Σχέση : εντός ή εκτός rock χώρου?

Βασικα με μια σκυλου/τρεντισσα (συνδυασμο) δεν παιζει να μπορουσα να επικοινωνησω με τιποτα. Δηλαδη θα ηθελε να βγαινουμε σε μαγαζια στα οποια δεν θα αντεχα δευτερολεπτο…

Τωρα βεβαια εξαρταται και για τι ειδους σχεση μιλαμε, ετσι?

Δεν το ειχα ποτε ως κριτηριο(οπως μια φιλη μου π.χ. που αν ο τυπος δεν ακουει μεταλ και δεν εχει μακρυα μαλλια δεν ασχολειται καν) αλλα πιστευω οτι αν η μουσικη ειναι απο τα κυρια ενδιαφεροντα και των 2 και διαφερουν ως ειδη, τοτε ισως υπαρχει ενα μικροπροβλημα στο θεμα “κοινα ενδιαφεροντα” αλλα και στον τροπο διασκεδασης. Ψηφιζω κουρτινα 1 γιατι κατα εκει ετεινα παντα.

Θα συμφωνησω πανω κατω με Led.Το κοιταω,αλλα χωρις να ειναι πρωταρχικο κριτηριο.Απλα οπως αποφευγω εγω τις ακροτητες τυπου-ελα μωρο μου να ακουσουμε δισκογραφια Amon Duul II-θα ηθελα και αυτη να αποφυγει το αντιστοιχο-ελα ρε αγαπουλα,σημερα παιζει ο Αρχέλαος Κακαμέρδας στο πανηγυρι στα Κατω Σέκλανα και εχω κλεισει πρωτο τραπεζι θαμνους,παμεεεεεε?
Κατα τ αλλα,αν ταιριαζει ο τροπος σκεψης μας και αν υπαρχει χημεια στο "δια ταυτα"ολα τα υπολοιπα ειναι κλαους μαιν.
Παντως προτιμω στη γυναικα τις ενδυματολογικες επιλογες που γινονται εκτος μουσικων προτιμησεων. Κοινως δε με χαλαει η τρεντιλα,καθολου θα ελεγα.Ισα ισα.Βασικα θελω να καταληξω οτι ολα ειναι θεμα ισορροπιων και χημειας.

Για μενα η μουσική είναι το τελευταίο κριτήριο που θα λάβω υπόψιν…Oλα είναι θέμα επικοινωνίας και χημείας…

Παντως η μουσικη ειναι κι αυτη επικοινωνια στην ουσια…

Εγώ ψήφισα το τρίτο, αλλά δε μου αρέσει η φασολάδα…:frowning:

Ωραίο τόπικ. Μετά το σεξ της εξεταστικής που έχω, θα επανέλθω :stuck_out_tongue:

Βασικά επειδή κ εγώ διαβάζω, δεσμεύομαι να επιστρέψω με ποστ-κόλαφο, ενάντια σε όλους αυτούς που είναι τόσο “ανώτεροι” κ μου κάνανε το τόπικ emo, ακόμα δεν αρχίσαμε !:lol: :lol:

Συμφωνώ με Sofi-k. Και για μενα δεν είναι πρωταρχικός παράγοντας, αλλά το προτιμώ.
Αυτό που με “προβληματίζει” -να το πω έτσι- είναι όταν κάποιος τη βρίσκει με κάτι τελείως… ναι(!), επειδή ακριβώς θεωρώ ότι η μουσική είναι κάτι που μας αγγίζει βαθύτερα…

Χα! Μιλαει για εμο ο υπερασπιστης των Χιμανεσενς!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εγώ συμφωνώ απόλυτα με Hokam. (Kι ας μην έχω δισκογραφία Amon Duul, ούτε και Αρχελάου Κακαμέρδα :smiley: :smiley: )

εχω πεσει κατω. :lol3: :lol3:

παρολα αυτα…

τι κακο εχουν οι amon duul ρε παιδια;:-s :lol: :stuck_out_tongue:

ναι οντως. δεν ειναι βασικο κριτηριο, αλλα απλουστευει πολλα πραγματα…

Οι amon duul μια χαρα ειναι.Οι amon duul II ειναι οι κακοι.:stuck_out_tongue:

Δεν ειναι πολυ σοβαρο κριτηριο για μενα,εχω γνωρισει αρκετες ροκουδες που δεν μπορω να συνενοηθω μαζι τους και τρεντυ/μπουζουκτσουδες που τα παμε καλυτερα,απλα δεν συμφωνουμε στο μουσικο γουστο,αλλα και το αναποδο.Δεν θα με ξενερωσει αν η αλλη ακουει οτι να’ναι και μου πει “Τι ειναι αυτος ο τζουδας πριστ”,αλλα θα με εκνευρισει κατι του στυλ “Δεν ξερεις το μακροπουλο???Μα καλα τι ακους εσυ?Τι?Μεταλ?Απαπα.Αμθρωππφαγε σατανιστη”,ενω νομιζει οτι το αι λαβ ροκ εν ρολ ειναι της Μπριτνευ.

Αυτα.Δηλαδη και σκυλου να ειναι,αλλα να εχουμε χημεια και να περναμε καλα,δε με χαλαει.Αλλα ειναι σιγουρα καλυτερο να εχουμε χημεια κτλ,αλλα και κοινα μουσικα γουστα.

Oτι προκύψει, αρκει να υπάρχει συνεννόηση.

δηλαδη πρεπει να τρεμω! εχω τρια original στην δισκοθηκη μου! 8O 8O 8O

:stuck_out_tongue:

χμ. κοιτα μακαρι να σου πει αυτο. οι περισσοτερες που δε σκαμπαζουν θα σε σχολιαζουν απλα. οχι οτι οι μεταλλουδες κανουν κατι αλλο, απλα αυτες δεν εχουν τοση αγνοια.

