Μπασκετοφατσες του rocking

Αυτός που πέτυχε τον Κούλη είναι;

2 Likes

Ότι ετοιμαζόμουν να το κοινοποιήσω, ρε!!!

George the Messiah, λέει!

2 Likes

Αυτό το σκ εκτός συγκλονιστικού απροόπτου είμαι εκτός, αφήνω μια πολύ μικρή πιθανότητα για κυριακή, αλλά κι αυτό θα φανεί τελευταία στιγμή :face_with_diagonal_mouth:

Σάββατο δε θα μπορώ παιδιά. Κυριακή, τα γνωστά, πιθανότατα θα μπορώ αν είναι από 5:30 και μετά.

1 Like

Άντε, να κάνω λίγο και τον @The_Black_League, που μας έχει λείψει πολύ.

Πέμπτη συνάντηση για φέτος, αρκετά νέα πρόσωπα. Η Μαύρη Ομάδα είχε κλασσική σύνθεση κατά βάση, αποτελούμενη από τον 3T @apostolisza8, τον έγκαυλο @martian, τον κάθιδρο @JoHNNyB, τον πασπαρτού @Ktn και τον υποφαινόμενο. Η αντίπαλη ομάδα είχε μια επίγευση κοκκινίλας με τους @RiderToUtopia και @ChrisP, αλλά και αρκετά νέα πρόσωπα, με τον @Moonchild92 να ντεμπουτάρει, τον @MrBeast να επανακάμπτει και τους the sad face και the rock / the crossfit beast να κλάνουν κατάμουτρα τον φίλο τους @JohnnyB και να συντάσσονται εναντίον του.

Το ματς ξεκίνησε με πολλή αστοχία και αρκετό λαχάνιασμα. Σίγουρα έναν μικρό ρόλο έπαιξε και η υπέροχη (#not) ατμόσφαιρα που επικρατούσε στο ευάερο (#not) κλειστό, όπου πρέπει να είχε 35 βαθμούς Κελσίου και περίπου 95% υγρασία. Τα τούβλα έδιναν κι έπαιρναν και από τις δύο πλευρές (όσοι δεν έρχεστε, μην πιστεύετε τον @The_Black_League που λέει ότι όλοι παίζουμε καταπληκτικά, βάζει πιο πολλή σάλτσα και από τον Δημήτρη Οικονόμου όταν παρομοιάζει τον Μητσοτάκη με τον Lennon - sorry για την παρομοίωση φίλτατε @The_Black_League) και το πρώτο ημίχρονο κύλησε με τις δύο ομάδες αρκετά κοντά στο σκορ. Από εμάς ο @martian είχε πάρει κυριολεκτικά φωτιά στην επίθεση, σκοράροντας περίπου τους μισούς μας πόντους. Ο @JohnnyB ήταν το γνωστό άλογο που δύσκολα παίρνει χαλινάρι, ο @Ktn ο ισορροπιστής που μετέτρεπε τις ασίστ σε καλάθια και ο Αποστόλης προσπαθούσε να αντιμετωπίσει μια ελαφρά ενόχληση στον προσαγωγό εκτοξεύοντας σκουπιδόλογα με πιο γρήγορο ρυθμό από τον συνηθισμένο του. Προσωπικά δεν πρέπει να έβαλα καλάθι, αλλά για κάποιον άγνωστο λόγο κατάφερα να βγάλω 4-5 ασίστ που οδήγησαν σε εύκολα καλάθια. Από την αντίπαλη ομάδα, η μουσίτσα ο @ChrisP δεν ξεκίνησε και καλά επειδή δεν μπορούσε, ο @RiderToUtopia ήταν το γνωστό τανκ που δεν μπορείς να σταματήσεις σχεδόν με τίποτα (ενώ είναι και πολύ εύστοχος στις βολές, να σημειωθεί, οι υπόλοιποι είμαστε σχεδόν όλοι παλιάτσοι από την charity line), ο @Moonchild92 έριξε στα παπούτσια του ένα φταίξιμο που έβγαλε από το μυαλό του (μια χαρά ήσουν μανμου), ο @MrBeast ήταν ένα ακόμα κορμί δύσκολο να αντιμετωπιστεί, ενώ από τους δύο φίλους του @JohnnyB, ο Νίκος a.k.a. the rock / the crossfit beast ήταν πιο υποψιασμένος αυτή τη φορά και έβαλε και 3-4 καλάθια, ενώ ο Δημήτρης a.k.a. the sad face έπαιξε τον Τζόνι μας σκληρά και κολλητά σε κάθε γωνία του γηπέδου, δυσκολεύοντας και κουράζοντάς τον αρκετά.

