Μπασκετοφατσες του rocking

Δεν πιστεύω να κάνατε τίποτα κραιπάλες χτες

3 Likes

17:30 ΟΑΚΑ ειναι το ματς;

3 Likes

@ChrisP στο all stars 1, σωστά?

Guys επειδή είμαστε 11 αν θέλετε να μην χαλάσω τη 10αδα να μην έρθω, επειδή ουσιαστικά δήλωσα τελευταίος. Εκφραστείτε, δεν υπάρχει θέμα.

1 Like

Και με ποιον θα σπρωχνομαι; Οχι ρε, ελα και αν χρειαστει θα παιξουμε με μια αλλαγη, μη σε νοιαζει.

3 Likes

All stars 17.30 ναι, Άγγελε έλα ειλικρινά δεν είμαι για πολλά.

2 Likes

Καλημέρα φόρουμ. Έχω μια μικρή ενόχληση στο λαιμό, πιθανότατα να τσίμπησα ένα κρύωμα κάπου χθες. Φυσικά θα τεσταριστώ (πάω τώρα φαρμακείο). Αν βγει αρνητικό, με δέχεστε; Μην ντραπείτε να ρίξετε άκυρο, καταλαβαίνω απολύτως. Αφήστε που θα χωρέσει και ο Άγγελος σε αυτή την περίπτωση.

2 Likes

Δεν σου έχω πει να μην πίνεις παγωμένα;

Προσωπικά είμαι ΟΚ αν είσαι αρνητικός.

2 Likes

Και από μένα @martian ΟΚ αν είσαι αρνητικός, όπως ηταν και στην περίπτωση του Αποστόλη τις προάλλες και στη δικιά μου και το Χρήστου παλιότερα

2 Likes

Όλα καλά. Αν πάντως κάποιος έχει ένσταση, σαφώς και να την προβάλλει, είμαι ξεκάθαρος σε αυτό.

5 Likes

7 Likes

Αμφίρροπο ματς σήμερα, πόντο πόντο στο α’, διαφορά υπέρ των μαύρων που έφτασε και περίπου δέκα πόντους αρχές του β’, ολικη ανατροπή και νίκη κόκκινων για 3 πόντους σε ένα ματς ακατάλληλο για καρδιακους θα έλεγα!! 3-2 η σειρά υπέρ των μαύρων, ματσαρά το σημερινό.

Αφιέρωμενη η νίκη στους απόντες σε αυτή την αγωνιστικη αρχέτυπικους και προαιώνιους κόκκινους @The_Black_League και @Lupin

11 Likes

Τσάμπα ήττα. Το πουλήσαμε στο τελευταίο λεπτό, μας έφτυσε και η μπαλίτσα για την ισοφάριση, έτσι είναι η ζωή, η πίεση των αντιπάλων έφερε αποτέλεσμα και μας μπλόκαρε, ωραία ανατροπή.

Έβγαλα το ματς με θέμα αριστερό προσαγωγό με αποτέλεσμα μηδέν άλμα και χαμένα 3-4 αμαρκάριστα lay-ups, και μικρή λούφα άμυνα στο τέλος, απολογούμαι.

Γενικά εξελίχθηκε σε ματσάρα, πολύ ισορροπημένο.

6 Likes

Δικαιη ηττα. Και τσαμπα, αλλα ας προσεχαμε. Μυθικος @martian για εμας μπροστα, εκανε το καλυτερο του παιχνιδι επιθετικα. @RiderToUtopia
και @ChrisP οι μονοι “κανονικοι” κοκκινοι, αλλα και αυτοι που ηταν οι πιο διακριθεντες της ομαδας τους. Στον χωρο πρεπει να ειχε 35 βαθμους και 90% υγρασια :joy:

7 Likes

Πολύ ωραία ήταν σήμερα. Χάρηκα πολύ που γνώρισα πολλά παιδιά και είδα και παλιούς γνωστούς. Δυστυχώς με πρόδωσαν τα παπούτσια μου σήμερα (γλιστρούσα φουλ), ελπίζω με άλλο ζευγάρι παπούτσια, πιο mint-condition ίσως, να στρώσει λίγο το πράγμα. Even so, ωραίο ματσάκι, ελπίζω να με ξαναδεχτείτε παρά τη sub-par απόδοσή μου. :stuck_out_tongue:

7 Likes

Γεια και χαρά σας λεβέντες!

