τότε στο Hellfest ήταν ένα παιδί που είχε κινήσει 4 φορές να δει pentagram και δεν είχε καταφέρει να τους δει καμία, οπότε και να κλείσουν, μην ενθουσιάζεστε:p

Ήδη από την ανακοίνωση για Swans είχα ψηθεί. Αν μπουν και neurosis και godflesh είμαι 90% μέσα.

Αν και φέτος θέλω να πάω και Ηellfest, και Inferno. Και Νeurotic, άμα λάχει.
Fuck, κάτι κάνω λάθος στη ζωή μου…:-k :-k :frowning:

Ποιο ειναι αυτο?Γινεται Ευρωπη?.To Neurotic εννοω

Eυρώπη, ακριβώς στο ίδιο μέρος με το Roadburn (Tilburg). Death-ο-grind πραματάκι ένα μάτσο μούρλια.
Πέρσι μάλιστα έγιναν με διαφορά 2 εβδομάδων μόλις.
Δηλαδή αν κερδίσω το λότο ή παραιτηθώ, μπορώ να παω και στα 2

A ψαρωσα .Νομιζα θα ταν της Neurotic Records και θα παιζαν ολη μερα οι Neurosis :stuck_out_tongue:

Απ’ότι ξέρω της Neurotic είναι :roll:
Δεν ξέρω πώς τους βγήκε τόση καφρίλα, πιθανώς για να πιάσουν το κοινό που δεν θα καλύψει το Roadburn. Το λίγο που περισσεύει δηλαδή.

edit - Έπαθα brainfreeze. της Neurotic είναι, όχι της Neurot.
Nα γιατί δεν παίζουν όλη μέρα οι neurosis!

Ναι φειλαραμε αρκετα:lol::lol:.Καιρο εχουν να ανακοινωσουν κανα ονομα για το ροουνμπερν παντως

ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΦΕΤΟΣ

Μάλλον κι εγώ θα το επιχειρήσω φέτος. Πρώτη φορά συναυλία σε εξωτερικό κι έτσι.

Ε τα επομενα ξερετε ποια ειναι. Teeth of Lions Rule the Divine, Corrupted, Boris, Yakuza, θελω να ελπιζω σε Ulver, το οποιο ειναι καθαρα προσωπικη προσδοκια κι Αγιος ο Θεος, βοηθεια μας, κλπ.

Γενικα παντως εχουν δωσει πολυ μεγαλες υποσχεσεις για το επομενο, θα χει λεει κι ενα μινι curator event το Σαββατο και γενικα να δουμε. Η τιμη του εισιτηριου παντως ενδεχεται να ανεβει κι αλλο και δε μπορω να καταλαβω για ποιο λογο. ή μαλλον μπορω, πονταρουν στο οτι βγαινουν 2.300 εισιτηρια ολα κι ολα και σου λεει οσο και να το βαλουμε sold out θα γινει δηλαδη.

Εσείς που έχετε ξαναπάει, πόσα είχατε ξοδέψει συνολικά; Χωρίς τα εισητήρια του φεστιβάλ.
Τα οποία θυμίστε μου πόσα ήταν πέρσι… :-k

150 εισιτήριο 3ημέρου.
Κάπου 500-600 περίπου τα λοιπά έξοδα σε νορμάλ ρυθμούς σπατάλης (αεροπορικά-μετακινήσεις-φαί-μπύρες-μερτς).


Και μια 200άρα-300άρα εξτρά άμα εκραγεί πάλι κάνα ηφαίστειο. :stuck_out_tongue:

Γαμώτο. Πάλι δε θα έχω δουλειά τότε.
Ούτε ένα προγραμματισμό δεν μπορούμε να κάνουμε!

Ο κουμπαράς μου πάντως έχει αρχίσει ήδη τη δουλειά του. Δουλειά ξεδουλειά, βλέπω να είναι κορυφαίο του χρόνου. Ψηθείτε για ρόκιν αποστολή.

150 εισιτήριο τριημέρου?

φακ ντεμ μπιτσεζ

αν κλεισουν μπορις,

Όχι ότι έχω κάνει ποτέ ταξίδι στο εξωτερικό, αλλά 500 σαν πολλά δεν είναι; Ή τουλάχιστον πολλά μου ακούγονται εμένα. :-k

δεν είπε κανείς ότι είναι λίγα, αλλά τα αεροπορικά πολύ δύσκολα βγαίνουν κάτω από 200-250 ευρώ, το φεστ έχει κάμπινγκ με 50 ευρώ, αλλά δε συνιστάται για αυτή την εποχή και με θερμοκρασία το βράδι καντά στους 5-10 βαθμούς (στην καλύτερη), τα ολλανδικά ξενοδοχεία είναι λίγο πιο ακριβά από τα (πιασοκώλικα) ελληνικά, οπότε do the math.

αεροπορικα υπολογιζετε για αμστερνταμ, βρυξελλες η ντυσελντορφ? γιατι νομιζω για ντυσελντορφ παιζει να ειναι πιο φθηνα (νταξει οχι καμια τεραστια διαφορα)