Καλύτερο rock bar στην Aθήνα

Αν θες να δεις πολυ κοσμο πας Γκαζι και Ψυρρη και πληρωνεις αμστελ 330 6 ευρω.
Αν οχι ερχεσαι Καμελοτ :wink:

τον κόσμο τον εννοώ να μην είναι άδειανίλα εντελώς πχ, όχι να είναι φίσκα.
απλά ρωτάω επειδή θα μετακομίσω 2 στενά πιο πάνω και βολέυει :stuck_out_tongue:

το κάμελοτ που είναι?γιατί έχω ακούσει και για ένα κάμελοτ στο γκύζη.

αυτό που λέω είναι στο αιγάλεω, στα τει αθήνας.

Μιλαμε για δηθεν και fake μερη οσο δεν παει. Καλυτερα μια βολτα σε καμια πλατεια.
Blueprint? Ελεος…

Το “φεηκ” μπορείς να το προσδιορίσεις?(γενικά όχι ειδικά)

Ξέχασες να αναφέρεις την Βarbarella,την Αυτοκίνηση και την Dorian Gray…

Σε κάτι που λέγεται [I]Kamelot[/I] πάντως δε θα πήγαινα με τίποτα :lol:.

E, ναι το ονομα σε ενα μπαρ παιζει πρωτευοντα ρολο…

Οχι στυλιζαρισμενο οπως σχεδον ολα πλεον (δυστυχως). Δες και το προπροηγούμενο reply μου όπου ειμαι πιο ενημερωτικος.

Έχω αράξει σχεδόν σε κάθε σημείο του ανά περιόδους, αλλά τους τελευταίους μήνες που πήγαινα ήμουν συνήθως στη μπάρα δίπλα στον DJ. Ή, απέναντι. Το έχω κόψει και εγώ τελευταία, αλλά θα επανέλθουμε.

Btw, πήγα μετά από αιώνες Πέμπτη στο mo-better και είχε ανθρώπινο ήχο από τα ηχεία.

το καλύτερο που χω πάει πάντως ήταν μακράν ο διόνυσος.
τα καλύτερα μας χρόνια φάγαμε εκεί :cry: (δάκρυα συγκίνησης)

ναι ρε… ειχε χαρακτηρα… απο μεσημερι για καφεδακι, το βραδυ σκαγανε οι μπυρες, και συνηθως επειδη δεν επαιζαν λεφτα για ταξι, πριν τις 12 σπαγαμε για την σταση… πουναι τα χρονια, ωραια χρονια, πουχες το μεταλ μεσ΄την καρδιααααααα

απο μουσικης πλευρας λατρεψα και τα 2 πρωτα χρονια του Ηχοχρωμα Reunion, αφιερωματα Running Wild/Blind Guardian και βραδιες Löwenbräu, 1 + 1 μπυρα, κ το κοπανημα να φευγει συννεφο…
και φυσικα Texas επι Ιπποκρατους, Παρασκευες βραδια να παιζει ο Μιχαλης στο παταρι, ο Greg να κοιμαται στον καναπε, κ εμεις να φευγουμε λιωμα κατα τις 4-5… ααααααααααχ

Ερώτηση.
Επειδή είμαι λίγο άσχετος με το συγκεκριμένο είδος, ξέρει κανείς κανένα αυθεντικό γκοθάδικο/νταρκάδικο που να είναι στο κέντρο??? (όχι Dark Sun δηλαδή). Κατά προτίμηση Εξάρχεια, Αμπελόκηπους, τέτοιες περιοχές…

Νομιζω (με επιφυλαξη) πως το Dada ειναι τετοια φαση. Δεν ξερω σιγουρα, αλλα αυτην την εντυπωση εχω. Μοναστηρακι.

7Sins στην Ομόνοια (Θεμιστοκλέους & Γαμβέττα) τα Σάββατα.

Επίσης μαθαίνω ότι ξανάνοιξε το Second Skin κάπου Ψυρρή αλλά δεν ξέρω συγκεκριμένα που.

Rebound στην Πλατεία Αμερικής επίσης.

To dada-ist στου Ψυρρη (εστω μοναστηρακι αν θες) εκλεισε (ευτυχως για μενα).

Στην πλατεια Αμερικης υπαρχει το rebound το οποιο λειτουργει απο την δεκαετια του '80 απο οτι θυμαμαι. Και η πλατεια Αμερικης απεχει ελαχιστα απο το κεντρο (για να μην πουμε πως ειναι σχεδον κεντρο).
Αν μιλαμε για καθαροαιμο νταρκαδικο η εστω γκοθαδικο (διοτι δεν ειναι ακριβως το ιδιο).

Καποιοι βεβαια θα μιλησουν για second skin και αλλα τετοια αλλά ας μην ανοιξω καλυτερα το στοματακι μου γιατι θα γινω κακος…

Πες ρε μαν, έχουν πέσει τρελά γέλια στο Second Skin.

Έλα και θα σιγοντάρω. :wink:

Για πείτε, γιατί και κ μένα φβ αυτιά μου έχουν ακούσει διαφορα…

Ευχαριστώ παίδες για την απόκρισή σας.
Μα τι γίνεται στο Second Skin??? Μιλήστε…