Ενημερώνω την παρέα ότι χθες έλαβα το ακόλουθο μήνυμα από τα ASA:

image

Δεν γνωρίζω αν είναι η μόνη διαθεσιμότητα της εβδομάδος, ωστόσο, αυτό μπορεί να ξεκαθαριστεί κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας μαζί τους.

Dome Κηφισιάς το βλέπω τσίτα για Κυριακή (μόνο τα 20:30-22:00 και 22:00-23:30 παίζουν), ομοίως και Dome Πατησίων, με μόνη διαφορά ότι τα διαθέσιμα slots πάνε ένα μισάωρο πιο πίσω από τα αντίστοιχα της Κηφισιάς. Υπάρχει το Σάββατο, βέβαια, στη Λεόντειο, αρχής γενομένης από τις 18:00 και για τα επόμενα τρία 1,5ωρα (just sayin’). Για Sala, δεν έχω εικόνα.

Προσωπικά, δυστυχώς, αν πάει για Κυριακή το παιχνίδι, είμαι εκτός, λόγω κοινωνικής υποχρέωσης. Σάββατο στα Πατήσια, όμως, το συζητάω σοβαρά.

Ευκαιρίας δοθείσης, ας ανανεώσουμε και τη λίστα των διαθέσιμων παικτών (πολύ ευχάριστο το γεγονός ότι προκύπτουν και νέες εκδηλώσεις ενδιαφέροντος), μιας κι έχουμε την προσθήκη του Moonchild, αλλά και μία έμμεση εκδήλωση ενδιαφέροντος (ακόμα και αν δεν το γνωρίζει ούτε ο ίδιος), η οποία έλαβε ήδη (ορθώς) την άμεση πρόσκλησή της από τον HHF/GtB/ΜΠΤ (aka martian), οφείλει, ωστόσο, να λάβει και την επίσημη πρόσκληση που της αρμόζει, από την ίδια την ομοσπονδία.

Λαμβάνοντας υπ’ όψιν ότι:

α) κοινότητά σου πλέον αποτελεί και η παρέα του rocking,

β) δεν συμμετέχουν παπάδες στα παιχνίδια μας, ούτε έχουν παρατηρηθεί ως θεατές ή σε εγγύτητα με τα γήπεδα που έχουμε τιμήσει,

γ) δεν υφίσταται το «παίζουμε-δεν παίζουμε», βάσει της ύπαρξης άλλων παρεών, καθώς το γήπεδο είναι κρατημένο εκ των προτέρων,

δ) δεν θα αναγκαστείς να κάνεις κανέναν κύκλο για να αποφύγεις τον οποιονδήποτε, ενώ ακόμα και στην περίπτωση έλλειψης μεταφορικού μέσου από μεριάς σου, έτερος συμπαίκτης θα φροντίσει να σε παραλάβει από σημείο που θα υποδείξεις, να σε μεταφέρει στο γήπεδο και να σε επιστρέψει, υπό μουσική υπόκρουση της αρεσκείας σου (προσωπικά δεσμεύομαι για W.A.S.P., αν σε «αναλάβω»),

ε) ΟΧΙ ΠΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ και ΚΑΝΕΝΑ ΓΗΡΑΣ, τώρα γράφεται η μπασκετική ιστορία και κανείς δεν περισσεύει,

σε προσκαλώ, με δόξα και τιμή, και κάθε επισημότητα, να παραβρεθείς στις μπασκετικές μας συναντήσεις, τιμώντας την (προ)εφηβική σου ιστορία. Καμία δακρυσμένη φατσούλα πια!

