Rock Λογοτεχνία

Το ότι κυνηγούσε τα κοτόπουλα με το shotgun νομίζω διεκδικεί το 1ο βραβείο :lol:

την πρώτη φορά που τον έστειλε η γυναίκα του σε κλινική αποτοξίνωσης απο το αλκοόλ.
μπαίνει μέσα ο οζζυ και τον υποδέχεται η γυναικά πρώην πρόεδρου της αμερικης που διεύθυνε την κλινική…

  • καλήμερα κύριε οζζυ
  • καλήμερα, προς τα που είναι το μπαρ??! :lol:

*ο οζζυ δεν ήξερε τι ειναι η κλινική αποτοξίνωσης απο το πότο…νόμιζε οτι απλά πηγαίνεις και σου μαθαίνουν πως να πίνεις σωστά.! #-o
**κύριε οζζυ βγήκαν οι εξετάσεις σας…βρήκαμε λίγο αίμα στο αλκοόλ σας.! :lol:

ή η ιστορία με τον νεκρό ιερέα, ή με το κατούρημα στους νεροχύτες, ή το όνειρο του με τον marilyn manson και την γυναικά του ενω ήταν σε κώμα,ή οι αποτυχημένες ιστορίες σαν διαρρήκτης, ή το ραντεβού με κοπέλα που εξελίχθηκε σε καταστροφή εξαιτίας του σαπουνιού που έβαζε στα μαλλιά του για να μοιάζουν όμορφα(έβρεξε εκείνη την μέρα , και πήγε στο ραντεβού με …σαπουνάδες!!)

  • άλλες 50 τέτοιες ιστορίες…ειδικά η ιστορία με το πως κατάφερε να κοιμηθεί 1 ολόκληρη μέρα σε λάθος δωμάτιο και να θεωρείται αγνοούμενος, είναι βγαλμένη απο ταινία

τα £5.29 του αγγλικου αμαζον είναι μια καλή τιμή

ποια έχεις διαβάσει;

Ολα αυτα που ανεφερε ο Crimson ειναι κορυφαια,αλλα το Νο1 κατα τη γνωμη μου ειναι η φαση με το αλογο.Δε μπορουσε να βγαλει διπλωμα,ειχε αγχος για την εξεταση και γι’αυτο,λιγο πιο πριν επινε ‘‘λιγο’’ και κατεβαζε και τιποτα χαπια,με αποτελεσμα σε κοκκινο φαναρι η σε STOP να τον παιρνει ο υπνος στο τιμονι.Οποτε σου λεει,δεν παω να παρω ενα αλογο?Παει και ζηταει ενα αργο αλογο,ο εκτροφεας του δινει ενα ευνουχισμενο και του λεει οτι το μονο προβλημα ειναι οτι αυτο το αλογο φοβαται τα φρεναρισματα των φορτηγων,αλλα εκει που εμενε ο Ozzy αυτο δεν ηταν προβλημα.Το παιρνει λοιπον ο θεος και κατεβαινει στην παμπ για πιωμα,μολις φτανει τον κοιτανε ολοι,παει να κατεβει,αλλα για κακη του τυχη,απο την αλλη πλευρα σκαει φορτηγο και πλακωνεται στα φρενα,το αλογο χεζεται,αρχιζει να τρεχει σα δαιμονισμενο με τον Οzzy σχεδον να πεταει!Απο τη τρομαρα του το ζωο πηγαινε προς την πλευρα του φορτηγου,καταλαβαινει οτι εκανε λαθος και αρχιζε να τρεχει προς την αλλη περνωντας εξω απο την παμπ,ο Ozzy να ουρλιαζει ''σταματαααααααα,καριοληηηηηηηηηηηη!Τελικα φτανει στο σταυλο του σφαιρα,φρεναρει και ο Madman περναει πανω απο το κεφαλι του αλογου και προσγειωνεται πανω σε κοπρανα αγελαδας!!!Μετα απο αυτο,το εδωσε το αλογο!:lol:
Επισης πολυ αστειο ειναι οτι εσκαγε στην παμπ με μηχανη του γκαζον!!!Ειχε ζητησει μηχανη αλλα απο την εταιρια καταλαβαν μηχανη του γκαζον,οποτε ο ΘΕΟΣ την επαιρνε και κατεβαινε για πιωμα!!!:lol:

μυρωδιας και φιδεμπορας

:lol::lol::lol::lol::lol:
ρε έχω κλαστεί στα γέλια
:lol::lol::lol::lol::lol:

+1

επιτελους αρχισα το the heroin diaries, αν οντως το ημερολογιο ειναι απο τοτε κ δεν το εχει γεμισει σαλτσες ειναι απλα τελειο…
καθε φορα που ριχνει τα ναρκωτικα στην τουαλετα λιωνω στο γελιο… παρανοια…:lol:

Το πήρα!!!Επιτέλους!Θα πω γνώμες όταν το διαβάσω!!!

αγόρασα αυτό από τα public πριν λίγο καιρό αλλά ρε γμτ δεν έχω προλάβει να το διαβάσω. κυριώς λόγω διαβασμάτων, και όταν έχω ελεύθερο χρόνο προτιμάω να κάνω κάτι άλλο. μέσα στα χριστούγεννα ελπίζω να το τιμήσω.

Ενα μικρο αποσπασμα:
[B]“We never had any roadies?that?s bullshit. They were just friends. Sometimes Krist would drive us places. I always laugh at that: Kurt Cobain was our roadie. Look at him?he could barely lift himself out of bed. A roadie? For what, a flea circus?”

  • Melvins frontman Buzz Osborne[/B]

Kράτα μικρό καλάθι και μη ζηλεύεις:
Έχω ζήσει κοντά σε μουσικούς. Πολλοί τους, εντελώς καρα-ψωνισμένοι, υπερφίαλοι και με μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους 100%. Αν λένε πως πήδηξαν 20 γκόμενες σε έναν μήνα, εννοούν 1 ή 2/μήνα. Διόγκωνε νούμερα, για να πουλάς περισσότερο -η φιλοσοφία τους. Εννοείται οι εκδοτικοί οίκοι…εγκρίνουν!!!:stuck_out_tongue:

ή άλλως: “[I]Χτίσε τον Μύθο σου -αν δεν σου βγαίνει, γράφε ψέματα!”[/I]

απο βιογραφικα εχω διαβασει καθαρα απο βαρεμαρα και φαση παω για χεσιμο ας διαβασω κανα κουτσομπολιο:lol:
The Dirt
heroin diaries
χαβαλε εχουν αλλα ειδικα το heroin πρεπει να ειναι τρελη μουφα
ειναι αποροιας αξιο που σε κατι βιντεα φωτο που εχω δει απο εκεινη την εποχη ο κυριος Sixx η καλυτερα ο νεος Gene Simmons δεν του φαινετε οτι ηταν τοσο τρελο τζανκι…

αυτος που εχει ενδιαφερον ειναι ο Jizzy Pearl του οποιου εχω διαβασει καποιες μινι ιστοριες στο σαιτ του,επανεκδοσε τα 3 βιβλια του με ιστοριες γκονζο σταιλ οτι να ναι ,σε e-book (ξενερα) εχει ωραιο χιουμορ και καλες περιγραφες μπουκοφσκιακες καταστασεις καθημερινης απογνωσης …http://www.amazon.com/dp/B004UGLN6U/ref=rdr_ext_sb_ti_sims_1#reader_B004UGLN6U

Τελείωσα τη βιογραφία του Neil των Motley Crue, αρκετά ενδιαφέρουσα, όπως και οι προηγούμενες. Αρκετά γεγονότα περιγράφονται από τη δική του σκοπιά βεβαίως.

Θέλω να βρω (πχ από amazon) βιογραφία που αφορά Purple ή Rainbow ή Blackmore ή Coverdale. Έχει κανείς διαβάσει και προτείνει κάτι σχετικό (αγγλικά ή ελληνικά);