Καλα ρε αμπαλοι ψευτορομαντικοι, αμα η κοπελα δεν ειναι Παναθηναϊκος και δεν ακουει ΜΟΝΟ Μεταλ τι να την κανεις?8O Δηλαδη αν δεν παρεις μερος σε 2-3 μοσπιτακια το μηνα με την κοπελα σου ή αν δεν παιξετε κανα κυνηγητο με τους φιλτατους αστυνομικους γυρω απο τη Λεωφορο πως θα περασει ο χρονος μαζι της? Τι σκατα σχεση θα ειναι αυτη…?[-X

[SPOILER]Ενταξει (νομιζω οτι) αστειευομαι!!:stuck_out_tongue:
Βασικα και γω το τριτο ψηφιζω αν και ουτε εμενα μ’αρεσει η φασολαδα!! (Ακους μαμα?)
Αν και γενικοτερα ειμαι καπως προκατηλειμενος υπερ της ροκ “κουλτουρας” ποτε δεν μου ετυχε καποια “φανατικη” απο τον χωρο…:frowning: Παντα πετυχαινω νορμαλ καταστασεις ή ακομα και ψιλοτρεντυ8O ! Δεν ξερω πως στον Εωσφορο τα καταφερνω. Και γενικοτερα την ολη μου εξωτερικη τερατοεμφανιση με τα μαυρα σορτσακια μου, τα μαυρα band-t shirts μου (γιατι ειμαστε τρελα ποζερια πως να το κανουμε:p ), τις απλυτες μασχαλες και τα μαλλακια μου δεν την θεωρω ιδιαιτερα ελκυστικη για το “ειδος” που προσελκυω:lol: Παραξενα πραγματα αυτα…:-s αρχιζω και φοβαμαι!
Βεβαια γινομαι απο την αρχη ξεκαθαρος: εγω ΔΕΝ παω σε κλαμπ και τρεντομαγαζα που να σκασεις (ετσι ρε δημοκρατια και ανοιχτα μυαλα-απο το ξυλο8O ) και στο αμαξι θα παιζει ΜΟΝΟ Μεταλ. Αμαν πια, δεν φτανει που θες να μου φορτωθεις και δεν θα μπορω να πηγαινω πια για μπαλα θα εχουμε και τα σκυλαδικα σου να υποστουμε!! Τι λες τωρα…
Το καλο ειναι οτι (οπως ειδα οτι συμβαινει και σε αλλους) σιγα-σιγα οταν τους δινω κανα σιντακι ν’ακουσουν αρχιζουν και ακουνε και αλλα πραγματα. Μαλιστα συνηθως μου λενε: ρε κατεστραμμενε δεν ξεραμε οτι η μεταλ εχει τοσο ωραια κομματια, νομιζαμε οτι ηταν μονο βια και καφριλα (οχι δεν δινω μονο μπαλαντες! Οπως ειπε και καποιος αλλος, απο αυτες ξεκιναμε για να μην τους ερθει αποτομο)!!
Κατα τ’αλλα ειμαι πολυ κατανοητικος (υπαρχει αυτη η λεξη?) ανθρωπος (υπαρχει αυτο το ειδος?)!!! Πιστευω πως μια κοπελα που ασχολειται καπως περισσοτερο με τη ροκ-μεταλ σκηνη θα ειναι αρκετα πιο ενδιαφερον ατομο και ισως εχει μεγαλυτερες ευαισθησιες και ειναι περισσοτερο συνειδητοποιημενη-ψαγμενη σε καποια σοβαρα θεματα απο τη μια αλλη κοπελα που διαλεγει πιο “επιφανεικους” τροπους διασκεδασης. Δεν θελω να πω οτι η μουσικη καθοριζει τι ανθρωπος ειναι ο καθενας, καμια σχεση. Απλως πιστευω οτι απο τα πιο απλα πραγματα που κανει ο καθενας στη ζωη του, απο τις πιο απλες και ασημαντες επιλογες του φαινεται αλλα ταυτοχρονα ισως και να καθοριζεται σε ορισμενο βαθμο ο χαρακτηρας του.
ΠΡΟΣΟΧΗ: Στα παραπανω αναφερομαι στις κοπελες που ακουνε ροκ επειδη πραγματικα το γουσταρουν και τις εκφραζει και οχι για να το παιξουν “ψαγμενες” στις φιλες τους ή για να βρουνε κανα αγορακι με μακρυα μαλλια…
ΠΡΟΣΟΧΗ2: Υπαρχουν και “αγορακια” με αντιστοιχη ηλιθια νοοτροπια…

Τελικο συμπερασμα: Συμφωνω περισσοτερο με την πρωτη επιλογη αλλα εγω ενεργω συμφωνα με την τριτη!!! (τελικα ειμαι ανωμαλος:yes: )
[/SPOILER]

Εγω γουσταρω χαρντκορουδες με κουρεμενο γουλι κεφαλι!!

Έτσι έτσι:D

Τώρα μου θυμίσες έναν διάλογο που είχα με μία:
[Μία]: Το Σάββατο θα πάω στον Μακρόπουλο.
[Παναγιώτης]: Μαρκόπουλο θες να πεις…

( αυτή η ασχετοσύνη μου ώρες ώρες… )

#-o #-o #-o

προσωπικά μία νορμάλ κοπέλα επιλέγω και θέλω, ούτε να μου το παίζει ροκού ή τρέντισσα…δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα…αλλά όσο και να το κάνουμε η ροκ ενδόμυχα ή οχι αρέσει σε όλες, ενώ το σκυλολόι δεν νομίζω…