Μπασκετοφατσες του rocking

Mπήστ Γούρζ από τα λίγα σήμερα \m/

9 Likes

Μλκ οντως οι αλλοι εσκασαν ετσι; Βιντεο γυριζανε;;

Προπόνηση κάνανε κανονικότατα.

Έκαναν μάθημα κανονικά, απ’όσο κατάλαβα.

Με πηγατε πισω στα “Τρια Νιντζακια” με αυτες τις φωτογραφιες…

4 Likes

Μου ζητήθηκε να αναλάβω χρέη ανταποκριτή, δεν θα το αρνηθώ καθώς η χθεσινή hardcore μπασκετοσυνάντηση ήταν όλα τα λεφτά.

Μισό λεπτό να βρω κατάλληλη μουσική υπόκρουση…

…και είμαι έτοιμος να σας παρουσίασω την σπουδαία, 28η μπασκετομαχία.

The Great Ice ΜΠΙΣΤWars λοιπόν:

Χθες ξημερώνει μια “δύσκολη” μέρα. Μας έφαγαν τα ποτά και τα ξενύχτια. Ξυπνάω, κρυώνω λίγο, βλέπω το χιόνι και σκάω ένα χαμόγελο. Μετά σκέφτομαι πως πρέπει να βρω αλυσίδες για να μην φάω πρόστιμο (δεν βρήκα τελικά/δεν έπεσα σε έλεγχο, win). Περίεργη διάθεση, με τα πολλά χτυπάω δύο τοστάκια γιατί νηστικός δεν θα έβγαινε και κινώ προς το σημείο συνάντησης που έχω δώσει με έταιρους μπίστες για να κινήσουμε προς το γήπεδο. Λίγο το βαρύ κεφάλι, λίγο η εντεινόμενη χιονόπτωση, βάλτε και την διαρκή σκοτεινιά/μουντάδα, ε δεν είχα μπει σε mood για μπασκετάκι και είχα ήδη αρχίσει να χάνω την αίσθηση του χρόνου, ειδικά αν συνυπολογίσουμε πως ποτέ δεν έχουμε ξαναβρεθεί τόσο νωρίς.

Σόρρυ, πολυλογώ, αλλά μείνετε μαζί μου. Φτάνουμε εγκαίρως στο γήπεδο μαζί με τους συνεπιβάτες @Moonchild92 και @Ktn και βρισκόμαστε μάρτυρες ενός μάλλον ασυνήθιστου θεάματος. Απλωμένοι σε όλο το γήπεδο είναι επίδοξοι μαχητές κέντο (νομίζω?). Όπως βλέπετε και από τα ντοκουμέντα παραπάνω με την εξάρτυσή τους και τα όλα τους, ενώ οι πολεμικές ιαχές γέμιζαν τον αέρα. Χιόνι, πολεμικές τέχνες σε γήπεδο μπάσκετ, χανγκόβερ, ολοένα και περισσότερο γινόταν παράξενη αυτή η μέρα.

Με τα πολλά, οι μαχητές περιορίζονται στο μισό του γηπέδου, μετά από λίγο έρχονται και οι φίλτατοι @Lupin @eviL και @ChrisP και μετά από ένα τυπικό ζέσταμα (παπάρια, έπρεπε να περάσει το πρώτο μισό του πρώτου αγώνα για να ζεσταθούμε), άρχισε το παιχνίδι.

Η μία ομάδα αποτελούνταν από:

@Lupin: Το cheat της χθεσινής μονομαχίας. Σε έναν πλήρως χαλαρό και φιλικό αγώνα, εκεί που χρειάστηκε ανέβασε στο χαλαρό ταχύτητες και με ηγετική αύρα έδειξε τον δρόμο προς την νίκη. Προφανώς και με το που πλησίαζε στο καλάθι έπρεπε απαραιτήτως να πάει δεύτερος παίκτης πάνω του, αν και πολλές φορές και αυτό μάταιο ήταν. Έδειξε την κλάση του για άλλη μια φορά.

