Μπασκετοφατσες του rocking

εκεί ήταν η αρχική μας πρόθεση (+ σορολοπ για ένα προφιτερολάκι :stuck_out_tongue: ), αλλά κατέβηκα μια πρώτα στη Στουρνάρη για κάτι μικρο-αγορές και πέτυχα το Guerilla στην άνοδο (ήθελα να περάσω και από Μπούκα βασικά, να θυμηθώ τα νιάτα μου λίγο, οπότε ανέβηκα Σολωμού) όπου είπαμε εν τέλει να το δοκιμάσουμε… next time

3 Likes

double post αλλά το ζήτημα έχει ‘‘ψωμί’’ :stuck_out_tongue:

δεν ξέρω πως είναι τώρα στο USA τα 2 πρώτα (υποθέτω όλα βασικά έχουν χάσει την αίγλη που είχαν κάποτε και, προφανώς, την όποια ποιότητα επίσης), θυμάμαι όμως το '96 στην Βοστώνη που το Burger King μου φαινόταν η απόλυτη τελειότητα, μπροστά σε Wendy’s και McDonald’s -τύπου να χτυπιέμαι για Burger King σαν χαζό. Και στην Αγγλία το 2010, τα τσάκιζα όπου τα πετύχαινα -αν και εκεί ο απόλυτος βασιλιάς της σκουπιδίλας ήταν το KFC-

Έκανε και μια μιλκσεηκάρα το Burger King, άλλο πράμα
12-13 χρονών τότε βέβαια, υποθέτω και σόλα να μου έδινες ανάμεσα σε δυο ψωμάκια, θα την έτρωγα και θα ζητούσα κι άλλο μετά…

(ρε πούστη μου, πως με τούμπαραν τώρα το βράδυ για σούσι -που κάνω ότι τρώω κάθε φορά :nauseated_face: :nauseated_face: :disappointed:)

5 Likes

Πάρα πολύ καλό. Δώσε μια ευκαιρία και στα γλυκά του Talking Breads :wink:

1 Like

Will definitely do
Στο Σορολοπ προ covid, είχε κάτι μερίδες τεράστιες και σε τρομερές τιμές, έπαιρνα θυμάμαι ένα μεγάλο μπολ που ήταν για 2, βαριά 3 άτομα και το τσάκιζα σόλο… τώρα το μεγάλο κουτί είναι-δεν είναι για ένα άτομο νομίζω, δυστυχώς

Fast forward, 18 χρόνια μετά, κάπου στην Utah.

Εγώ στα 30, μία οικογένεια Μεξικανών μέσα (μόνο), η μιζέρια να στάζει από τα ντουβάρια.

Μόλις ετοιμάστηκε το “φαγητό” και κάθισα να φάω, ένιωθα ότι από κάπου με γράφει με κάμερα κάποιος σκηνοθέτης του ανεξάρτητου, Αμερικάνικου κινηματογράφου.

Δυνατή εμπειρία και προς υπεράσπισή μου η ντροπή μετριάζεται, καθότι ήμουν σε άλλη ήπειρο.

2 Likes

Καλά, άμα δεν έχετε πάει στο White Castle, αφήστε, μην κουράζεστε :joy:, μπορεί να σας τα πει και ο @QuintomScenario

1 Like

Sorry που πετάγομαι μιας και δεν συμμετέχω στο μπασκετακι , αλλά σαφώς αύριο θα είμαστε burger fest , θα δούμε και PoZ , θα σπάσουμε και τη διατροφή για μια μέρα

Ένα τέλειο βράδυ …

5 Likes

μοιάζει με κάτι το οποίο μπορούσες στα 90ς να το βρεις σαν extra piece σε μια κουζίνα-set της Barbie ή απλά σαν ένα extra piece σε μια παιχνίδι-κουζίνα που πουλούσαν σωρηδόν οι Mattel και σια

ή απλά κάτι που πλένεις τα πιάτα σου

εγκρίνω παραταύτα :hugs:

3 Likes

Τελειο θα ειναι αν εχεις δει και μπασκεταρα πρωτα :stuck_out_tongue:

4 Likes

μήπως να έρθετε να δείτε μια ματσάρα μπάσκετ καλύτερα, να μας κρατάτε και κανένα μπεργκεράκι και να περάσετε ακόμα καλύτερα με το υπερθέαμα που θα προσφέρουμε?

6 Likes

Προφανώς εννοείτε Ισπανία Γαλλία :joy::joy::stuck_out_tongue::stuck_out_tongue:

Τι , όχι ; :joy:

1 Like

@pantelis79
Στα ανατολικά, έχω φάει hot-dog εντός σταθμού του path (δεν θυμάμαι σε ποιον, νομίζω στο Hoboken), από Κορεάτισα. Περίμενα ότι θα πρόκειται για έμπειρο “αρούρι”, όμως τολμώ να πω πως ήταν ό,τι καλύτερο έχω φάει ποτέ σε λουκάνικο (ανώτερο και από Βιέννη).

@Rebel
Σε περιμένουμε αύριο, ε;

@QuintomScenario
Το ξέσκισες το topic!

3 Likes

Για περαστε απο εδω μια βολτα…

2 Likes

Άλλωστε από ένα σημείο και μετά σε ρυθμούς στόνερ παίζουμε.

7 Likes

Είμαι ντεμί να έρθω για κερκίδα με μια εξάδα μπύρες.

7 Likes

έλα να τραβήξεις και φωτός εν δράση + βασικά να φέρεις μπύρες για μετά

1 Like

Ελα με εξηνταδα.

4 Likes

Θα συμφωνήσω με lupin για burger King. Ακριβώς το ίδιο ένιωθα κι εγώ Αγγλία παλιά, ειδικά μπροστά στα αθλια mcd, το Whopper ήταν θρίαμβος. Επίσης το να βάλεις κ τις πατάτες μέσα το ανέβαζε σε μπούκωμα εάν η πείνα ήταν μεγάλη.
Τώρα ναι κομματάκι ξεπερασμένα, τα αγόρια μου όμως τα τιμάνε που και που.

3 Likes

Guys εγώ έφτασα ήδη. Απλά ΟΑΚΑ all stars arena στο γουγλη και σε βγάζει ακριβώς απέξω . Στο 2 είμαστε?

Με οδηγό το πνεύμα του Kobe και κρυφό χαρτί τον @Ktn (aka Derek Fisher) οι μαύροι μας πήρανε τα σώβρακα σήμερα.

9 Likes