Robert De Niro movies

Οχι τα μπερδεψες, το Καποτε στην Αμερικη ειναι το επος

το μονο που δεν εχω δει ειναι γαμωτο , επειδη ειναι 4 ωρες ταινια…
συντομα θα προσπαθησω

Και το Ακρωτήρι του Φόβου είναι ταινιάρα πάντως, ο Ντε Νίρο πραγματικά δίνει ρεσιτάλ ερμηνείας, αλλά γενικά η ταινία είναι απο κορυφαία θρίλερ των 90’ς, άνετα όμως (εκπληκτική είναι και η ερμηνεία της Juliette Lewis!)

Δεν έχει τύχει να δω πάντως το πρώτο Cape Fear, με τον Γκρέγκορι Πεκ, θα ήθελα να το τσεκάρω κι αυτό κάποια στιγμή.

Ρε σεις,βρήκα τον Τ. Μπικλ να συγκαταλέγεται σε μια λίστα με τους καλύτερους κακούς ταινιών. Τον βρίσκετε κακό?

δεν ειναι καθολου κακος , ειναι ενας τυπος που την ψωνιζει με τα σκατα γυρω του και αποφασιζει να παρει την δικαιοσυνη στα χερια του

Ίσως από τη μία να είναι λίγο καθίκι, αλλά και οι περιστάσεις σε συνδυασμό με το Βιετνάμ τον έκαναν έτσι. Α, και οι νταβατζήδες καλά να πάθουν.

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ “THE KING OF COMEDY”,ΜΙΑ ΥΠΟΤΙΜΗΜΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΚΟΡΤΣΕΖΕ…

ευγε! :bow:
μαλιστα ο ιδιος ο Σκορτζεσε οταν ρωτηθηκε ποιος ειναι ο καλυτερος ρολος του Μπομπυ απαντησε οτι ηταν σε αυτη την ταινια

Η αγαπημένη μου ταινία με συμμετοχή Deniro είναι το Heat(λατρεία στον Michael Mann, ο Scorceze ποτέ δεν με έπιασε όσο τους περισσότερους και ξέρω ότι είμαι απαράδεκτος αλλά Godfather δεν τα έχω δει ακόμα) αλλά ψήφισα Raging Bull μιας και εκεί θεωρώ ότι τα δίνει όλα.

τρομερος.μετα τον πατσινο ειναι ο αγαπημενος μου.οποτε οταν ειδα το χιτ τα σπασα λεμε.μιλαμε για κορυφαια συνεργασια.τα 2 βουνα ενωθηκαν.

Δεν θυμάμαι έστω και μία ταινία που να μην μ’ άρεσε απ’το Mean Streets… μέχρι Ανάλυσε το… ο άνθρωπος είναι χαμαιλέων και σε κάθε ταινία δίνει ρεσιτάλ, απίστευτος!!! Στο Cape Fear!!! Sleepers… ΟΛΕΣ- OΛΕΣ-ΟΛΕΣ

καλα ο τυπος ειναι εκπληκτικος ηθοποιος και απεδειξε οτι στεκεται εξισου τελεια και σε κωμωδιες…
αλλα στον ταξιτζη εδωσε ρεστα…

Η ψηφος μου πηγαινει στα Καλα Παιδια,αν και σε αυτην την ταινια εδινε ρεσιταλ ο Τζο πεσι

Για αγαπημενη συνολικα ταινια θελει καποια σκεψη αλλα μολις ειδα Raging Bull με τρεις ψηφους το ριξα εκει…θεωρω οτι η συγκεκριμενη ερμηνεια του ειναι ο,τι καλυτερο εχει κανει.

[I]You never got me down, Ray. Ya hear me? Never got me down.[/I]

απο τους αγαπημενους μου ηθοποιους
και σε δρασης ταινιες και σε κωμωδιες ειναι φοβερος

…πολλές καλές ταινίες, που έχει παίξει ο Ντε Νίρο, αλλά τα ‘‘Ξυπνήματα’’ είναι το πιο αγαπημένο μου:):!:

wow μόνο 5 ψήφους το raging bull

ειμαι μεταξυ ρειτζινγκ μπουλ και ταξι ντραιβερ:-k

Τεραστιος ηθοποιος,αλλα εχει αδικησει με τις επιλογες του πολυ τον εαυτο του.
Παιζει εδω και καμμια δεκαετια και παραπανω,ο,τι του δωσουν.Αποκορυφωμα για μενα η αθλεια κυριολεκτικα εμφανιση του στη σαχλα,το ‘’[B]Machete[/B]’’.