Αγαπημένο παρακλάδι rock/metal ~/~

Ανάλογα την περίοδο και τα κέφια…

Οκ, εννοούμε ΑΥΤΗΝ την εποχή και με τα ΤΩΡΙΝΑ κέφια, αυτή τη στιγμή που post-άρεις!:slight_smile:

ετσι! 8)

Ok tote agaphmeno parakladi Metall! :stuck_out_tongue: :lol:

To μελωδικό hard rock αυτό που οι hammer-ades και οι ομοιοί τους ονομάσανε poser για να το απαξιώσουνε.Λες και οι Deicide δεν είναι poser-ades με τις μαλακίες τους.

1)progressive rock
2)jazz-rock…αλλα η αρμονια να στηριζεται στη rock μουσικη και οχι στην ακατανοητη αρμονια της jazz που δεν καταλαβαινεις τi παιζει ο αλλος…(π.χ. κορυφαιος δισκος το spectrum του billy cobham)

death, thrash, goth, post, hardcore λεμεεεεεεεεεεεεεεε!

Mην μου το χαλας τωρα και το εχω κολλησει κι εγω. Οντως πρωτη φορα ακουσα τον ορο εδω για να ειμαι ειλικρινης και εχω ξεπερασει το απαξιωτικο του θεματος .
Οποτε κανω τον χαβαλε μου με την εκφραση “ποζεριαστηκα σημερα” και τετοια.
Γενικα εχω ακουσει ορους οπως ξυλικια , καφριλες , κοπανιλα και γενικα οτι βαπτιζει ο εφευρετικος Eλληνας.
Κοντολογης… Αοροποζεραδικα :slight_smile: και πιο πολυ καφριλα στο ΑΟR:lol:
Mη μου τα χωσεις χοντρα…

Αγαπητέ 44χρονε δεν μπορώ να πιστέψω ότι ακούς aor/melodic ροκ και υπερασπίζεσαι τους άθλιους grungers που έβαλαν ταφόπλακα στο ροκ και άνοιξαν το δρόμο για τον εκφυλισμό της μουσικής με τα εκάστοτε ξέκωλα Beyonce,Shakira κτλ κτλ.

Το Metal Fatigue σε χαλάει?:slight_smile:

δεν ξερω τι ειναι???:-k

8O

Θα σε καλουσα σε μονομαχια επειδη προσεβαλες αυτο το θειο πλασμα που ονομαζεται Σακιρα,αλλα επειδη γουσταρεις Holdsworth απ οτι βλεπω θα ξαναβαλω το σπαθι στη θηκη του.:lol:

Προς starstruck:Το Metal Fatigue ειναι δισκος του τεραστιου Αlan Holdsworth.Τσεκαρε το,αφου γουσταρεις fusion κτλ.

Πες τα!!! Χθες συζητούσα με μια φίλη μου και πήγες να βγάλει την Shakira μπάζο!!! Όχι τέτοιες ιεροσυλίες!!!8)

Φτηνα τη γλυτωσα …

#-o #-o

φωνάρα η Shakira και φοβερό ταλέντο στον χορό…αλλά φωνάρα πάνω απ’όλα

Hard Rock !!!

Συμφωνω και με τον απο πανω για τη Shakira!

8O Ηokam’s ακούς και Holdsworth?έλα να παντρευτούμε darling…

Ωραία η Σακίρα σφιχτοτέτοια για να περάσεις καλά ένα βρ’αδυ αλλά μουσικά 0.

O Ηοldsworth παιζει να ειναι και απ τους ελαχιστους κιθαριστες που και να θελει κανεις δεν μπορει να τον αντιγραψει.Ειναι overall θεος και περα απ τους :papas: που παιζει εχει και αισθηση της συνθεσης και δεν κατανταει φλυαρος.

Σου φτανει ενα μονο βραδυ με Σακιρα???8O 8O 8O :slight_smile:

Κανείς δεν μπορεί να πάει μαζί της μόνο 1 :smiley:

Καλά ο Allan είναι μάλλον μέσα στους 5 αγαπημένους μου μουσικούς ever απλά Θεός και παίζει τα άπαιχτα από το 1972 και ένθεν.

Lucky guess για τους αλλου 4,Satriani,Gamballe,Schenker,Meola…?