Rocking - Top 30 - 2019

Αναπολώντας τις παλιές εποχές που μαζί με την ανακοίνωση της λίστας ξεκίναγε και ο (όχι απαραίτητα τόσο ευγενικός ή κόσμιος) σχολιασμός, είπα να ανοίξω ένα thread.

Η λίστα μας είναι σε εξέλιξη και έχει φτάσει στο #11 αυτή τη στιγμή:

Προλαβαίνετε πονταρίσματα για κορυφή και λοιπές θέσεις, σχολιασμό, δικές σας λίστες, κράξιμο, επευφημίες κλπ.

Υ.Γ. : ο @Deathster να μπαίνει φόρουμ να παίρνει καθόλου μάτι, αλήθεια;

Εμένα πάντως αυτό που μ αρεσει καθε χρόνο είναι οτι βρίσκω δίσκους που δεν είχα πάρει πρέφα κατά τη διάρκεια της χρονιάς, living under a rock που λενε κ στο χωριο μου.

Μου σκάει περίεργα το Soilwork τόσο ψηλά, αλλά αφού άρεσε μια χαρά. Μακάρι να τους βλέπαμε κ από κοντά.

1 Like

La Dispute στο 11.

3 Likes

Βάλτε και το In Flames μέσα ε και το Bad Religion! Το Baroness χαμηλά το βρίσκω, για μένα μάλλον δίσκος της χρονιάς μόνο κομματάρες ( ε και κάτι ιντερλούδια που είναι όμως πανέμορφα και καθόλου περιττά)

Η αλήθεια βρίσκεται στο #11 και στο σερί Lucy In Blue - Reignwolf.

Μάλλον unpopular opinion, αλλά Όπεθ και Σόιλγουορκ με ενθουσίασαν πολύ λιγότερο απ’ όσο θα θελα.

6 Likes

Eγώ μαζί σου αγαπητέ.

1 Like

Τώρα ό,τι έγινε, έγινε :stuck_out_tongue:!

2 Likes

Κακώς άνοιξε τέτοιο thread διότι θα μοιραστούν με το site τα σχόλια - ειδικά τα στερούμενα ψυχραιμίας επικριτικά, ήταν πάντα μια απόλαυση να τα διαβάζεις!

Ακόμη κι έτσι όμως, το ενδιαφέρον παραμένει υψηλό! Ο παραλληλισμός που έκανε ένας σχολιαστής με το “Irishman” ήταν τουλάχιστον εμπνευσμένος!
Πάντως, αφού “βρήκαν το δρόμο” για τη λίστα τα LPs των Smoulder και των Traveler, θα περίμενα να δω και τους Sanhedrin - γιατί όχι και τους Riot City. Τώρα βέβαια για τις εναπομείνασες θέσεις, top10 δηλαδή, δύσκολο το βλέπω.
Ένα Atlantean Kodex όμως θα το δούμε, που θα πάει!

2 Likes

Που θα το πάτε… Η πρόβλεψή μου είναι VIC, Mark Lanegan, Big Thief, Leprous και Atlantean Kodex. Ελπίζω να πέσω έξω για VIC και σίγουρα ελπίζω να είναι πρώτο το Atlantean Kodex!

3 Likes

Προβλεψη για Lingua Ignota καπου ψηλα.

2 Likes

Και για μενα Atlantean Kodex κορυφη! Κατα τα αλλα προβλεπω Leprous, Vic k Crypt Sermon. Δυστυχως τα 2 τελευταια δεν μου αρεσαν καθολου. Kαπου πολυ βαθια μεσα μου θα ηλπιζα για Orodruin k Thronehammer :stuck_out_tongue:

4 Likes

Δεν σας τα εξηγεί ωραία;

1 Like

Τόσο καλό ήταν το VIC που το προβλέπετε όλοι ψηλά ρε;

Επίσης με Tanith, Traveler, Smoulder, σκεφτείτε να μην βάλαμε ΑΚ :stuck_out_tongue:

Θα βγάλετε γούστα στις προσωπικές μας λίστες πάντως, αυτό είναι σίγουρο!

1 Like

Λουτσέσκου: Για εμένα το “Traveler” είναι καλύτερο από τα φετινά Ramstein, Slipknot και Opeth.

5 Likes

αν μπορει να μου εξηγησει και μενα καποιος τι ειναι ενα λουτσεσκου που δενξερω, γιατι δε μου αρεσει να ειμαι εξω απο το #jerjelo

edit: α λωλ, μπαλα. :no_good_man:t6:

2 Likes

Ο μπαμπάς του teorid :grinning::grinning::grinning::grinning:

Myrath - Shehili
Michael Harris - Orchestrate II: Rage & Restraint
Mirror - Pyramid Of Terror
Flotsam and Jetsam - The Edge Of Chaos
Sascha Paeth’s Masters Of Ceremony - Signs Of Wings
Twisted Tower Dire - Wars In The Unknown
Michael Monroe - One Man Gang
Cyhra - No Halos In Hell
Diamondhead - The Coffin Train
Lance King - Re-programmed

Queensryche - The Verdict
Ghost Ship Octavius - Delirium
Tanith - In Another Time
Tesla - Shock
Find Me - Angels In Blue
Cats In Space - Day Trip To Narnia
David Townsent - Empath
First Signal - Line Of Fire
Fortune - II
Michael Bormann’s Jaded Hard – Feels Like Yesterday

Starbreaker - Dysphoria
Beast In Black - From Hell With Love
Angelwitch - Angel Of Light
John 5 - Invasion
Avatarium - The Fire I long For
Defiants - Zokusho
Avantasia - Moonglow
Death Angel - Humanicide
Enforcer - Zenith
Dream Theater - Distance Over Time

θα παρακαλέσω να μην το πάμε σε αυτό το επίπεδο.

οπότε αν έχεις την ευγενή καλοσύνη σβήσε μόνος σου το post, κι ας κάνουμε τη συζήτηση και τον χαβαλέ μας για μουσικά.

Πάντως, @teorid συνολικά το Traveler περισσότερους πόντους μάζεψε όπως βλέπεις ρε, πιο ψηλά είναι από τα άλλα!

άντε να κάνουμε έντιτ και να μείνουμε στο καθαρά εορταστικό κλίμα! :slight_smile:

1 Like

Παρακάλεσε και τους άλλους, εγώ έκανα έντιτ και έβαλα και ημότζι, ας χαβαλεδιάσουμε μουσικά, ο άλλος εντιτορ δεν ξέρει να γράφει τους rammstein (!)

Nick24 minutes ago

Τι; Δεν είναι Νο.1 οι Alter Bridge; ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ROCKING.

:joy:

(βλέπω Tool για #1)

1 Like