Robert De Niro movies

Ο Robert De Niro είναι από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς, όπως και πολλών από εσάς φαντάζομαι. Ποια ταινία του είναι η αγαπημένη σας?

Με τεράστια δυσκολία αποφάσισα να ψηφίσω την Ένταση (Ηeat) γιατί σαν ταινία είναι η αγαπημενη μου αν και ο De Niro έχει δώσει καλύτερες ερμηνείες σε άλλες ταινίες.

(Αν δεν σας καλύπτει η λίστα, γράψτε ποια είναι η δικιά σας αγαπημένη ταινία στα σχόλια)

Δυσκολεύτηκα σ’αυτό. Σε όλες αυτές τις ταινίες έπαιξε από πολύκαλά έως φοβερά. Επιλογή μου τελικά ήταν “Ο Ταξιτζής”, γιατί δεν έχω ξαναδεί τέτοια ερμηνεία για τέτοιου είδους ρόλου… για την ακρίβεια, δε θυμάμαι ποτέ ένα τόσο περίεργο ρόλο σε ταινία!

Ήμουν ανάμεσα και σε “Ελαφοκυνηγό”, αλλά εκεί μάλλον του κλεψε τη δόξα ο Walken.

Godfather II, αν και ίσως έπρεπε να υπάρχει μία επιλογή και για τα 3 μέρη.
Για να πω την αλήθεια, από τις υπόλοιπες έχω δει 2-3 το πολύ, αλλά ο νονός μου έχει μείνει για διάφορους λόγους (τόσο ως ταινία, όσο και για τη μουσική).

Ηλία… το θέμα αφορά το DeNiro! Στο ένα (και στο τρία νομίζω) δεν έπαιζε :wink: :stuck_out_tongue:

Με συγχωρείς, άλλον είχα στο μυαλό μου σκεφτόμενος τους νονούς 8)

Ψηφιζω Taxi Driver, αν και για τον DeNiro σαν ηθοποιο, τι να λεμε…ειναι μια κλαση πανω απο τους περισσοτερους

Novecento.

Απιστευτη ηθοποιαρα! Τι να λεμε τωρα…
Προφανως δεν μπορω να διαλεξω.

θεος…απιστευτος…
εγω ψηφισα GoodFellas μονο και μονο ειναι η αγαπημενη μου απο αυτες ολες , εννοειται ειναι τρομερος και στ αλλα
η πραγματικα καλη τελευταια ερμηνεια του ηταν στο Heat οπου παιζει και ο ετερος θεος8)
εκτοτε δυστυχως δεν εκανε τπτ το σπουδαιο με αποκορυφωμα το απαραδεκτο Godsend…
και να μαι ειλικρινης δεν πιστευω να ξανακανει καμια οσκαρικη ερμηνεια:( :frowning:

Από τις ταινίες της λίστας ψηφίζω άνετα Raging Bull, που είναι από τις πιο αγαπημένες μου ταινίες Scorsese, και από τις πλέον κορυφαίες ερμηνείες του απόλυτου ΘΕΟΥ Bobby DeNiro. 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Επίσης κορυφαία ταινία του Bertolucci, και επίσης, εκτός του DeNiro, καταπληκτικοί εκεί οι Donald Sutherland και Gerard Depardieu. 8) 8) 8)

Όλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

ROBERT DE NIRO -όπως και ROBERT PLANT - είναι μόνο ένας άλλωστε

Kai o DeNiros.

lol σε πρόλαβα και τον συμπλήρωσα. :smiley: :wink: 8)

Οσο και να μ’ αρεσαν οι αδιαφθοροι… are you talking to me?
Νταξει δε συγκρινεται. Ουτε σαν ρολος, ουτε σαν ερμηνεια, ουτε σαν ταινια. Απλα αλλου.

Once Upon A Time In America

Πάντως ο Αρ-Γιου-Τόκιν-Του-Μης είναι εκτός συναγωνισμού…

Taxi Driver χαλαρά 8)

στο Taxidriver ολα τα λεφτα ειναι που παει την αλλη σε τσοντοταινια:lol: :lol:
μονο ο Τραβις μπορουσε να το κανει αυτο , θεος!:slight_smile: :slight_smile:

η αγαπημενη μου σκηνη απόλες τις ταινιες με τον Μπομπυ ειναι η εξης:

στο GoodFellas ,εκει που καθεται στο μπαρ και κοιταει με ενα σαρδονιο χαμογελο τον Μορυ , σκεφτομενος την δολοφονια του , ενω παιζει το πολυ ωραιο κομματι των Cream ,“Sunshine of Your Love” …:respect: :respect: :respect:

ειναι τοσες αλλες ακομη αλλα η παραπανω ειναι η αγαπημενη μου:)

Aν εξαιρέσεις το “Κάποτε στην Αμερική” που κατά την γνώμη μου είναι από τις πιο υπερεκτιμημένες ταινίες που έχω δει όλα τα άλλα είναι έπη. Μάλλον οριακά θα ψήφιζα το Καζίνο. Αλήθεια ο “Δαιμονισμένος Άγγελος” γιατί δεν είναι στις επιλογές;