Παρ’ όλα αυτά, στο δεύτερο ημίχρονο οι Μαύροι βάλαμε το πόδι στο γκάζι, εκμεταλλευόμενοι και την ξεκούραση του παργαλάτσου που είχε βγει αλλαγή (οι γιαλαντζί “κόκκινοι” ήταν έξι). Χωρίς να έχει αλλάξει κάτι πολύ δραματικά στα όσα περιέγραψα και πιο πάνω, με την εξαίρεση μάλλον ότι εγώ έβαλα 3-4 καλάθια και η παραγωγικότητα του @martian έπεσε λίγο αντιστοίχως, καταφέραμε στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου και λίγο πιο πέρα να έχουμε ξεφύγει με 55-41. Η επάνοδος του ξεκούραστου @RiderToUtopia, αλλά και του δήθεν κουρασμένου @ChrisP, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι εμείς σαπίσαμε από την κούραση και σταμάτησε και το μυαλό μας, έδωσε στην ψευτοκόκκινη ομάδα την ώθηση που χρειαζόταν για να μας φτάσει σε απόσταση βολής, στο 59-57, αν θυμάμαι καλά. Κάπου εκεί ο @ChrisP έβαλε ένα κρίσιμο τρίποντο με το οποίο περάσανε μπροστά με 59-60 και μετά ο @RiderToUtopia έβαλε 2/2 βολές, αντλώντας επιπλέον δύναμη από την οικογένειά του (σύζυγο και τέκνο) που είχε έρθει να τον εμψυχώσει, κάνοντας το 59-62. Δεν καταφέραμε να ισοφαρίσουμε με τα 3 τρίποντα που βαρέσαμε στο τέλος και το ματς έληξε έτσι, με τους ψευτοκόκκινους να καταφέρνουν να κάνουν την ανατροπή εκμεταλλευόμενοι όλες μας τις αδυναμίες και επιστρατεύοντας κάθε μέσο που μπορούσαν. Μέχρι και μωρό κατέβασαν στο γήπεδο για να πάρουν ψυχολογικό boost, οι αθεόφοβοι, οπότε δεν έχω κάτι άλλο να πω…

9 Likes

:joy: :joy: :joy:

1 Like

Ο παργαλατσος mini, ο οποιος ειχε βγει βολτουλα πριν με τη μαμα, περασε (φορωντας μπλουζα snaggletooth για όποιον το πρόσεξε) για λίγο χουλιγκανισμο προς το τέλος του ματς.

Τρέμετε μαύροι, προετοιμαζεται για να συμμετέχει και αυτός σε μερικά χρόνια (πιθανώς συντομότερα από τον @St_Anger :stuck_out_tongue: )

Πράγματικα πολύ δυνατή άμυνα, θύμισε το Ραμπο Γιώργο Σιγάλα μιας και μας αρέσουν οι 90s αναφορές

8 Likes

Λόγω των συνθηκών (χάσαμε 2 κιλά ο καθένας από ιδρώτα), η αλλαγή που είχαν οι κόκκινοι ήταν τρελό boost. Το ματς κρίθηκε στις ανάσες (έπρεπε να μαρκάρω τον Χρήστο στο νικητήριο σουτ αλλά τα τελευταία 10 λεπτά κλάταρα) και φυσικά στην άμυνα. Αν είχαμε παίξει λίγο πιο σφιχτά και συντηρητικά στο δεύτερο μέρος, πιστεύω πως θα κερδίζαμε.

