Σχέση : εντός ή εκτός rock χώρου?

post of the year

Βασικά ο γίγατρος είναι ο μοναδικός που κατάλαβε το ύφος του τόπικ. Μπήκατε όλοι και είστε “υπεράνω” δεν έχω κολλήματα κτλ κτλ… Βρε ούστ ! Πείτε τπτ βαρύ να γουστάρουμε !:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Και εγώ είμαι της φασολάδας… Ε κ πως να μην είμαι άλλωστε, όταν κάνω παρέα με τον πιο κοκκινομάγουλο άνθρωπο του κόσμου κ τις φίλες του. Βασικά ααγαπάμε τα κορίτσια. όλα τα κορίτσια. αυτά που μας καταλαβαίνουν τα αγαπάμε κάπως περισσότερο, αλλά γενικά μας αρέσουν κ τα προσέχουμε, τους δίνουμε φιλάκια κτλ κτλ

απλά ένα πράγμα θα αναγνωρίσω στις τρέντισες : έχουν ξοδέψει τόσο χρόνο κ χρήμα στην εμφάνισή τους, που καταντάνε μαγευτικές. Μπορείς να δεις μια γυναίκα βράδυ κ πρωί κ να είναι άλλο άτομο ! Ειδικά αν η κοπέλα είναι όμορφη, γίνεται πεντάμορφη…

Επίσης - και επειδή είμαι με την φράξια μάνος “ενωμένοι σορτσολάγνοι για πάντα” αγαπάμε τις τρέντισες γιατί είναι σορτσοφοριάζουσες συχνότατα…

Κ τις δικές μας τις αγαπάμε, αλλά καμιά φορά το παρακάνουν ενδυματολογικά. Γενικά το πολύ ακραίο ντύσιμο ούτε εμένα μου αρέσει…

Η σορτσολαγνεια ειναι το οπιο του λαου.Η θρησκεια του μελλοντος αλλα και του παροντος.Η συνηθεια που εγινε λατρεια.

Εγώ τα έχω πει… Τα σορτσάκια έφτιαξαν το μέσο όρο του τι βλέπουμε. Σορτσάκι μπορούν να φορέσουν όλες, ενώ μίνι φούστα λίγες και τη φοράνε έτσι κι αλλιώς!!!:stuck_out_tongue:

Ειλικρινά, στα θέματα του Λουκ και τα δικά μου μην είστε ΠΟΤΕ politically correct. Πολύ σοβαρά το πήρατε το θέμα!!! Μετά τη Τετάρτη θα μιλήσω και εγώ!!!

ΥΓ. Ωραίο θέμα, ίσως με αυτό ασχοληθώ την Τετάρτη στο νέο κειμενάκι για το μπλογκ μου :stuck_out_tongue:

Δλδ πρέπει κανείς να περνά 3 ώρες μπροστά απ’ το καθέπτη για να δείχνει ωραίος/α?Ένα πράγμα που αναγνωρίζω σε πολλές κοπέλες που ακούνε μέταλ,δίνουν πιο πολύ σημασία στο χαρακτήρα τους,και όσο αφορά την εμφάνιση στην απλότητα.Αυτό είναι μαγεία,τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ.

O χαρακτήρας δεν μας νοιάζει. μόνο τα σορτσάκια και τα λεφτά έχουν σημασία…:lol: :lol: :lol:

No problemo…:smiley:

Αυτο μου τη σπαει… Η φυσικη ομορφια δεν συγκρινεται με κανενα βαψιμο…

+1

:thumbup: :thumbup:

Χαρακτηρας και μετα ολα τ’αλλα… Και οι τρεντυσες μονο χαρακτηρα δεν κοιτανε…

παιδιά μην τα ισοπεδώνουμε όλα πόσες ροκούδες και μεταλούδες κοιτιούντε στον καθρέπτη για να βελτιώσουν το στυλ τους??καλη κοπέλα και ωραίος άνθρωπος και χαρακτήρας ναναι ασχέτου στυλ…

Κοίτα,δεν έχει κανονικά άμεσνη σχέση με τη μουσική,αλλά είναι και κοινωνικό το θέμα.Θέλω να το εξηγήσω αλλά τώρα βλέπω την εθνική,οπότε θα γράψω μετά.

