Rock Werchter 2011 (30 Ιουνίου-3 Ιουλίου), Βέλγιο

Thursday June 30: The Chemical Brothers (Main Stage), Beady Eye (Pyramid Marquee), Eels (Pyramid Marquee), Aloe Blacc (Pyramid Marquee), Warpaint (Pyramid Marquee)

Friday July 1: Kings of Leon (Main Stage), Arctic Monkeys (Main Stage), The National (Main Stage), White Lies (Main Stage), Goose (Pyramid Marquee)

Saturday July 2: Coldplay (Main Stage), Portishead (Main Stage), PJ Harvey (Main Stage), Elbow (Main Stage), The Gaslight Anthem (Main Stage)

Sunday July 3: Iron Maiden (Main Stage), Grinderman (Main Stage), Kaiser Chiefs (Main Stage), Kasabian (Main Stage), Social Distortion (Main Stage), All Time Low (Main Stage), Robyn (Pyramid Marquee), Two Door Cinema Club (Pyramid Marquee)

επίσημο site

Αυτά έχουν ανακοινωθεί μέχρι τώρα. Η δεύτερη, η τρίτη και η τέταρτη μέρα είναι ονειρικές. Πέφτει πάνω στη παράδοση της διπλωματικής μου και σε εξετάσεις.
ΣΚΑΤΑ :frowning: :frowning: :cry::cry:

Συνελθε. Worst lineup ever, και ειμαι και τσουτσεκι.

The National,Portishead,Warpaint

Αυτά με ψήνουν πολύ. Τα άλλα ούτε κρύο ούτε ζέστη.

χαχαχα
Μάλλον εγώ δεν είμαι όσο τσουτσέκι πρέπει για να μη μου αρέσει. Κόβω φλέβα για kings of leon (τρελό κόλλημα), παλία αγάπη οι coldplay, portishead εγγύηση και maiden δεν έχω δει ποτέ 8)

2η και 3η μερα γαματες

ισχυει! φετος μεχρυ τωρα το καλυτερο για μενα ειναι το χερικειν…

χτίζει δυσθεώρατους τοίχους αμπαλοσύνης η θρεντ στάρτερ, αλλά τέσπα…

Θα καταφέρω όμως και θα τους υπερπηδήσω :stuck_out_tongue:

Γελάει ο κόσμος.

Μακράν το χειρότερο lineup που έχω δει στο Werchter. Δηλαδή ακόμα και Radiohead να βάλουν την πρώτη μέρα -λέεεεεεεεμε τώρα-, θα είναι απλά ανεκτό.

Όπως λέει κι ο Αλέκος, φέτος Hurricane uber alles.

μαπα το line-up μονο για Maiden,αν ηταν πριν 5 χρονια μπορει να ελεγα και Arctic monkeys,Κasabian και Portishead

Καλά δεν λέω ότι είναι κανένα απίστευτο lineup, αλλά υπερβάλλετε να το σνομπάρετε. Αυτό που με εντυπωσιάζει είναι ότι δεν έχει καθόλου μεγάλα ιστορικά pop/rock ονόματα τύπου Peter Gabriel κλπ.

Πάντως, «καλομαθημένοι» μου, «Kings Of Leon + Arctic Monkeys» είναι εντυπωσιακό πακέτο.

Ας περιμένουμε όμως, γιατί τα ονόματα κάθε μέρας πάντα είναι τουλάχιστον τρεις φορές περισσότερα.

Ναι αλλα στο συνολο του ομως, οπως θα επρεπε να λογαριαζει κανεις ενα φεστιβαλ, ζεχνει.

οι Μεηντεn stick out like a sore thumb, και κεμικαλ μπραδερς μη τρελαθουμε, που εδω παιζουν σε ητζεκτς και εκει πιανει 80κ κοσμο.

Το φεστιβαλ που θα κανει τη διαφορα φετος θαναι κεινο που θαχει πεπερζ.

πεπερζ με κλιγκχοφερ δν θα παρω :frowning:

Το φετινό line up δε λέει και πολλά πράγματα ακόμα.Πολυ κάτω σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια και ιδίως με πέρυσι ,με την τελευταία μέρα που απλά δεν υπήρχε.Λογικά πάντως θα υπάρξουν και άλλα μεγάλα ονόματα μιας και μιλάμε για ένα από τα πιο high-budget festival στην Ευρώπη με ολόκληρη Live Nation από πίσω.Και το Hurricane φέτος δεν εντυπωσιάζει ,πάντα βέβαια σε σύγκριση με τα προηγούμενα χρόνια.Ρίξτε πάντως και μια ματιά στο δίδυμο Rock am Ring/Rock im Park, νομίζω πως έχει ενδιαφέρον.

Πέρυσι δεν ήταν η τελευταία με PJ, Arcade Fire, AIC, TCV, Black Keys & Wolfmother?
Nτάξει ονείρωξη η μέρα.

ειχαν ακυρωσει οι Wolfmother και φερανε BK στη μεγαλη σκηνη.

αααχ, αναμνησεις

Kωλόφαρδε

καλα δεν θα σχολιασω καθολου το ισως χειροτερο ροκ αμ ρινγκ της τελευταιας 5ετιας αλλα ιμχο το φετινο χερικειν εχει καλυτερα ονοματα απο περσυ (και δεν εχουν ουτε καν βγει ολα)

Δεν έχεις άδικο για το περυσινό Hurricane,στο μυαλό μου έιχα το 2007,2008 και 2009 που ήμουν παρών.

[QUOTE=vagmouk;1079602]Δεν έχεις άδικο για το περυσινό Hurricane,στο μυαλό μου έιχα το 2007,2008 και 2009 που ήμουν παρών.[/QUOTE
8O
ησουνα στην ονειρεμενη χρονια με ρειντιοχεντ φου και σιγκουρ ρος! ενταξει εχεις δικιο σε ολα :stuck_out_tongue: