Οταν η rock συνανταει το hip hop (ή την rap)

Γιατί έτσι τους αρέσει :slight_smile:

λεγονται nonphixion και σε αυτο το κομματι συμμετεχουν μελη απο fear factory και deftones(το logo τους επισης ειναι εντελως voivodικο)τσεκαρετε το αξιζει.Για τον necro τα εχωπει στο αντιστοιχο thread.

μου ρθε μεγαλο κομματι τωρα!!!
κορν με ice cube!!!τι μου θυμισες ρε…

Ωπα της! γαμω τα κομματια.Εγω μονο το children of the korn ηξερα απο korn με ice cube.Thanks a lot.

αλλο απο κει…τωρα θες να με κανεις να αρχισω παλι να ξεθαβω τα σιντι τους?
το fuck dying παντως εχει παιχτει σπιτι μου τλχ 400 φορες(συνεχομενα:p )

Ναι γιατι οχι?απο το να χανεις το χρονο σου με τους τρου εχει πιο πολυ ενδιαφερον.Αυτο που εδωσες σε πιο δισκο υπαρχει?

xaxaxa!ρε γμτ μου δινει ερε8ισμα για νεο 8ρεντ στο οφτοπικ.χεχε!
ναι αλλα αμα δεν ακουω τρου πως θα με δεχτουν εδω μεσα?
το τραγουδακι αυτο ειναι ειναι σε σιντι του ice.η εχει βγει απλα σαν σινγκλ.δεν υπαρχει σε κανενα σιντι των κορν.

Καλο κατεβασμα δηλαδη ε?anyway και παλι thanks.

γιατι προφανως ειναι πιο ανοιχτομυαλοι απο σενα και θελουν να πειραματιστουν και με αλλα ειδη μουσικης, συνδιαζοντας τα με αυτο που ισως γουσταρουν.:slight_smile:

Νon Ρhixion ειχα αλμπουμ τους νομιζω το τελευταιο.

Δε χρειάζεται να έχει καν ονομασία. Έχω ακούσει πάντως απο rap metal μέχρι nu metal (σόρρυ, αλλά έτσι τον αντιλαμβάνομαι τον όρο εγώ).

8O 8O Φίλε έκανες τρελή, τρελή ζημιά τώρα. Μέλη απο Fear Factory και με τέτοια μουσική, απλά δε θα μπορούσε να είναι κάτι λιγότερο απο καύλα. Προσκυνώ ταπεινά:bow2: Ειδικά αυτό το καιρό που λιώνω με group του Memphis που είναι σε ακριβώς αυτό το στύλ, είναι ότι καλύτερο8)

δεν ξερω αν θα το βρεις ευκολα…αν θες στο στελνω εγω…τπτ ρε συ!

νταξει και αυτο το nu metal πια…ελεος.πιο δυσκολο και απο το heavy metal ειναι να χαρακτηριστει!!:?

ωωωω σ’ευχαριστω παρα πολυ.Χαιρομαι που σου αρεσε,αμα ειναι και βρω κατι αντιστοιχο θα στο στειλω.Καλο λιωσιμο.

Δεν το βρηκα ρε γαμωτο.Αμα μπορεις στειλτο μου.Δωσε ενα private πρωτα και θα τα βρουμε.

A/E ftw!

Νταξει μαλλον θα σας φανουν λιγο nu αλλα οπως και να χει τα σπανε.Downset λεγονται αν δε τους ξερετε να μια καλη ευκαιρια να τους μαθετε

Οι fans των ratm θα τους εκτιμησουν.

Υ.Γ.ρε παιδια κατι ξεχασαμε η ειναι ιδεα μου?

αααααααααααχ να τα παιζανε κι εδω

Το Live at Fillmore των Cypress Hill το έχετε ακούσει; Σκέτη τρέλα είναι! Από τους δίσκους που μου έρχεται να κάνω πιτ ακόμα και όταν ακούω στο mp3 μου :Ρ Και έχει και ωραίους μουσικούς. Ο Αρτέμης και ο Ευθύμης θυμίζουν πολύ cypress hill επίσης (και σε κάποιους δίσκους ως TXC). Πόρωση κι αυτοί.
Βέβαια ας μην ξεχνάμε τους θεούς RAGE AGAINST THE MACHINE!


http://www.youtube.com/watch?v=jU7jibDTmQM&feature=related

Ακουστε αυτα :wink:

Επισης
http://www.youtube.com/watch?v=GaIR1bYFOkQ R.A.T.M. feat Outkast
http://www.youtube.com/watch?v=Er5p3CRuCUk Wyclef Jean Feat Serj Tankian

Μιας και αναφερθηκαν οι cypress να θυμισω οτι στο δισκο skull & bones συμμετεχουν μελη των fear factory και ο brad των ratm.Ο b-real τους ανταπεδωσε με μια συμμετοχη στο digimortal των ff.O b-real μαζι με τους steve(deftones),raymond και christian των ff εχουν σχηματισει ενα project με το ονομα kush.Μπορειτε να τους ακουσετε εδω

Μαλλον ξεχασαμε(sorry αν κανω λαθος) και το soundrack της ταινιας judgement night που περιλαμβανει συνεργασιες μεγαλων ονοματων της rock/metal και της hip hop σκηνης(πχ biohazard με onyx,helmet με house of pain,pearl jam με cypress hill,slayer με ice-t κλπ).Ιδου μερικα links.