Μπασκετοφατσες του rocking

Τα λεμε 6:30 τοτε :stuck_out_tongue:

4 Likes

Git gud.

2 Likes

Ναι.

4 Likes

Παιδιά, αν δεν πάνε οι ομάδες να αλλάξουμε(χααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ).
Ντάξει ρόδα είναι η ζωή και εμέις ήμαστε καλύτερη ομάδα.Μπάσκετ πάιζουνε 10 άτομα στο τέλος κερδίζουν οι μάυροι κλπ.
Να σας δώσω ενα τιπ ρε μάγκες, δεν γίνεται να μας αφήνετε να τρέχουμε σαν παλαβοί και να έχουμε αιφνιδιασμό κάθε δεύτερη επίθεση. Κάντε κάτι.
Προς update θυμάστε που χτύπησα και το έκανα μάκια να περάσει ?Πλέον έχω 6 δάκτυλα στο ένα χέρι, το ένα μετράει διπλό αλλά στα αρχίδια μας κιόλας, έχουμε παίξει ένα ημίχρονο μπάλα με σπασμένο χέρι ,τι να μας κλάσει αυτό.

6 Likes

Που έχουν εξαφανιστεί τα κόκκινα ΚΟΥΝΑΒΙΑ;

3 Likes

Κατσε ρε μαν, να παρουμε μια ανασα και γραφουμε :smiley:

3 Likes

Τι ανάσα να πάρετε, εδώ κερδίζατε και κατεβαίνατε Ομόνοια να πανηγυρίσετε.

2 Likes

Ξέχασα να ποστάρω το παρακάτω ενθύμιο, γιατί η προτεραιότητα μου χτες βράδυ που γύρισα ήταν να αναπνεύσω :face_exhaling:

Summary

10 Likes

Μπλουζάρα ο Τζόνυ ο Βήτα.

1 Like

Κι ένα “Βλέπε ανταπόκριση προηγούμενης εβδομάδος”, θα αρκούσε για να περιγράψει τα χθεσινά τεκταινόμενα. Ωστόσο, προς αποφυγή παρερμηνειών και επειδή το σύνθημα του λατρεμένου συλλόγου προστάζει “Στις χαρές και στις λύπες μαζί”, ας δούμε πιο αναλυτικά τι έγινε στο Ίλιον.

Ματς-καρμπόν με το αντίστοιχο στo All Stars Arena 2, ακόμα και στις ατομικές επιδόσεις. Εκρηκτικό ξεκίνημα Κόκκινων, “ηχηρή” απάντηση των Μαύρων και κλείσιμο ημιχρόνου υπέρ τους, με διαφορά στήθους (30-27). Στο δεύτερο, το παιχνίδι “άνοιξε” περισσότερο και αυτό ευνοεί κατά κανόνα τους Μαύρους, οι οποίοι είναι δύο ταχύτητες πάνω από τους Κόκκινους, γεγονός που είχε σαν αποτέλεσμα την άνετη, δίκαιη και άξια επικράτηση των Μαύρων, με το τελικό σκορ στο 79-69. Η αλήθεια είναι ότι απ’ όταν γύρισαν οι Μαύροι το -10, με το οποίο χάνανε στις αρχές του παιχνιδιού, δεν απειλήθηκαν σοβαρά σε κανένα σημείο του αγώνα, ούτε καν όταν κατεβάσαμε οι Κόκκινοι τη διαφορά στο -6 (με δική μας κατοχή, μάλιστα, η οποία κατέληξε σε φιάσκο), σε μία απέλπιδα προσπάθεια αντεπίθεσης, βαίνοντας προς το τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού.

