Rock on

Θα συμφωνήσω αλλά έχω μία απορία…Μήπως ΔΕΝ έρχονται τα συγκροτήματα στην Ελλάδα για να παίξουν σε ένα festival???Μήπως σου λέει ότι το να τραβήξουν ολόκληρη συναυλία μόνα τους θα είναι πιο κερδοφόρο???Τουλάχιστον φέτος ρε γμτο δεν θα πρέπει να συμβαίνει κάτι τέτοιο όμως…Όσο για το rock on με κάλυψε ο angel

Φίλε Angel_In_Black ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα των Ελληνικών περιοδικών?Ότι βάζουν σε πρώτη μοίρα τους πελάτες και τους αναγνώστες δεν τους πολυσκέφτονται,εξάλλου ηλικιακά το κοινό στο οποίο απευθύνονατι είναι πολύ εύκολο να του αλλάξεις 10 και 20 φορές την άποψη.Απλά ξέρεις χτυπάει άσχημα να σε θεωρούνε μαλάκα και να νομίζουν ότι ξεχνάς εύκολα.

Παιδιά η σχέση περιοδικού-διοργανωτή (για παράδειγμα) είναι αμφίδρομη, πράγμα που σημαίνει ότι για να τα πηγαίνουν και οι 2 καλά μεταξύ τους πρέπει και από τις δύο πλευρές να γίνονται υποχωρήσεις. Πολλές φορές είναι πράγματα που θες να τα πεις αλλά δε μπορείς. Η απόλυτη αντικειμενικότητα είναι κάτι τρομερά δύσκολο. Ακόμα και αυτό που θεωρείται αντικειμενικό, πως ξέρουμε ότι πραγματικά είναι;

Σωστο αλλα η επιτυχια ενος περιοδικου εξαρταται και απο τους αναγνωστες σε μεγαλο βαθμο.
Ειναι λογικο στην αρχη ενα περιοδικο να νοιαζεται για τα λειτουργικα του εξοδα, αλλα απο τη στιγμη που θα ορθοποδησει παλι δεν αλλαζει κατι στη συμπεριφορα απεναντι στις εταιρειες.
Παντως οι ενδιαφερομενοι να διαφημιστουν θα προτιμησουν ενα περιοδικο που ειναι ευρειας κυκλοφοριας και δημοφιλες.
Και στο κατω κατω αυτο το καθοριζει το αναγνωστικο κοινο το οποιο αναγνωριζει και εκτιμα την αντικειμενικοτητα.
Ειναι σαν να διαφημιζεις ενα προιον, αν μεινεις ικανοποιημενος συνεχιζεις να το αγοραζεις αν ομως οχι, ψαχνεις κατι αλλο. Αλλα δεν μπορουμε να ονομαζουμε το γυαλι διαμαντι.
Ομως σιγουρα αυτοι που ξεκιναν ενα περιοδικο εκτος απο τους χορηγους χρειαζονται και λεφτα απο την τσεπη.
Προσωπικα ειμαι φιλος των ανεξαρτητων fanzines και λιγοτερο των περιοδικων

Αρκετα καλο περιοδικο (η στηλη του Παναγιωτοπουλου στο τελος ειναι εκπληκτικη!) αν και οφειλω να ομολογησω οτι ο Φραγκος μου εσπαγε τα νευρα οταν εγραφε στο Hammer (ξερετε το περιεργο στυλακι του αμπελοφιλοσοφου progster πολυ λεει ολους τους αλλους κολλημενους κλπ).
Τωρα ομως μαλλον εχει γινει περισσοτερο διαλακτικος και βλεπει τα πραγματα στην σωστη τους βαση
Το μονο προβλημα στο περιοδικο ειναι οι πολυ μικρες γραμματοσειρες

Εγώ εξακολουθώ να πιστεύω πως είναι η πρώτη σοβαρή προσπάθεια μετά από αρκετό καιρό που πάει να φτάσει και να ξεπεράσει το hammer. Υπάρχουν βέβαια και άλλα περιοδικά που “ξεπήδησαν” τώρα τελευταία και έχουν μπει για τα καλά στο παιχνίδι. Δεν πρόκειται να κάνω σύγκριση μεταξύ των δύο περιοδικών (Rock On - Metal Hammer), απλώς να πω ότι δεν είναι και ότι πιο εύκολο να συναγωνιστείς το “θυρίο” (αν όχι σε ποιότητα, τουλάχιστον στο όνομα) που ονομάζεται hammer. Και φαίνεται να τα καταφέρνουν πολύ καλά μέχρι τώρα.

