Rocking Guitar Jam

Πιστευω ειναι καλη ιδεα να κανουμε ενα τζαμαρισμα οσοι θελουμε απο εδω.Να προτεινει καποιος(και να ανεβασει) ενα backing track και να κανουμε απο ενα σολο ο καθενας 8) Πειτε μου αν το βρισκεται καλη ιδεα και μετα να μπουμε στα υπολοιπα

τελεια! :smiley:

λοιπον αυριο(επιδη τωρα θα παω για νανι)
θα σικωσω εγω ενα backing track κ οποιος θελει αν το κατευασει να γραψει σολο κ μετα να το σηκωσει να το ακουσουμε!:smiley:

Ναι απλα στο τελος θα πρεπει καπως να τα ενωσουμε για να ειναι ενιαιο jamming :-k

:smiley: Πολύ ωραία ιδέα , αλλά μπορούμε να συμμετάσχουμε και εμείς οι ‘‘αρχάριοι’’ ? :smiley:

καλο θα συμμετασχω κι εγω…:smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Ωραία ιδέα!

Και βέβαια να συμμετέχουν όλοι Αλκιβιάδη!:wink: 8)

Προσωπικά θέλω λίγη βοήθεια στο τεχνολογικό κομμάτι: Ti software χρειάζομαι κλπ.

Ψήνομαι…:!:

Εντάξει αυτο ηταν το σπαμ του τοπικ:p

λοιπον το κοματακι ειναι ετοιμο!
ειναι απο Em,(4/4) κ παει Em7 - Em7 - Cmaj7 - Am7
συνολο ειναι 6 κουπλε που λεμε κ ο καθενας θα κανει σε ενα σολο!
πως θα γινει!
ξεκιναω εγω εχοντας γραψει ιδι στο πρωτο κουπλε καποιος αλλος θα συνεχισει στο δευτερο κ μετα θα το σηκωσει κ αυτος (οπως εκανα κ εγω)για να γραψει ο επομενος κ παει λεγοντας μεχρι να τελιωσει.
ετσι θα εχουμε ενα Jam που θα παιζουμε ολοι μας. μολις ηχογραφισει κ σωσει το αρχειο( ως mp3 καλυτερα) να βαζει κ το ονομα του πχ rocking jam Em (bluezlick) (jimmypage) (mule) για να ξερουμε ποιος εκανε σολο!
απλος για να μην μπερδευτουμε κ γραψουν δυο ατομα συγχρονος αυτος που γραφει εκεινη την ωρα θα μας το λεει. δλδ θα κανει ενα ποστ που θελεει τωρα γραφω εγω!

εδω ειναι το Link με το πρωτο δικο μου σολο στο οποιο θα συνεχισετε εσεις
http://www.box.net/shared/ddtrzyqwos

κ εδω ειναι ολοκληρο το Backing track χωρις κανενα σολο
http://www.box.net/shared/pxszs3csg8

Ρε σουπερ ολα αυτα,αλλα πως την ηχογραφουμε την κιθαρα ξερω γω??:stuck_out_tongue:

πολυ καλη ιδεα αυτη…μπραβο!!!

Δεν νομιζεται ομως οτι ειναι καιρος να κανουμε κανενα κανονικο jam για να γουσταρουμε…Αντε Μπραβο!!!
Μπορει να μην ειμαι κανενας τρομερος ντραμερ αλλα σιγουρα θα ειναι καλυτερα απο το να μην υπαρχουν καθολου ντραμς!:smiley:

Τέλεια ιδέα! :bounce: =D>

Ελπίζω μετά να μπορούμε να το ακούσουμε κι εμείς το τελικό αποτέλεσμα, έτσι;

Αυτάααα είναι!

:smiley:

αυτο εννοειται γιατι αλλιως θα τα παρω και θα κυνηγαω τον Hokam που θα εχει βαλει φωτια στην ταστιερα (τον εχω δει να παιζει γι αυτο μιλαω)!:smiley:

Οι ντραμερς θα μεινετε ανεργοι γιατι υπαρχουν τα ντραμ μασιν τα οποια ειναι ρεαλιστικοτατα και εχουν κοστος 0 για ηχογραφηση :stuck_out_tongue:
Πειτε μου τι ρυθμους θελετε και θα τα εχετε ετοιμα

8O 8O 8O 8O

Οου. Μαη. Γοδ!!! Τι τύχη! :stuck_out_tongue:

ΟΚ, λοιπόν εγώ θα ξεκινήσω το σύλλογο με τις γκρούπις!!! :stuck_out_tongue: :lol:

ηχογραφεις μεσω υπολογιστη με ενα προγραμα px cu base. εγω επειδη ειμαι παραδοσιακος εχω ακομα coll edit! Yeah!:lol:

εγω εκανα την ηχογραφηση χρησιμοποιώντας τα εξης στην συγκεκριμενη σειρα
κιθαρα -> POD -> καρτα ηχου μεσω του cool edit

κ αντι να μιλατε ΗΧΟΓΡΑΦΙΣΤΕ ρε!

Λοιπόν…πολύ ωραίο το backing track :D…επίσης το solo του Blueslick , είναι εξαιρετικό…ωραίος ήχος…με τι έγραψες ? cubase ?

η μονη τρομερα μεγαλη διαφορα που δυστυχως αρκετοι κιθαριστες δεν καταλαβαινουν ειναι το λεγομενο συναισθημα!!!
Οποιος νομιζει οτι τα τυμπανα δεν βγαζουν συναισθημα τοτε δεν ξερω πως να το σχολιασω!!!:stuck_out_tongue:

ρε μην σπαμαρετε εδω την τρελα σας!
μαλωστε αλλου!

Mεσω Cubase και Nuendo μπορεις να γραψεις ειτε με μια κονσολιτσα της πλακας ειτε με τουτο το μηχανηματακι που εχω παρει κι εγω και γαμει και δερνει

εχει γυρω στα 60 ευρω και με τη προσθηκη του καταλληλου Vst βγαζεις και γαμω τους ηχους

δεν μαλωνουμε ρεεεεε…λεω μια αληθεια που αρκετοι δεν καταλαβαινουν…αλλωστε το αρχικο ποστ ηταν ον τοπικ:D
παντως η ιδεα για το συγκεκριμενο jam μετραει…well done…τωρα περιμενουμε ενα live jam να γουσταρουμε!!