Οι Μαύροι παρατάχθηκαν ακριβώς με την ίδια σύνθεση της περασμένης εβδομάδος, ήτοι @apostolisza8, @pantelis79, @JoHNNyB, @Ktn και The G-Force. Από την άλλη πλευρά, οι Κόκκινοι δεν είχαμε τον Nick the Quick, αλλά στη θέση του επέστρεψε ο πολύς @martian (aka HHF/GtB/ΜΠΤ), με δανειακή σύμβαση από τους “απέναντι”. Η υπόλοιπη τετράς, γνωστή και μη-εξαιρετέα, δηλαδή @RiderToUtopia, @ChrisP, @Lupin και η αφεντιά μου.

Όπως προείπαμε, οι Κόκκινοι κάναμε -και πάλι- ένα δυνατό ξεκίνημα, γεγονός που μας έδωσε μία καλή διαφορά για να διαχειριστούμε. Ωστόσο, οι Μαύροι άρχισαν να “χτυπάνε” με το δυνατό τους σημείο, ήτοι τον αιφνιδιασμό, το οποίο είχε σαν αποτέλεσμα να κάνουν το come-back και να προηγηθούν στο ημίχρονο. Και στο οργανωμένο παιχνίδι παρουσίασαν τις αρετές τις οποίες εξήρα στο κείμενο της περασμένης εβδομάδος, αλλά -κακά τα ψέμματα- χθες το γρήγορό τους παιχνίδι μας ισοπέδωσε. Από την άλλη πλευρά, αν κι εμείς είχαμε περισσότερη κίνηση χθες επιθετικά, κατεβήκαμε πάλι πολύ προβλέψιμοι ακουμπώντας πολύ την μπάλα στον RtU (ο οποίος λογικό είναι να “σκάει” κάποια στιγμή μέσα στο παιχνίδι, από τις πάμπολλες δυνατές μάχες που δίνει), ενώ δεν εκμεταλλευτήκαμε και μέσα στο ζωγραφιστό την παρουσία του martian, και το υψομετρικό mismatch στο μαρκάρισμα του Ktn, ώστε να προσφέρουμε και μία παραπάνω βοήθεια στον Παργαλάτσο. Lupin, δικαιολογημένα κουρασμένος (ψυχωμένος, όμως και καίριος), ChrisP σταθερά καλός και μυαλωμένος, martian βοήθησε πολύ, αλλά ήταν κι αυτός κουρασμένος. Από την άλλη, o Johnny (aka Hardaway) ήταν χάρμα ιδέσθαι και ασταμάτητος χθες, Αποστόλης σταθερά στις “υψηλές πτήσεις” του, ομοίως και το θηρίο ο Παντελής, The G-Force απίστευτος και επιθετικά και αμυντικά (πάρα πολύ καλές βοήθειες), ενώ ο Ktn εξελίσσεται σε βαρόμετρο στη νέα σεζόν. Γενικά, επί των ατομικών αξιολογήσεων, δεν άλλαξε απολύτως τίποτα σε σύγκριση με τα γραφόμενα της περασμένης εβδομάδος, για αμφότερες τις ομάδες.

Εν ολίγοις, οι Μαύροι έχουν “διαβάσει” καταπληκτικά τη φετινή σειρά, εκμεταλλεύονται στο έπακρο τα δυνατά τους σημεία, βρίσκουν απαντήσεις στις όποιες ενέργειές μας (π.χ. αμυντικές αλλαγές) και αποδίδουν εξαίσια, προσφέροντας πολύ όμορφο μπάσκετ κατά διαστήματα.

Στα του Sala Sport, πολύ ωραίος χώρος, ευγενέστατοι και ωραίοι οι ιδιοκτήτες, άνετο parking, πανέμορφο γήπεδο (με τον εξαερισμό του, την ιδιωτικότητά του και τα όλα του) και κάποια θεματάκια σε σημεία του παρκέ προσπερνιόνται ως πταίσματα. Το μόνο “κακό” (τουλάχιστον για τη δικιά μου περίπτωση) είναι η διαδρομή, η οποία δυστυχώς περνάει από σημεία που “φράζουν” εύκολα, γεγονός που μ’ έκανε να χρειαστώ στην χθεσινή επιστροφή σχεδόν 45(!) λεπτά, για μία απόσταση 11 χιλιομέτρων. Υπό μία έννοια, βέβαια, ήταν κι ευκαιρία για να “χωνέψω” την νέα ήττα μας.

