Σχέση : εντός ή εκτός rock χώρου?

Καταρχάς, να τονίσω ότι δεν ανήκω στον rock χώρο, πόσο μάλλον στον μέταλ, άσχετα αν είναι η μουσική που ακούω από το δημοτικό και η αποκλειστική μουσική που παίζει στο cd player… Και στα τρεντομάγαζα πάω και στα κλάμπ και στις πίστες και μάλιστα αρκετά συχνά! :oops: Και ούτε θα με πιστέψει κανείς αν δει την εμφάνισή μου και του πω ότι μου άρεσε το τελευταίο Machine Head. Αντίθετα, το μόνο ροκ μαγαζί που πηγαίνω είναι η Tithora για κανά καφέ -και αυτό μια φορά τη βδομάδα και αν…

Έχω κάνει σχέση με 2 κοπέλες που είναι στα 2 άκρα, αλλά και με κάποιες που είναι κάπου ενδιάμεσα…

Αυτό που κοιτάω αρχικά σε μια κοπέλα, πριν τη γνωρίσω καλύτερα, είναι το στυλάκι. Δηλαδή το όλο ντύσιμο-μαλλιά-ο τρόπος που συμπεριφέρεται/μιλάει. Ολόκληρη η αύρα που αποπνέει δλδ… Και πολύ συχνά το όλο στυλάκι καθορίζεται από το είδος μουσικής που ακούει (αφού κατά συνέπεια επηρεάζει ολόκληρο το life-style της)… Δεν το κρύβω, μου αρέσουν οι μαύρες σκιές κάτω από τα μάτια, αρκεί να μην συνοδεύονται από υπερβολικά εξεζητημένο ντύσιμο. Επίσης δεν το κρύβω ότι όταν πάω Γλυφάδα, μου αρέσει επίσης όλο το στυλάκι που έχουν τα τρεντάκια που αλωνίζουν εκστασιασμένα στα μαγαζιά κατά μήκος του τραμ. Και το σοφιστικέ στυλάκι που ανέφερε ο Led είναι πολύ ενδιαφέρον. Μάλιστα σε τέτοια φάση είμαι τώρα.

Αυτά όσον αφορά την εμφάνιση.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Αν η άλλη ακούει παρόμοια πράγματα με σένα, τότε είναι πολύ πιο εύκολο να την πλησιάσεις.
ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ: Το ίδιο συμβαίνει αν είναι πωρωμένη αρειανάρα… Μπορείς να την πλησιάσεις πιο εύκολα και να της πεις “Καλά πόσο άμπαλος είναι αυτός ο Κουλουχέρης!!”
ΠΡΟΤΑΣΗ: Θα θέλει και αυτή να πηγαίνετε σε μαγαζιά που βάζουν ροκ-μέταλ, σε συναυλίες, δε θα υπάρχει πρόβλημα με τη μουσική στο αυτοκίνητο κτλ
ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ: “Μάτια μου σήμερα λέω να πάμε κάπου να γίνουμε πίτα, να χορέψουμε,να τα σπάσουμε τέλος πάντων… Πάμε Κιάμο?” Απάντηση: :υποτιμητικό/παραξενεμένο βλέμμα:
ΠΡΟΤΑΣΗ: Έχει πολλές φορές την ίδια νοοτροπία με σένα. Δε γουστάρει τα mainstream, γνωρίζει ότι όλος ο κόσμος που ακολουθεί αυτό το life-style είναι καθοδηγούμενος, χωρίς κριτική σκέψη κτλ
ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ: Θέλει και αντίλογο? Ήμαρτον αν κάποιος το πιστεύει αυτό… Πρέπει να είσαι πολύ χαζός σήμερα αν πιστεύεις ότι καθοδηγείσαι λιγότερο απ’ ό,τι οι γύρω σου. Να μη μιλήσω για τον αφελή ελιτισμό…
ΠΡΟΤΑΣΗ: Η ακρόαση ενός δίσκου που μας αγγίζει πραγματικά την ψυχή είναι περισσότερο ένα συναισθηματικό βίωμα, παρά μια ψυχρή ακρόαση. Αν η άλλη νοιώθει παρόμοια, τότε δημιουργείται αυτόματα ένας επιπλέον δεσμός, κάτι που δεν περιγράφεται με λόγια.
ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ: Ένα συναισθηματικό βίωμα είναι ακόμα και μια ταινία που σε κάνει να βουρκώνεις ή να κοιτάτε αγκαλιά το ηλιοβασίλεμα. Είναι μια γλυκιά κουβέντα το πρωί στο κρεβάτι…