Ρε παιδιά το πήρα και εγώ και όλο μετταλάδικα βάζει.Έλεος πια!!!
Dark Tranquility,κ.τ.λ.
Αυτό θα πρέπει να ονομάζεται Metal on…

einai mia kalh eykairia na ma8eis th mish istoria tou metal sta 13 sou

Κακοοοοοοοοοος που είσαι…lol
Στέλιο μην τον ακούς… Πάντως πρέπει να παραδεχτείς ότι οι Dark Tranquillity έχουν δικαίωμα να μπαίνου σε ένα ROCK περιοδικό…

Δεν τους ξέρω τους μαλάκες ούτε θέλω να τους μάθω…
Death Angel,Marillion,Kotipelto
τι λέει ρε παίδια?
!!!

Afou den tous xereis re palikare, giati tous les malakes?? akouse tous prwta kai an den sou aresoun (eidika oi MARILLION pou xefeugoun apo kathe alli mpanta ston plainiti) tote pes oti thes. Oxi omos na tous vrizeis xwris na tous xereis…

Μήτσο δεν βρίζει τους MARILLION… Τους DARK TRANQUILLITY βρίζει, παρόλο που δεν τους ξέρει… Εμένα μ’ αρέσουν πάντως Στέλιο… Την “κουδουνάνε” καλά, γρήγορα και μελωδικά…

Καλά καλά…
θα κατεβάσω από το kazaa καμιά μέρα Marillion
και κ.τ.λ.

ευχαριστώ telis
va
που με υποστιρίζεις πάντα…

Ρε παιδια τι METAL HAMMER και ROCK ON ? Κατ’ αρχας θα πρεπει ολα τα μουσικα περιοδικα να διανεμονται δωρεαν,αφου ειναι διαφημιστικα φυλλαδια.Απο την πρωτη μεχρι την τελευταια λεξη τους,ειναι πληρωμενες διαφημισεις.Δημοσιογραφοι και μαλακιες…Προωθητριες ειναι οι ανθρωποι.

Ώπα ρε φίλε… Αν δεν θες διαφήμιση πήγαινε εσύ να πληρώνεις το τυπογραφείο, το ατελιέ, τους τσίγκους, τα φίλμ, τους δημοσιογράφους, την εφορία…

Στο τέυχος που κυκλοφόρησε σήμερα, ο unholy μοστράρει φάτσα κάρτα στην πρώτη σειρά του rockwave…

!? :stuck_out_tongue:

Τον είδα!! Τον είδα!!!

…τι κερδίζω??

Παίρνω που λέτε το Rock On σήμερα από το περίπτερο έξω από το Rock City (Αθήνα) και μου λέει η περιπτερού: “Τι έχει αυτό σήμερα? 6 κομμάτια έφερα και πήρες το τελευταίο!”
Μπράβο στο Rock On! :wink:
Το καλό είναι πως επιβεβαιώνοντας (κάπως) τον τίτλο του έχει ανταπόκριση από όλο το Rockwave! Όχι όπως το Hammer…

ΥΓ: Νομίζω πως ο κύριος Unholy στοιχειώνει και την διπλανή φωτογραφία με την κόμη του και το 1μιση μάτι του ή κάνω λάθος?

DAYDREAMER SKANARE K STEILE MOU STO EMAIL EPI TOPOU

Den ekw skaner kardia mou!!

Άλλος εθελοντής?