Δυστυχως ειμαι της αποψης οτι οι τρεντυσες δεν εχουν προσωπηκοτητα…Ντυνονται ετσι επειδη το επιβαλλει η μοδα… Οι ιδιες κοπελες του χρονου θα ντυνονται αλλιως… Αυτο μου τη σπαει…

Για το αλλο που λες, οσες ροκουδες το κανουν αυτο, θα πω τα ιδια που λεω και για τις τρεντυσσες… Αλλα οσες κοπελες ξερω, ειναι χυμα στην εμφανιση τους… Και αυτο μου αρεσει…

σεβαστό αλλά μερικές που ξέρω το κάνουν επίτηδες για να έχουν ένα ροκ στυλ και attitude…
αλλά όπως είπε o red piramyde είναι κοινωνικό φαινόμενο και όχι μουσικό…

Και το ροκ ντυσιμο μια μοδα ειναι. Και μη μου πεις οτι υπαρχουν πολλες ροκουδες που δεν την ακολουθουν, γιατι υπαρχουν αναλογικα αλλες τοσες μη ροκουδες που δεν ντυνονται με βαση τη μοδα.

Μα, με το να μην φοράς αυτά που είναι στη μόδα … τότε και πάλι το ντύσιμό σου δεν εξαρτάται από τη μόδα? :-s :-s

Δεν το θεωρω μοδα… Διοτι δεν αλλαζει συμφωνα με τις τασεις τις εποχης… Ηταν καποτε μοδα, αλλα οχι πλεον… Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω…

Το καλυτερο ειναι να ντυνεται ο καθενας οπως γουσταρει… Αλλα επειδη το γουσταρει… Και οχι επειδη το λεει το Cosmopolitan, Super Katerina κλπ…

Σωστό… Επίσης και όχι επειδή ακούει Anathema ή Cradle Of Filth :wink:

Ναι! Επειδη γουσταρει μαυρο ντυσιμο, σταρακια κλπ… Αλλιως δεν διαφερει καθολου απο αυτες που ακολουθουνε τα προαναφερθεντα περιοδικα…

Eγω θα προτεινα να μη φορανε τιποτα για να μην υπαρχουν και αυτοι οι προβληματισμοι για τασεις μοδας κτλ.

Οχι. Μπορεις να φορας αυτα που θελεις. Το ντυσιμο σου εξαρταται απο τη μοδα ειτε αν φορας σχεδον αποκλειστικα αυτα που ειναι στη μοδα, ειτε αν φορας σχεδον αποκλειστικα αυτα που δεν ειναι.

Φριντομοφροκ, απλα το ροκ ντυσιμο δεν εχει αλλαξει δραματικα. Αυτη ειναι η μοναδικη διαφορα με το τρεντυ ντυσιμο. Απο κει και περα οποιος ντυνεται ετσι απλα και μονο επειδη ακουει ροκ ή επειδη το προτεινουν οι μοδιστροι και φοριεται στα μεγαλα κλαμπς, τοτε σιγουρα δεν εχει και την πιο ισχυρη προσωπικοτητα. Αλλο αν του αρεσει, αλλα σε ποσους αρεσει πραγματικα?

Η μόδα επιτάσσει αυτοί που ακούν ροκ να μην ακολουθούν τη μόδα…:? :? :? Οξύμωρο?

Edit: Μου θυμίζει την παλιά signature του led…

Ποτε δεν μπορεις να ξερεις… Προσωπικα, εμενα μ’ αρεσει ετσι οπως ντυνομαι, τζινακι, ενα κοντομανικο απο πανω και αυτο ηταν… Ουτε βερμουδες με παντοφλες ουτε τιποτα… Και ξερω αρκετες κοπελες οπου ντυνονται ετσι επειδη γουσταρουν… Εξαιρεσεις παντα θα υπαρχουν βεβαια…