Boston (Celtic) ready to rip our flesh!

Ανανεωμένη λίστα, λοιπόν, και δηλώσεις διαθεσιμότητας για το προσεχές παιχνίδι:

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 14

@apostolisza8

@Ktn

@ChrisP

@martian

@RiderToUtopia

@Lupin

@The_Black_League

@JoHNNyB

@pantelis79

@MrBeast

@Moonchild92

@bostonflesh

Outshined (Διαθέσιμος από 15/10)

Dude (Διαθέσιμος από 15/10)

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 2

The G-Force, The X-Factor

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 6

plex27, samis, eviL, Giasonas, osfp7, QuintomScenario

Τιτανομαχητές φορουμικοί (που μας “οφείλουν” παρουσία και θα έρθουν, πιστεύω, αν τους πρήζουμε κάθε φορά) - 3

@nnnkkk , @kbil , @St_Anger

6 Likes

Χριστοι και Παναγιες ομως?

Δεν λετε “τοιχο τοιχο” δηλαδη περιπαικτικα για τον αντιπαλο?

Ισχυει αυτο, οσο μεγαλωνουμε και γινομαστε γεροι ξεχναμε τα παντα :stuck_out_tongue:

Θυμιζω οτι το νωριτερο που θα μπορω να δωσω το παρον ειναι οι αρχες Ιουνιου 2023, απλα για να μην ξεχνιεται. Με μια απειροελαχιστη πιθανοτητα να κανω εκτακτη εμφανιση στην Ελλαδα τον Ιανουαριο. Να πω καπου εδω οτι αγορασα μια μπαλα μπασκετ για να κανω εξασκηση και κυριως εκγυμναση δηλαδη, και παω 2-3 φορες την εβδομαδα σε ενα τσιμεντενιο γηπεδο εδω κοντα και σουταρω καμια 200αρια σουτακια, μπασιματα κτλ. Τα ποσοστα κατω του αθλιου, αλλα η προσπαθεια τιμια.

6 Likes

Θα μαι εκτος Αθηνας την Παρασκευη, και μη διαθεσιμος το Σαββατο λογω παιδικου παρτυ (μας εχουν στοιχειωσει, για τουλαχιστον 2 λογους)

ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ και ΦΑΝΑΤΙΚΑ ΜΕΣΑ για Κυριακη, οποιαδηποτε ωρα (κλασικα ιδανικα οχι πολυ αργα, αλλα δεν θα το χαλασω σε καθε περιπτωση)

Υπάρχει ένα καλό ενδεχόμενο την Κυριακή να είμαι ένα με το πάτωμα, η πρόθεση για μπάσκετ υπάρχει όμως και είναι θετική. Με ένα μικρό ερωτηματικό επομένως, ας πουν πρώτα όσοι νιώθουν 100% σίγουροι.

1 Like

κλαίω

Με σκίζετε τώρα με κάτι τέτοια προσκλητήρια posts (@The_Black_League μανούλα σε αυτά), θα είμαι όμως ειλικρινής:
Έχω 2 προσκλήσεις την Κυριακή για τα παρακάτω, στις Νύχτες Πρεμιέρας:
image
image
και μια 3η επιλογή, να κάτσω σπίτι και να πεθάνω στον ύπνο.-

Θα περιμένω να δω πως θα πάει το παιδομάζωμα εδώ, υπάρχει μια πρόθεση προφανώς να έρθω, αλλά δυστυχώς, επειδή 1 φορά τον χρόνο φεστιβαλίζω και εγώ, υπάρχει μια πιο ισχυρή πρόθεση να μην δώσω μπασκετικό παρόν για δεύτερη Κυριακή σερί, λόγω σινεμά -γενικά, Οκτώβριος, για πολλούς λόγους, μήνας πολύ δύσκολος.

2 Likes

Όταν ο Quintom γίνεται viral

6 Likes