Τέλος πάντων, επειδή βαρέθηκα να γράφω, η ουσία είναι μία. Ο μουσικός χώρος για μένα δεν παίζει ουδεμία σημασία…

Και μία μικρή παρατήρηση: Το ποσοστό των γυναικών που ακούν αυτήν τη μουσική επιφανειακά και για λόγους επίδειξης και μόνο είναι κατά πολύ μεγαλύτερο από το αντίστοιχο ποσοστό των αντρών. Έτσι για να το έχουμε υπόψην… Βέβαια, αυτό δε σημαίνει ότι με μια κοπέλα που το κάνει για επίδειξη δε θα έπρεπε ποτέ να κάνουμε κάτι μαζί της, ούτε φυσικά να την αντιπαθούμε. Είμαστε όλοι άνθρωποι, έχουμε όλοι θετικά και αρνητικά… Και επειδή οι περισσότεροι εδώ μέσα είμαστε μικροί, θα περάσει αρκετός καιρός μέχρι να βρούμε το άλλο μας μισό. Γι’ αυτό χαλαρώστε και live your life…

αυτος ειναι και ο λογος που το συζηταμε. οσο μεγαλωνεις, οι διαφορες τετοιου τυπου γινονται αμελητεες…

ε, απλα αλλο θες να κανεις, και αλλου σε οδηγουν οι συνθηκες.

Ασε που ειναι και μεγαλη προκληση απο σκυλου να την κανεις μεταλλο…:stuck_out_tongue:

φασολαδα

Βασικά όλες οι σχέσεις μου μέχρι τώρα ήταν ροκάδες,μεταλλάδες,γκοθάδες:p
Προσωπικά πιστεύω ότι κατά μία βάση είναι τυχαίο,όμως πιστεύω πως σημασία έχει να επικοινωνείς στη σχέση σου από όλες τις απόψεις

Ψήφισα το πρώτο, αν και δεν κοιτάω την μουσική, απλά δεν μπορώ να με φανταστώ με “οτιδήποτε”.
Δεν θα μπορούσα να ταιριάξω με κάποιες “trendy” κοπέλες που σνομπάρουν επιδεικτικά όποια μουσική δεν είναι “της μόδας”, χαρακτηρίζουν χασισοπότη κλπ. κάποιον που φοράει ένα t-shirt κάποιοθ γκρουπ ή έχει μαλλιά και συχνάζουν αποκλειστικά σε τρεντομάγαζα χωρίς να δέχονται ούτε με σφαίρες να πάνε κάπου αλλού, γιατί δεν την παλεύω αυτήν την κατάσταση.

Αλλά δεν μπορώ να ταιριάξω ούτε με κάτι κοπελίτσες που φοράνε ένα κάρο καρφιά από το γόνατο μέχρι το λαιμό και κολάνε σε οποιονδήποτε δουν με μαλλί ακόμα και αν κάνει τα πάντα για να τις αποφύγει, για να το παίξουν σκληρές κακιές μεταλλούδες, ενώ στο σπίτι μπορεί και να ακούνε όλο σκυλλάδικα.

Στην πραγματικότητα δεν κοιτάω τη μουσική, αλλά όσο να`ναι να έχει και κάποιο επίπεδο και η άλλη, να μπορείς να κάνεις και καμμιά σοβαρή συζήτηση.