Όπως και να’χει, ήταν από τα πιο αμφίρροπα ματς μέχρι στιγμής, οι ομάδες βγήκαν ισορροπημένες και έγινε καλός αγώνας.

7 Likes

3 Likes

Γενικά κατά πάσα πιθανότητα θα είμαι χώμα την Κυριακή (σας είπα να έρθετε το Σάββατο Γεωπονικό;) αλλά αν είναι αργά το παιχνίδι θα φροντίσω να είμαι έτοιμος.

Οπότε

1 Like

Τον προκαλώ σε one on one :sunglasses:

2 Likes

Δεν εχεις ελπιδα, εκτος αν εισαι καλυτερος παιχτης απο ολους που παιζουμε στα διπλα του ροκινγκ. Γιατι ο pargapatsos ειναι :stuck_out_tongue:

Εγώ τον μικρό εννοούσα… τον έχω στο ύψος ακόμα :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ουτε τον μικρο δεν εχεις :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ο μικρός ήρθε, @St_Anger εσύ όχι , οπότε νίκη στα χαρτιά ο μικρός :stuck_out_tongue:

Αστειεύομαι, join us ρε μαν :basketball: κανείς δεν είναι ποτέ 100% έτοιμος

Μπορεί κάποια μέρα με @QuintomScenario , @pantelis79 και @nnnkkk να φτιάξουμε και πεντάδα σκληρού πυρήνα φαμιλυ (M-L)

3 Likes

Μονο αν εχουμε @drenie για παραγοντα/προεδρο και @g0dslayer για προπονητη!
Θα φοραμε και διαφορετικη μπλουζα Metallica ο καθενας, κατσε να δουμε αν το χω:

  • PG - εγω με μπλουζα RELOAD , θα ειμαι ο FIXXXER παιχνιδιου με ασιστ και καμια καλη κινηση που και που, αλλα απο σουτ τιποτα, θα ειμαι ο Bad Seed της ομαδας

  • SG - o nnnkkk με μπλουζα Black Album, θα τον εχουμε Wherever He May Roam να σουταρει σαν τον Newsted στο A Year And a Half In The Life Of Metallica, Sad But True αλλα θα τα χανει ολα

  • SF - ο St. Anger με μπλουζα St. Anger να του λενε το ταμπλο και το στεφανι Shoot Me Again, I ain’t dead yet κι αυτος να παιζει μπασκετακι Frantic ολη την ωρα

  • PF - Παργαλατσος με μπλουζα Hardwired που απο οτι καταλαβαινω ξερει μπασκεταρα αρα θα εχει βαλει το Halo της μπασκετας On Fire , προκαλωντας Confusion στην αντιπαλη ομαδα

  • C - Προφανως ο Παντελης με μπλουζα Master Of Puppets να τρωει Battery στην ρακετα και να κανει Damage Inc. με τα ριμπαουντ και τις ταπες του ως Disposable Hero.

9 Likes

Προτείνω την μπλουζα st anger να την κρατησετε για να σκουπισετε τα ποδια μετα το ντους

3 Likes

Τα “αστεια” για το St. Anger παιζει να ειναι πλεον πιο κλισε, ανεμπνευστα, παρωχημενα και τυρενια ακομα κι απο την μουσικη των Maiden. Αν και μαλλον οχι.

2 Likes

@QuintomScenario Είμαι κόουτς σχολής Μπαρτζώκα στα νιάτα του (βάλε το αριστερό λέι απ ΓΜΤΧΣ). Αν δεν με θέλετε κόουτς μπορώ να παίξω SG, έχω σουτ φαρμάκι και αν χρειαστεί θα ταΐσω καλά τον ψηλόνε

3 Likes

Εγώ θα λείψω από τας Αθήνας Σάββατο και Κυριακή γυρνάω αργά και λογικά χώμα, οπότε 90% με υπολογίζετε εκτός για αυτή τη βδομάδα. Νεξτ τάιμ. :frowning: