Μπασκετοφατσες του rocking

Εχω να παιξω βεβαια κοντα 5 χρονια οπου εσπασα τη μυτη μου στα παρκε του Brixton :stuck_out_tongue: αλλα ψηνω για τη φαση 100% και για grind βολτα Γκρατιπα με @apostolisza8 κ @Lupin

2 Likes

Να το ρίξω Σάββατο, 28/5 στις 18:00; Υπάρχει και το 16:30.

@pantelis79 μήπως βολεύει κάτι ή μπα;

2 Likes

Δε βολευει, μη βασιζεστε σε σε εμενα, κανονισε!

1 Like

Μωρέ και Κυριακή πάμε αν βολεύει τους πάντες, το κλου είναι να μαζευτούμε παρεάκι όλοι… εγώ γενικότερα εκείνο το σκ δεν έχω κανένα θέμα either day

(Πείτε και οι λοιποί αν είστε οκ για οποιαδήποτε εκ των δύο ημερών και κλείνουμε με τη πλειοψηφία)

Too late Lupin. Παντελή έχεις “αέρα” 10 ημερών να βρεις τη μόντα.

Τα λέμε εκεί, λοιπόν…

Edit: Επειδή είχε γίνει η συναλλαγή μέχρι να δω το μήνυμα, αν ο Παντελής είναι ΟΚ για Κυριακή και είμαστε και οι υπόλοιποι δεν είναι κάτι για εμένα να κάνω την ακύρωση και να κλείσω για 29/5. Πείτε μου και προχωράω ό,τι είναι.

5 Likes

Έλα εσύ και όλα θα γίνουν όπως πρέπει :stuck_out_tongue:

Κομπλέ είμαι εγώ, δεν μου κάνει διαφορά, ό,τι θέλετε ξαναλέω.

Και εγώ μπορώ και τις δύο μέρες.

Και εγώ το ίδιο

Επειδή α) μου κάθησε στο λαιμό το κώλυμα του @pantelis79, β) πάνω απ’ όλα η φάση και ο χαβαλές, και γ) δεν θα κοιμόμουνα ήσυχος απόψε, πήρα την πρωτοβουλία κι έκλεισα μισό γήπεδο και για την Κυριακή, 29/5 στις 19:00. Βλ. παρακάτω:

Άρα, συνοψίζοντας, υπάρχουν δύο πληρωμένα μισά γήπεδα στο Eurohoops:

Το πρώτο στις 28/5, για 18:00-19:30
Το δεύτερο, στις 29/5, για 19:00-20:30

Διαλέγουμε και παίρνουμε, όπου μαζευτεί η περισσότερη παρέα. Προσωπικά, έτσι για τη μαστούρα, πάω και τις δύο ημέρες, άμα λάχει.

Είμαστε άνετοι, κύριοι, ξηγημένοι οικονομικώς κι έχουμε άνεση χρόνου, επιλογής και ακύρωσης.

5 Likes

Παρόλο που δεν είναι δυνατόν για αρκετούς λόγους να συμμετάσχω στον επερχόμενο αγώνα, θα παρέμβω στην κουβέντα γιατί δεν μπορώ να αφήσω ασχολίαστο το γεγονός της αναφοράς στο όνομα ενός από τους λίγους εκπροσώπους της (όχι ακριβώς… μπασκετομάνας) πόλης των Ιωαννίνων, που κατάφερε να παίξει σε επίπεδο Α’ Εθνικής/Α1 στο μπάσκετ, του Σάκη Τζαλαλή!

Ο εν λόγω εμβληματικός παίκτης είχε την τύχη να πιάσει υπερβολικά καλή απόδοση και ευστοχία σε ένα ματς του ΑΓΣΙ κόντρα στο Παγκράτι, κι έτσι παρ’ όλη την μάλλον… περιορισμένη αλτικότητα του αλλά με βασικό προσόν το πάθος και την αγωνιστικότητα που έβγαζε στο παρκέ, πήρε μεταγραφή στην αθηναϊκή ομάδα με την οποία αγωνίστηκε επί σειράν ετών στην κορυφαία κατηγορία (όπως και σε κάποιες άλλες ομάδες ανάλογου βεληνεκούς).

Μετά την απόσυρση του από την ενεργό δράση δεν έμεινε άπραγος. Συμμετέχει σε αγώνες βετεράνων, ήταν υποψήφιος με το ΚΙΝΑΛ στις τελευταίες ευρωεκλογές, είναι προπονητής στην ομάδα μπάσκετ της Βουλής, ενώ πρόσφατα άνοιξε τον ξενώνα “Παιονία” (ή Paeonia Suites επί το αγγλικότερον!) στο Δελβινάκι που λειτουργεί και ως καφέ - εστιατόριο! Πριν από κάποιους μήνες που είχα πάει ήταν και ο ίδιος εκεί και μπορώ να πω ότι, παρά τα χρόνια που πέρασαν, διατηρεί το αθλητικό του παράστημα, όπως και διατηρεί, παρά την αραίωση, την χαρακτηριστική του χαίτη – λασπωτήρα, η οποία άφησε εποχή!

Όσοι είστε περαστικοί από το Πωγώνι να το επισκεφτείτε! (για σένα πάει αυτό @The_Black_League !)

8 Likes

Ευχαριστώ για το tip @Ian_Metalhead!

Ο εν λόγω είχε συμπεριληφθεί δικαιωματικά και άξια σ’ ένα τραγικά ελλιπέστατο αφιέρωμα σε cult μπασκετικές μορφές του παρελθόντος.

On topic: Ενημερώνω ότι έβαλα στο “σακούλι” μία ακόμη αθλοπαιδιά, με πλήρως ανταγωνιστικά μονάκια και μπόλικο τρέξιμο, επομένως, θέλω να πιστεύω ότι δεν θα κατέβω εντελώς κομπάρσος κι απροετοίμαστος στη συνάντηση της επόμενης εβδομάδας.

2 Likes

Για πείτε, Σάββατο ή Κυριακή;

Υποθέτω ότι θα είναι Κυριακή, για να μπορεί να είναι και ο @pantelis79.

1 Like

Kυριακή ναι

Κυριακή και εγώ, προέκυψαν άλλα το Σάββατο.

Μπορω και τις δυο μερες (τη μια απο τις δυο θα ερθω βεβαια), με βολευει περισσοτερο η Κυριακη και εμενα

Οκ, Κυριακή it is υποθέτω.

Για να τα βάλουμε σε μία σειρά:

Το ραντεβού ορίζεται τελικώς για την Κυριακή, 29/5, στις 19:00, στο Eurohoops Dome στην Κηφισιά. Μισό γήπεδο για 1,5 ώρα, στα 45€ (είναι πληρωμένο) .

Έως τώρα, φαίνεται να είμαστε σίγουρη εξάδα (tBL, martian, Lupin, ChrisP, RtU και apostolisza).

Αναμένουμε Παντελή κι ενημερώνουμε και αναμένουμε (; ) @Outshined και @Ktn, οι οποίοι επίσης δήλωσαν ενδιαφέρον. @kbil υποθέτω ότι ψήφισε μόνο για το project, καθώς δεν είδα να εκδηλώνει κάπου αλλού πρόθεση/ενδιαφέρον για συμμετοχή.

Ενημερωτικά, την κράτηση του Σαββάτου λέω να την διατηρήσω (18:00), επομένως, όποιος ενδιαφέρεται, το λέει (no worries, πάντως / θα βρω άτομα για προπονησούλα ή/και παιχνιδάκια).

5 Likes

Κυριακή λοιπόν, αρχίζω προπόνηση.

Ναι κι από εδώ για κυριακή!

1 Like