@Ktn: Απλός, λιτός, δωρικός. Ξέρει το παιχνίδι του και χθες είχε σαφή ρόλο. Αγκυροβολημένος στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού πίσω από την γραμμή του τριπόντου ήταν η κύρια απειλή από την περιφέρεια. Με χέρι αλφάδι ως είθισται, πήρε τα σουτ που έπρεπε και μας πλήγωσε ουκ ολίγες φορές. Οι μονομαχίες του δε με τον Evil κοντά στην ρακέτα ήταν απόλαυση και 100% αμφίρροπες. Σούπερ ματσάρισμα με πολύ θέαμα.

@Moonchild92: Η αποκάλυψη νούμερο ένα χθες. Σίγουρα το πιο παραγωγικό του παιχνίδι, ειδικά στο δεύτερο ματς (που πήρε η ομάδα του) ήταν καταλύτης και έβαλε πολλά και κρίσιμα καλάθια. Εμπλουτίζοντας με ασίστ το παιχνίδι του και έχοντας δεδομένο πως είναι ο πιο σκληρός αμυντικός μεταξύ των μπίστηδων (πονάω ακόμη) απεδείχθη ο άσσος στο μανίκι της ομάδας του.

Η άλλη ομάδα:

@ChrisP: Ο δικός μας εγκέφαλος. Δεν γινόταν να αρχίσει καμία επίθεση αν δεν έπαιρνε την μπάλα στα χέρια του. Ομολογουμένως εκτελεστικά δεν τον πήγε χθες, τουλάχιστον όχι στα στάνταρ που μας έχει συνηθίσει, αλλά μοίρασε τόσες ασίστ που εξισορρόπησε άκοπα την αστοχία του. Άλλη μια κρίσιμη, μεστή εμφάνιση, ο παίκτης που κάθε ομάδα θα ήθελε να έχει στις τάξεις της.

@eviL: Η αποκάλυψη νούμερο δύο χθες. Επιτέλους ξεμπλόκαρε, πήρε περισσότερες προσπάθειες, έδωσε ομηρικές μάχες με τον KTN και φυσικά δικαιώθηκε. Μπουκαδόρος, σβούρα κάτω από το καλάθι, με πλαστικότητα και ωραίες κινήσεις. Λίρα εκατό και έπρεπε επιτέλους να το πάρει λίγο πάνω του γιατί φαινόταν πως το έχει. Ο δικός μας άσσος στο μανίκι.

Εγώ: Εγώ μετά το πρώτο δεκάλεπτο σκεφτόμουν πως έπρεπε να κάνω συντήρηση γιατί απλά ένιωθα πτώμα και η αλήθεια είναι πως η ήττα στο δεύτερο παιχνίδι πιστώνεται σε σημαντικό βαθμό στο ότι περπατούσα στην άμυνα :stuck_out_tongue: Αν εξαιρέσουμε αυτό και μερικές υπερβολικές επιλογές στην επίθεση, νομίζω πως τα πήγα αξιοπρεπέστατα για το πόσο χάλια ένιωθα. Σίγουρα το απόλαυσα πάρα πολύ και το χαλαρό κλίμα που επικρατούσε χθες στην συνάντησή μας ήταν σύμμαχος. Που και που έτρωγα και καμιά ψιλή από τον φίλτατο Moonchild και ξυπνούσα (αρκετό ξύλο χθες και παρά την γκρίνια μου, δεν έχω πρόβλημα, it’s all in the game).

Δύο παιχνίδια παίξαμε, κέρδισε ένα η κάθε ομάδα. Το πρώτο παιχνίδι ήταν δικό μας, νομίζω 21-19 τελικό σκορ. Ήμασταν κυρίαρχοι σχεδόν σε όλο το παιχνίδι, είχαμε πάρει και μια διαφορά 7-8 πόντων που εξανεμίστηκε όταν ανέβασε στροφές ο Lupin και μας έκανε να μοιάζουμε με παιδάκια. Στο δεύτερο παιχνίδι η άμυνα των αντιπάλων έσφιξε πάρα πολύ, η αστοχία μας αυξήθηκε, ο Moonchild εκμεταλλεύτηκε στο έπακρον τις ευκαιρίες που του έδωσα και η ήττα ήρθε φυσιολογικά και με μεγάλη διαφορά (νομίζω 21-12 ή 21-13).

Για το επόμενο Σ/Κ είμαι μέσα.

11 Likes

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου, Μπιστ Wars vol. 29 ,19.30 - 21.00 έχει ακόμη γήπεδο σε Λεόντειο Πατησίων, Κηφισιά πολύ αργά (22.30 - 00.00) και μετά υπάρχει η επιλογή Sala Ίλιον πάλι, που πιθανολογώ θα έχει και νωρίς νωρίς όπως προχτές

Δύσκολη Κυριακή αυτή γιατί πχ Αποστόλης θα είναι πάλι off και δεν ξέρω ποιοι ακόμη μαζί του, αλλά ρίχνω το fade away μου μπας και μαζευτούμε

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 19

@Lupin ΝΑΙ
@RiderToUtopia
@Ktn
@Kastroman
@apostolisza8 ΟΧΙ
@JoHNNyB
@MrBeast
@Moonchild92
@Pantelis79
@dude
@ChrisP
@The_Black_League
@Outshined
@Martian ΝΑΙ
@kbil
@morgoth
@potofgold
@MegadethaS
@eviL

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 4
The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Poker face NAI

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
plex27 , samis , Giasonas , osfp7 , QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον
nnnkkk bostonflesh St_Anger

3 Likes

Μα τον Ντιρκ, μέσα!

2 Likes

Για νωρίς (δηλαδή Sala μόνο), είμαι στο μάλλον ναι.

3 Likes

Ναι για όποτε.

1 Like

Messa, ότι ώρα, προτίμηση να μην είναι πολύ νωρίς ή πολύ αργά !

1 Like

KAI KOMIΣΣΑΡΙΟΣ ΜΕΣΑ!!! :grinning:

θα πάρω τον man στο Salas στις 4 που ανoίγει και θα σας πω διαθέσιμες ώρες για Κυριακή!

1 Like

Το “μάλλον” υποθέτω ότι πέρασε και δεν ακούμπησε, ε;

2 Likes

εννοείται και πέρασε και δεν ακούμπησε :blush:

4 Likes

Δατς δι σπίριτ :smile:

3 Likes

Μέσα για νωρίς.

1 Like

Και εγω μεσα για το νωριτερο.

1 Like

Το λοιπόν μάγκες, για Κυριακή έχουμε τις εξής επιλογές:
Eurohoops Κηφισιά 20.30 - 22.00 και 22.00 - 23.30
Eurohoops Πατήσια 20.00 - 21.30 και 21.30 - 23.00
Sala Ίλιον 21.00 - 22.15 (ή 22.30, δεν το διευκρίνησα)

για Σάββατο ΑΝ ΤΥΧΟΝ ψήσουμε:
Eurohoops Κηφισιά 22.30 - 00.00
Eurohoops Πατήσια 19.30 - 21.00 και 21.00 - 22.30
Sala Ίλιον 13.00 - 14.15

ρίχτε ιδέες και προτιμήσεις για να βγει η σούμα λίγο άμεσα -μιας και κλείνουν η μια θέση μετά την άλλη-, μόνο στο ΟΑΚΑ δεν πήρα γιατί δεν πρόλαβα -και δεν θα μπορώ για την επόμενη 1,5 - 2 ώρες

1 Like

Κηφισιά 20:30 για εμένα.

2 Likes

Και εγω το ιδιο προτιμαω, με δευτερη επιλογη Πατησια 20.00 την ιδια μερα

Αν δεν βγαινει για οσους προτιμουσαν νωρις, και μπορουν Σαββατο, και με το Σαββατο 13.00 - 14.15 είμαι κομπλε.

1 Like