Rock Λογοτεχνία

+1 Πολυ καλο βιβλιο οντως.

Μμμμ οκ. Παντως πρεπει να ειναι πολυ παλιο.

+1τζαμι ειναι!!την παρασκευη το τελειωσα μαλιστα.μου περασε πολλα μηνυματα8)

Ναι. Επεσε λιωσιμο πραγματι! 3 φορες το διαβασα! Αυτος ο ανθρωπος εζησε με ολη τη σημασια της λεξης. Γεματος εμπειριες και βιωματα. Γραφει πολυ ωραια και παραστατικα. Σε αποροφα. Δεν βαρεθηκα ουτε μια στιγμη.

+1637432942
wow:) τρεις φορες??εγω θα το ξαναπιασω το καλοκαιρι8)

ρε παιδιά το Ghost Rider του Peart είναι στα ελληνικά?γιατί σε ένα παραπάνω ποστ είδα ότι μάλλον δεν είναι

Nikki Sixx - The Heroin Diaries

Άσχετα αν είστε οπαδός της μπάντας ή όχι, αξίζει να διαβάσετε το συγκεκριμένο βιβλίο. Περιγράφει παραστατικά τη ζωή που έκανε ο Nikki για ένα χρόνο, μια ζωή μέσα στα ναρκωτικά, στις γυναίκες, τις συνεχείς περιοδείες, τις σχέσεις που είχε με την υπόλοιπη μπάντα, την οικογένεια του, φτάνει μέχρι το θάνατο και την “ανάσταση” του.

Κέρδη από το βιβλίο αυτό, πηγαίνουν σε 2 οργανώσεις που ο ίδιος ο Nikki, όντας καθαρός πλέον, έχει ιδρύσει για να βοηθήσει παιδιά που έχουν πρόβλημα με τα ναρκωτικά.

Επίσης, λόγω της παρέας που έκανε με τον Slash, στο βιβλίο αναφέρεται και η σχέση των GnR, το όραμα του Axl να πάει τη μπάντα “to the next level” όπως χαρακτηριστικά αναφέρεται, ενώ οι υπόλοιπα γυρνούσαν από κραιπάλη σε κραιπάλη με την αληταρία των Motley!

Αξίζει :thumbup:

Ψάχνω ένα βιβλίο και δεν ξέρω τον τίτλο του… Είναι νέα κυκλοφορία και έχω διαβάσει κάπου ένα απόσπασμα, αλλά δε θυμάμαι καθόλου τον τίτλο. Είναι μια “γεωγραφική” εξιστόρηση του ροκ, δηλαδή είναι σύνολο ιστοριών από διάσημα μπαρ/κλαμπ όπου έπαιζαν διάφοροι “μεγάλοι”, από ευτράπελα σε σπίτια μουσικών κλπ… Το ξέρει κανείς;

Μήπως εννοείς το ?Let The Rock Stories Roll? του Μωρίς Σιακκή;

Βέβαια αυτό ασχολείται με την ιστορία του rock μέσω ιστορικών χώρων στο Λονδίνο και δεν ασχολείται τόσο με ευτράπελα. Αν μπορείς θυμήσου τί διάβασες , ώστε να ελέγξω αν είναι μέσα.

Nαι αυτό εννοώ, το ξαναβρήκα σήμερα σε ένθετο εφημερίδας… :slight_smile: Το έχει διαβάσει κανείς; Αν και υποτίθεται ότι είναι μισό βιβλίο/μισό φωτογραφικό λεύκωμα…

δεν υπαρχει στα ελληνικα ε???

White Line Fever: Lemmy - The Autobiography

εντάξει δεν λέω τρου φιγούρα ο λέμμυ,αλλά τι θα λέει η βιογραφία του?πόσες γκόμενες γάμαγε εβδομαδιαίως?:stuck_out_tongue:

γιατι του kiedis των rhcp τι ελεγε??
ολο ναρκωτικα κ γκομενες:evil:
εσκασα απ τη ζηλια μου αλλα ειναι πολυ ωραιο βιβλιο…8)

PUNK: Η ιστορία του

Πολύ καλό και περιεκτικό αφιέρωμα στην ιστορίας της πανκ μουσικής για τους λάτρες του είδους, αλλά και για όσους θέλουν να επαικτίνουν τις γενικές τους γνώσεις.

Που θα το βρούμε τούτο λεβέντη μου.

Play.com με 10 ευρώ, απο κεί το πήρα.

Στα Public το είχε 15 άμα θυμάμαι καλά.

Ελληνικο Ροκ του Μανώλη Νταλούκα

Ισως το καλυτερο ελληνικο βιβλιο που εχω διαβασει!( δν εχω διαβασει και πολλα :p) παρα πολυ ενδιαφερον γιατι μελεταει το ροκ στη γενικοτερη μορφη του σαν μια ιδεολογια οχι μονο σαν ενα ειδος μουσικης.εχει πραγματα που συνεβησαν εδω και που δεν τα εχουμε ακουσει ποτε. πραγματικα αξιζει!:wink:

παιδια και η βιογραφια του slash ειναι πολυ ωραια την διαβασα προσφατα

Πως και κανείς δεν έχει αναφερθεί στο The Dirt των Motley Crue? Πολύ καλό βιβλίο,καλογραμμένο, που όλοι θα περάσουν καλά διαβάζοντας το, όχι μόνο οι crue fans … Αξίζει.8)