Για να πω την αλήθεια, ενώ κατά 80% βγαίνω σε ροκμέρη δεν είχα ποτέ ροκού κοπέλα! Η πιο ‘ροκού’ που είχα άκουγε Τιμο Μας και Θ. Παπακωνσταντίνου και βέβαια δεν τη χάλαγε καθόλου ο Χατζηγιάννης. Επίσης ποτέ δεν προσπάθησα να μυήσω κάποια, ενώ εγώ αντίθετα κάτι έπαιρνα.
Μάλλον είμαι στην κατηγορία ότι κάτσει και όχι πάρα πολλά κοινά για να υπάρχει και κάποιος ζωτικός χώρος.
Τώρα στο μέλλον θα δούμε…

δεν πρέπει να έχεις γράψει μεγαλύτερο ποστ… Θα πρέπει να σου κόστισε τουλάχιστον 15 ποστ η ώρα που σου πήρε να το γράψεις…:stuck_out_tongue:

(Συμφωνώ αρκετά… αλλά είπαμε, την άλλη εβδομάδα που θα έχω χρόνο θα μιλήσω )

Μανο ομορφα ολα αυτα αλλα εχεις σκεφτει το ενδεχομενο να μη φοραει σορτσακι αυτη που θα βρεις?

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=2553&page=18&highlight=scarsick

Πλάκα με κάνεις

Το θέμα είναι να μην το σκεφτεί αυτή…

Λοιπον, οι 2 προηγουμενες μου σχεσεις ηταν φαση gothic, metal και δεν συμμαζευεται.Παρολ’αυτα το τελευταιο πραγμα που μας απασχολουσε ηταν η μουσικη.Αν και γουσταραμε οταν βαζαμε καποιο κομματι πχ. και τραγουδουσαμε, κατα τ’αλλα δεν βοηθησε πουθενα αλλου.Το παλικαρι που τα εχω τωρα (:roll: ) ακουει τα παντα.Aπο Thin Lizzy, Soad και ελληνικο ροκ μεχρι Πετρελη και Κιαμο.Δηλαδη ειναι μια normal κατασταση που δεν με πειραζει καθολου, ισα ισα γουσταρω που ειναι κατι διαφορετικο.

Σωστο!Εμεις εχουμε βρει ενα καλο συστηματακι που την μια θα παμε σε rock cafe και rock club ή σε club που να παιζει ελληνικο rock και εντεχνο και την αλλη θα παμε σε κανα ρεμεπεταδικο ή club της παραλιακης να ακουσουμε κανα μπιτακι και να κουνηθουμε!(Σε μπουζουκια δεν με εχει καταφερει ακομα να παμε :stuck_out_tongue: ) Και μπορω να σου πω οτι μ’αρεσει αυτο που γινεται, γιατι δεν πληττουμε κιολας.Παμε σε πολλα μερη, περναμε καλα για διαφορετικους λογους στο καθε ενα και σεβομαστε και ο ενας και ο αλλος τι αρεσει στον καθενα.:wink:

Και θα συμφωνησω απολυτα με τον φιλτατο George!

Το Σολ_θορν ειναι σκυλου!

Το χασαμε το κοριτσι…

Καταραμενε Αλεξη… :lightsabre:

Επισης ειναι και ενας νομος στη Φυσικη που λεει “τα ετερωνυμα ελκονται” :wink:

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ.:stuck_out_tongue:
Απλα εχω ανοιξει τα φτερακια μου και πετω σε πολλες κατευθυνσεις!Looool!

Δεν θα τα ξαναπουμε σε κανα meeting?Θα τα ξαναπουμε.Εκει να δεις κραξιμο που εχεις να φας Μουαχα.:twisted:

Παω να βγαλω το ονομα μου απο τη λιστα…:tomato:

φασολαδα

Δεν έχει τύχει να κάνω σχέση με μεταλλού γτ χώρια ότι δν υπάρχουν πολλές, μου αρέσουν οι ωραίες.

Γτ είπαμε να είσαι μεταλλού αλλά να είσαι και λίγο γυναίκα όχι να ντύνεσαι σα νεκροθάφτης… :stuck_out_tongue:

Η πιο σοβαρή εξήγηση πάντως που μπορώ να δώσω είναι ότι εδώ στο Περιστέρι είναι όλες σκυλούδες, οπότε δεν έχεις πολλές επιλογές.

Πάνω απ’ όλα όμως με ενδιαφέρει να νοιώθω ότι έχω να κάνω με άνθρωπο. :wink:

[QUOTE=Gigatron;199292]
Γτ είπαμε να είσαι μεταλλού αλλά να είσαι και λίγο γυναίκα όχι να ντύνεσαι σα νεκροθάφτης… :stuck_out_tongue:
σωστός!
:lol3: :lol3: :lol3:

:respect: :respect: :respect: