Σχέση : εντός ή εκτός rock χώρου?

Εντάξει το σκέφτομαι καιρό το συγκεκριμένο, απλα΄τώρα που βαριέμαι πολύ είπα να το ανοίξω.

Λοιπόν πείτε.

Από που διαλέγετε ταίρι ?

Από την ροκοσύνη - μην την κλαις?

Από τους τρέντυδες - γιατί έτσι μας αρέσει ?

Απ’ότι κάτσει - γιατί έχουμε που έχουμε ζόρια, μην είμαστε κ τόσο επιλεκτικοί ?

Πείτε όμως κ λόγους ! Γυναίκες κ άντρες ! Ε !

Άντε μπρος !

panagiotis said

Συνήθως είναι εκτός ροκ.

Λόγος: Γιατί έτσι.

Πάντως, δεν είναι λίγες οι φορές όπου ενώ στην αρχή η μόνη επαφή που έχει με το ροκ είναι οι μπαλάντες Scorpions πχ, μετά από λίγο καιρό ακούει Slayer. Αυτό δεν είναι υπερβολή. Το κόλπο είναι απλό. Στην αρχή της βάζεις κανένα I Just Want You και γουστάρει. Ε μετά να μην ακούσει και το Melancholy? Μετά τις βάζεις και ένα Enter Sandman. E μετά δένει το γλυκό. Η τωρινή μου ας πούμε αυτό τον καιρό μελετά Rotting Christ.

Συνεπώς, ότι να 'ναι.

απ’ οπου κατσει

Tρεντουλά. Αν και τις βρίζω κατά βάθος μου αρέσουν:p

Μου αρέσουν και οι emo (κοπέλες γιατί πολλά ακούγονταί και γίνονται αυτό τον καιρο…)αλλά το βαλά σε spoiler μην γίνει και βούκινο:p

Η ροκού έχει το μειονέκτημα ότι στις συναυλίες θέλει να έρθει μαζί σου… Ε και πρέπει αναγκαστήκα να την προσέχεις με αποτέλεσμα να μην απολαμβάνεις την συναυλία.

Άσε που δεν μπορείς να την κοροιδέψεις ότι πας και καλά στην τάδε συναυλία(η οποιία φυσικά δεν γίνεται:wink: ) ένω οι τρέντυσες όυτε που θα ασχολήθουν:wink:

ροκαδες κατα προτιμηση. νταξει τωρα αν ταιριαζουμε σ’ολα τα υπολοιπα δε χαθηκε κι ο κοσμος:p
αλλα σοβαρα τωρα, οσους ροκαδες εχω γνωρισει ειναι πιο ενδιαφεροντα ατομα (για μενα)

έτυχε (??) ροκούδες…

Πείτε κ κανένα επιχείρημα ρε τρυφεροί, να ανάψουν τα αίματα !!!

χμ. τι να σου πω. αν και η κοπελα μου ακουει ροκ/μεταλ, ποτε δε με ενοχλουσε το να εχω κοπελα που δεν εχει επαφη με το αθλημα.

το πιο ενοχλητικο δεν ειναι να πηγαινεις σε τρεντοκλαμπομαγαζα, αλλα το ροκ να της ξυνιζει. δηλαδη οκ, ειναι λιγο σπαστικο αν ακουει κιθαρα και δε δειχνει κατανοηση. και μενα δε μ αρεσει το μπουζουκι, αλλα δε κανω σα μυξοπαρθενα. σημασια εχει το να υπαρχει κατανοηση.

επισης ομως σπαστικο ειναι η κλασσικη μεταλλου, που δε θα ελεγα οτι ειναι τοσο του τυπου μου, μιας και εχω γνωρισει κοπελες που περισσοτερο σκουρια κουβαλανε στο κεφαλι τους παρα μυαλο.

με λιγα λογια, φασολαδα φορ εβερ. ανοιχτα μυαλα να χει, κι ας ειναι οτι θελει. η μουσικη δε χαρακτηριζει τον ανθρωπο.

Βασικα να μην ειναι καμια πορωμενη σκυλου και ειμαστε ΟΚ. Το (μη υπερβολικο) ροκ/αλτερνατιβ ντυσιμο μου αρεσει πολυ παντως…

βασικά οι γνωριμίες ξεκίνησαν από ροκ στέκια ή κουβεντούλα περί scorpions…
δεν είναι θέμα επιλογής αλλά το γεγονός ότι την αγγίζουν πχ 10-12 κομμάτια ή στοιχεία που αγγίζουν κι εμένα στη μουσική,ε,τότε αυτό προστίθεται θετικά στο όλο σύνολο.αυτά.

έτυχε (?) scorpionίστριες,όχι κοριτσάκια που ξέρουν το wind of change…

Οι μουσικες προτιμησεις ειναι δευτερευον κριτηριο για μενα. Αλλα με νοιαζουν.
Ροκουδες: Συνηθως κοντυτερα οσον αφορα τη νοοτροπια σε μενα, αλλα για πολλες εξ’αυτων η θυληκοτητα ειναι ντροπη
Τρεντογκομενες: Ακριβως το αντιθετο. Προσπαθουν να δειχνουν θυληκες, καποιες μαλιστα βαφονται και σαν κλοουν γεγονος που τις κανει απωθητικες, αλλα σε γενικες γραμμες ειναι λιγο μακρια απο μενα λογω διαφορετικης νοοτροπιας.
Γενικα προτιμω κατι ενδιαμεσα σ’αυτες τις δυο κατηγοριες αν και οπως ειπα δεν θα το κοιταξω αυτο αν με καλυπτει στα υπολοιπα. Παντως το αγαπημενο στυλ γκομενας ειναι η κουλτουριαρα οπως θα γνωριζουν οσοι εχουν μιλησει μαζι μου για τετοια θεματα. Αυτη με την φουστα, το ιδιαιτερο στυλ ντυσιματος γενικοτερα και την ολη νοοτροπια αυτη.

ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΡΙΑ : Ποιος χρήστης του φόρουμ μας είναι αρχηγός fanclub για να βγάζει γκόμενες ενώ στην πραγματικότητα ακούει μόνο BOLT THROWER?

Τι κερδιζει οποιος απαντησει?

To single του wind of change

Μια κοπελα του φορουμ…!

Χημεία να υπάρχει κι για τα υπόλοιπα δεν με νοιάζει.Πάντως,δεν νομίζω να προσέλκυα κάποια σκυλού ή τρέντισα.Εμένα προσωπικός μου αρέσουν οι δυναμικές γυναίκες,όχι ο κλασσικός τύπος,οπότε προτιμώ κάτι το ροκάδικο στα σίγουρα,όσο αφορά το τρόπο σκέψης και εμφάνισης.

Μμμμ, καταξοδευεστε…

Διαλεγω εγω ομως ε!

Αρκει να θελει κι εκεινη…

Αλλα να μου πεις, σιγα που θα τη ρωτησουμε κι ολας…

Εξαιρουνται οι πιασμενες…:stuck_out_tongue:

Σωστα, που να τους κανω μασαζ τωρα…

ποιο απ’ολα?:-k