10 Likes

Περίμενα να δω κάνα σκορ τύπου 76-42 μετά την α λα Simmons γλώσσα που έβγαλαν οι μαύροι… Βλέπω έστειλαν και πράκτορα για να διαλύσει εκ των έσω την καλοκουρδισμένη κόκκινη μηχανή, μάλιστα…

1 Like

Μόνο ένα σερί 24-6 κάναμε για να κλείσει το ημίχρονο με ανατροπή, κατά τα άλλα τίποτα ιδιαίτερο, κάνουμε και fair play στο τέλος, όπου αποφασίσαμε να σταματήσουμε να τρέχουμε.

fixxxed

1 Like

Εγώ απλά να κάνω μια απολογία για το χθεσινό, γιατί είναι εύκολα ένα από τα χειρότερα παιχνίδια που έχω κάνει απ’όσο θυμάμαι. Όχι μόνο σε φορουμικά ματς, γενικά. Σίγουρα ελαφρυντικά υπάρχουν, αλλά σε σημεία δεν θα μου φαινόταν παράξενο να με υποπτεύθηκε κάποιος συμπαίκτης πως δρω σαν double agent :stuck_out_tongue:

6 Likes

Summon @Kastroman για μελλοντικές περιπέτειες, να μην κάνω τον μεσάζοντα πάντα :slight_smile:

2 Likes

Δεν μας βγήκε το μισματς του Gandalf the Midnight Film (συνδυασα και τα τρία παρατσούκλια μαζί) τον οποίο καλύτερα να τροφοδοτουμε με πρόσωπο στο καλάθι έχω την εντύπωση θα βγουν καλύτερα έτσι οι φάσεις, δεν μας βγήκε ούτε το σετ παιχνίδι απόλυτα, μας βγήκε η γλώσσα από το τρέξιμο, ο @Lupin δεδομένου ότι μόνο μαραθώνιο δεν είχε τρέξει εκείνη τη μέρα έκανε ματσαρά, ο εγκέφαλος της ομάδας @The_Black_League σιγά σιγά βρίσκει τα πατήματα, @Chrisp σταθερά καλός τελευταία, ειδικα όταν έρχεται μετά από εδέσματα και μπύρες, γενικά λίγο καρμπον πράγματι.

Δηλώνω το παρόν για την επόμενη Κυριακή, οποιαδήποτε ώρα (οκ όχι πολύ αργά μόνο!)

3 Likes

Ναι, sure, έτσι έγινε :stuck_out_tongue:

1 Like
2 Likes

Την ερχόμενη βδομάδα μεταβαίνω σε προπονητικό κέντρο της κεντροδυτικής Ευρώπης για το τελευταίο στάδιο της προετοιμασίας μου. Λογικά θα σας δω από κοντά είτε 15/16, είτε 22/23 Οκτώβρη. Ο Καιρόc Γαρ Εγγύc.

9 Likes

Θα σου έλεγα δεν έγινε έτσι, μια χαρά αντοχές είχαμε, αλλά προτιμώ να το διαπιστώσεις δια ζώσης όταν μας τιμήσεις με την παρουσία σου!

Α, τρέχατε; Δεν σας έβλεπα πάντως όταν ξεχυνόμασταν αιφνιδιασμό.

Μεταξύ μας, και στο σετ παιχνίδι δεν είχατε δικαιολογία αλλά δεν πειράζει, ευχαριστούμε που μας επιτρέψατε να κερδίσουμε :upside_down_face:

Και τα λέει αυτά με κοκκινόμαυρο avatar, άντε βγάλε άκρη.