Το Rocking.gr προτείνει: «Υπόγειες» κυκλοφορίες του 2009

Βγήκανε και οι Underground κυκλοφορίες μας!!!

Πολλά μπράβο σε όλους, αλλά ιδιαίτερα στον Ζάρκα για τους Monkey 3!!! Το Undercover είναι ΕΠΙΚΟΕΠΟΣ!

http://www.rocking.gr/article7131.php

Maylene And The Sons Of Disaster λέμε :thumbup:

H λιστα εχει Cruciamentum.Aντε γεια λεμε !

Nai, αλλά πάτε και ποστάρετε το Teitanblood…

Kαι πρεπει να μεινει στο underground… 8)

Αουμ. :oops:

O,τι μπορουμε κανουμε για τις αναγκες του τιμιου λαικου ντεθ μεταλ. :oops:

Aς πούμε το Inle από Fall Of Efrafa γιατί δεν υπάρχει???

Γιατί 15 και όχι 20?

merci.
έχουν πάρει την ανηφόρα.
μεγάλα παλικάρια.

Πόσες από τις underground κυκλοφορίες που σου προτείνει το rocking ξέρεις κι έχεις ακούσει;

Το συζητούσαμε με τον daz, αυτή την μπάντα την περίμενα αφού έφυγε ο τραγουδιστής από τους underoath και δεν με απογοήτευσε. Και το καλύτερο είναι οτι δεν αντιγράφουν every time i die.

Να προσθέσω και γω μια “underground” κυκλοφορία.

Black Math Horseman - Wyllt

Όσοι τυχεροί πάνε roadburn δεν πρέπει να τους χάσουν.

Λίγες, αλλά έχω ακούσει και πολλές άλλες που δεν βρίσκονται στη λίστα και θεωρώ ότι θα’ πρεπε

Κι επειδή ακριβώς έχω ακούσει λίγες, δεν είπα να αντικατασταθούν ή οτι δεν έπρεπε να βρίσκονται εκεί, αλλά είπα να ήταν περισσότερες

Bέβαια θα με πείς: Κι αν αυτές που βάλαμε είναι καλύτερες απ’ αυτές τις άλλες?? Τεσπα θεωρω οτι κάποια υπόγεια είδη δεν αγγίχτηκαν

Ειλικρινά, δε μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να γκρινιάζει που δε του προτείναμε κάτι που ξέρει ήδη και του προτείναμε συγκροτήματα που δεν ξέρει. Πόσο δε σε μια καταγραφή συγκροτημάτων που προτείνουμε και η οποία δεν έχει τη μορφή λίστας.

Τέλος, τσέκαρε και τη 4η μπάντα στις Underground κυκλοφορίες που προτείναμε για το 2007

http://www.rocking.gr/article4309.php

Ντάξει λάθος μου που γκρίνιαξα, εν αγνοία μου

Απλά υπάρχουν και άλλα είδη μουσικής που έβγαλαν αξιόλογα πράγματα εφέτος

οσο αφορα το τριβια

δεν πιστευω η ερωτηση να αφορα
πχ
κανα λαθος σε χρονολογια?
ή κανα ορθογραφικό λάθος?

Και βασικά για να καταλάβω, επείδη ίσως να παρανόησα και την ουσία του άρθρου σας…

Καρβού, λέγοντας υπόγειες τι εννοείτε?

Αυτές που τις ξέρουν ελάχιστοι ψαγμένοι ή τι άλλο, ή αυτές που κινούνται σε ψίλο diy μονοπάτια? Ελπίζω να’ ναι το δεύτερο…

Γιατί αν ισχύει το πρώτο σε συνδιασμό με την ερώτηση αυτή: “Πόσες από τις underground κυκλοφορίες που σου προτείνει το rocking ξέρεις κι έχεις ακούσει;”, μου φαίνεται περισσότερο σαν ένα αρθράκι επίδειξης γνώσεων του περιβόητου rocking.gr (Δεν θα πω των συντακτών γιατί ντάξει δεν έχω κάτι με τα παιδιά)

Ελπίζω να έχω παρεξηγήσει φουλ την όλη ιστορία

Ειλικρινά, πάλι δε μπορώ να καταλάβω τη λογική σου. Πραγματικά.

Δεν έχω σκεφτεί ποτέ στη ζωή μου για μουσικό περιοδικό/συντάκτη “κοίτα το ψώνιο! Μου προτείνει καλή μουσική που δεν ξέρω και μου αρέσει!” κι έτσι δε μπορώ να καταλάβω τη φράση “μου φαίνεται περισσότερο σαν ένα αρθράκι επίδειξης γνώσεων του περιβόητου rocking.gr”

Στο άρθρο αυτό τι προτέινεις???

Κάποιες κυκλοφορίες που δεν γνώρισαν ανάλογη εκτίμηση επειδή πχ οι αντίστοιχες μπάντες επέλεξαν να κινηθούν σε πιο ανεξάρτητα μονοπάτια, ή κάποιες κυκλοφορίες που δεν τις έχουν ακούσει καλώς ή κακώς πολλά αυτιά (για λόγους ασχετους με τον παραπάνω) και τις έχουν ακούσει μόνο οι συντάκτες?

Αυτά που σου λέω τώρα και στο ποστ 148 δεν σχετίζονται με αυτά που σου λέγα πριν

Για τα προηγουμενα στην ούσια με ενόχλησε που λέιπουν είδη όπως το crust, το hardcore, και το punkrock

Για να πω την αλήθεια όμως τώρα αρχίζω να πιάνω την ουσία του άρθρου ότι δεν είναι λίστα με τα καλύτερα, αλλά καποιες προτάσεις οπότε αρχισε να ξεχνας σιγα σιγα τη σηυζητηση μας…:stuck_out_tongue:

Οτι λείπουν όμως τα είδη που προανέφερα, λείπουν

Και ναι το’ χω σκεφτεί, όχι όμως για κάποιον συντάκτη εδώ μεσα…

Ακόμη αυτό που είπα δεν ήταν βεβαιότητα, ήταν μια υπόθεση…Αν ισχύει το ταδε, τότε μήπως ίσχυει εκείνο?

Τέσπα μείνε στο bold

Congrats για το Teitanblood! :thumbup:

congrats και το maylene

ΔΙΣΚΑΡΑ
ΚΟΛΛΗΤΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
ΑΨΟΓΗ ΜΙΞΗ HARDCORE ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΜΕ SOUTHERN!!!

Ρε Κάρβου, δε μεταφέρεις τις συζητήσεις σε διαφορετικό θρεντ; Άλλο τα υπόγεια του 2009 και αλλο τα 100 της δεκαετίας…